Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu


mlodyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie przy hamowaniu drga mi kierownica i jest uczucie jak by hamulec lapa i puszczal taki kangurekj sie robi naciskam na pedal i zaczyna drzec kierownica i cale autko szczegulnie jak mam wiecej niz 100 na blacie co moze byc tarcze klocki czy kola ,klocki wymienialem 3 miesiace temu na jurida i wszystko gralo ale teraz nie da sie jezdzic :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki wymienialem 3 miesiace temu na jurida i wszystko gralo ale teraz nie da sie jezdzic :kwasny:

A sprawdziłeś tarcze przy wymianie :?: Prawdopodobnie masz teraz fale Dunaju zamiast tarcz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alumki i ladnie widac tarcze sa gladkie itp tylko na dole i goze juz jest rant mysle o przetoczeniu i zobaczymy co bedzie nic nie stuka nie puka zawieszenie nufka funkiel :tongue4: opoty tez nie bo zalozylem zimowki i to samo bylo wiec przetocze i zobaczymy jak nie to trzeba nowe tarcze kupic :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego organoleptycznie ( czyt. na oko ) to możesz sobie sprawdzić jaki masz rozmiar opon . . . . ale nie tarcze !! Możesz mieć za***iście zwichrowane tarcze i gwarantuje ci że ani na oko ani dotykając ręką tego nie wyczujesz . Ale skoro twierdzisz że tarcze masz ok to niech ci będzie :gwizdanie: a swoja droga ile kosztuje przetoczenie tarczy ? i czy jest sens przetaczać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć też źle wyważone koła...

Ale wtedy drgania wystąpiłyby w przedziale prędkości 100-130km/h bez względu na to czy hamuje czy nie, także można to wykluczyć.

Na miejscu kolegi podjechałbym do warsztatu i sprawdził czujnikiem tarcze jakie mają bicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć też źle wyważone koła...

Ale wtedy drgania wystąpiłyby w przedziale prędkości 100-130km/h bez względu na to czy hamuje czy nie, także można to wykluczyć.

Na miejscu kolegi podjechałbym do warsztatu i sprawdził czujnikiem tarcze jakie mają bicie.

Nie koniecznie!

Ja miałem źle wyważone koła i efekt drgań pojawiał się dopiero na prędkości grubo ponad 180km/h

Szukanie zaczołbym od wyważenia kółek a następnie szukał w hamulcach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wesz82 jak masz źle wyważone koła to drgania mogą sie pojawiać przy 60 , 100 , 123,5 km/h i tak dalej . Często jest tak że np. przy 100 km/h drgania sie pojawiają następnie przy 120km/h znikaja i przy 140 km/h znowu sie pojawiają . Tak więc nie w tym rzecz. Chodzi o to że przy źle wyważonych kołach drgania są cały czas nie zależnie czy jedziesz czy wciskasz hamulec. A u kolegi mlodyy -ego drgania pojawiają się dopiero przy hamowaniu więc ma coś nie halo z hamulcami.

Mlodyy zrób jak napisał daimos , i zobaczysz że masz spore bicie na tarczach ( tarczy ) .

Przeczytaj sobie to: ( dokładnie pkt. 7 )

http://www.a4-klub.pl/smf/zasady_wymiany_i_docierania_tarcz_hamulcowych_kierunkowosc_klockow_hamulcowych-t30051.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień tarcze na nowe i problem zniknie. Ja tak miałem w poprzednim aucie i była to wina pokrzywionych tarcz hamulcowych. Swoją drogą to ja nigdybym się nie odważył na przetaczanie tarcz, skoro mją już ran powyżej 1mm na strone to nadają się tylko do wymiany. Taka cieńka przetoczona tarcz łatwo się krzywi a przy ostrym hamowaniu może nawet pęknąć. Zastanów się czy warto ryzykować życie za 300zł które wydasz na nowe tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze do wymiany na 100%

Jeśli drgania występują tylko przy hamowaniu to jest to wina tarcz. nie zobaczysz nigdy na oko czy tez dotykając tarcz czy są proste. Sprawdzenie odbywa cie czujnikiem.

co do przetaczania to sprawdź czy grubość tarczy jest wystarczająca. Jeśli nie grubość tarcz jest poniżej min. to przetoczenie tarcz jest bezsensowne bo i tak masz je do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przetoczenie tarcz to minimum 100 zł a nowe ok 300 i klocek 80 zmień tarcze i klocek i na 100% ok[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 21:47_________________________________________________przetoczenie tarcz to minimum 100 zmień tarcze i klocek 100% ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do tematu.

Mam ten sam problem..Wymieniłem tarcze i klocki ,sprawdziłem koła (zakładałem 3 pary) i dalej mam ten problem..

Podczas hamowania straszne drgania.Najgorzej na autosradach..Hamowanie przy predkości 110-150km/h masakra.

Na starych tarczach i klockach tez były drgania tylko wydaje mi sie, że mniejsze..Dzisiaj wszystko rozebrałem sprawdziłem po 5tyś od wymiany i wszystko jak nowe..równo zbierane itd.Może trzeba szukać gdzieś indziej (wahacze ,poduszki, łożyska?)

Może ktoś miał podobny problem...

pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wymieniłem tarcze i niby wszystko spoko ładnie hamowały(starałem się je docierać wg zasad) Po 2 miechach było lekkie bicie na kierze przy hamowaniu i przy prędkości 120km/h. Jedna tarcza się skrzywiła po jednej stronie - mechanik powiedział, że najprawdopodobniej jak była rozgrzana wjechałem w kałuże i ot, a że były nowe to je przetoczyłem (10 zł) o jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są drgania przy hamowaniu z predkosci 100km/h. Tarcze zalozylem uzywane o grubosci 14,1mm oryginały ze znaczkiem OOOO i do tego nowe klocki ATE.

Jak hamuje przy ok. 60km/h to wszystko jest OK.

Czy jest mozliwe, ze to tył mi drga a nie przod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też są drgania przy hamowaniu z predkosci 100km/h. Tarcze zalozylem uzywane o grubosci 14,1mm oryginały ze znaczkiem OOOO i do tego nowe klocki ATE.

Jak hamuje przy ok. 60km/h to wszystko jest OK.

Czy jest mozliwe, ze to tył mi drga a nie przod ?

Moim zdaniem to wina przodu tylne drgania nie były by raczej odczuwalne na kierownicy :mysli:

Może warto dokładnie przejrzeć zawieszenie i zaciski hamulców czy nie ma tam jakiś luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...