Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd związany z żarówką przeciwgłową - lewa tylna


KonradGr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiąca borykam się z problemem przepalonej żarówki. Mianowicie sprawdziłem błąd w VCDS i jest on następujący:

- 01496 - Bulb for Fog-Lamps: Left (L22)

57-00 - Electric Circuit Failure.

Wyczyściłem styki z lekkkiego białego nalotu, zarówno blaszkę od masy, oraz od plusa, podgiąłem blaszki masowe, żeby ciaśniej żarówka siedziała.

Wkurza mnie bardzo błąd na komputerze, że problem jest z tą żarówką. Proszę o wskazówki co może być nie tak? Czy cały wkład lampy do wymiany? Nie mam już pomysłu, co z tym zrobić.

Oczywiście kupiłem nową zarówkę P21W, wsadziłem, nic nie dało. Dodam, że raz na jakiś czas błąd nie wyskoczy, ponadto potrafi żarówka przeciwmgłowa się świecić, a mimo to wyskakuje błąd tej żarówki na komputerze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś zmieniałeś w aucie? Ja pamiętam że znajomy miał ten problem jak  uruchomił clh kodowaniem bez dołożenia lusterka z czujnikiem.  Albo sam włącznik światła był winien już cholera nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Banan napisał:

A coś zmieniałeś w aucie? Ja pamiętam że znajomy miał ten problem jak  uruchomił clh kodowaniem bez dołożenia lusterka z czujnikiem.  Albo sam włącznik światła był winien już cholera nie pamiętam.

Hej, nic nie robiłem związanego z kodowaniem, samo z siebie taki błąd się napotkał i tak denerwuje przy każdym odpalaniu, jak komputer zapiszczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to sprawdź jeszcze masę lampy i wtyczkę od lampy i sam wkład jak Muskel wspomniał. Jeżeli to wykluczysz to podmieniełbym bym od kogoś włącznik świateł dla testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz żarówkę P21W bezpośrednio do odpowiednich przewodów (obwód światła przeciwmgielnego), kostki podłączeniowej lampy. Brak pojawienia się info o uszkodzonej żarówce świadczyć będzie o usterce we wkładzie lampy. Pamiętaj, że podczas testu, styk przewody podłączeniowe-przewody w kostce, przewody podłączeniowe-żarówka, musi być pewny. Proponuję  dwa przewody "testowe" przylutować do żarówki, ich pozostałe dwa końce dobrze "zablokować" na połączeniu z przewodami obwodu w kostce.

Wynik negatywny testu (pojawienie się info) świadczyć będzie o uszkodzeniu w sterowniku lub na odcinku ster.-lampa. Aby wyeliminować możliwość usterki pomiędzy sterownikiem, a wkładem lampy i być w 100% pewnym, co do uszkodzenia sterownika, przewody z dolutowaną żarówką należy podłączyć w ramach testu z odpowiednimi w kostce podłączeniowej sterownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomnik napisał:

Podłącz żarówkę P21W bezpośrednio do odpowiednich przewodów (obwód światła przeciwmgielnego), kostki podłączeniowej lampy. Brak pojawienia się info o uszkodzonej żarówce świadczyć będzie o usterce we wkładzie lampy. Pamiętaj, że podczas testu, styk przewody podłączeniowe-przewody w kostce, przewody podłączeniowe-żarówka, musi być pewny. Proponuję  dwa przewody "testowe" przylutować do żarówki, ich pozostałe dwa końce dobrze "zablokować" na połączeniu z przewodami obwodu w kostce.

Wynik negatywny testu (pojawienie się info) świadczyć będzie o uszkodzeniu w sterowniku lub na odcinku ster.-lampa. Aby wyeliminować możliwość usterki pomiędzy sterownikiem, a wkładem lampy i być w 100% pewnym, co do uszkodzenia sterownika, przewody z dolutowaną żarówką należy podłączyć w ramach testu z odpowiednimi w kostce podłączeniowej sterownika. 

Bardzo dziękuje za wskazówki, zrobię tak, jak napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomnik napisał:

Podłącz żarówkę P21W bezpośrednio do odpowiednich przewodów (obwód światła przeciwmgielnego), kostki podłączeniowej lampy. Brak pojawienia się info o uszkodzonej żarówce świadczyć będzie o usterce we wkładzie lampy. Pamiętaj, że podczas testu, styk przewody podłączeniowe-przewody w kostce, przewody podłączeniowe-żarówka, musi być pewny. Proponuję  dwa przewody "testowe" przylutować do żarówki, ich pozostałe dwa końce dobrze "zablokować" na połączeniu z przewodami obwodu w kostce.

Wynik negatywny testu (pojawienie się info) świadczyć będzie o uszkodzeniu w sterowniku lub na odcinku ster.-lampa. Aby wyeliminować możliwość usterki pomiędzy sterownikiem, a wkładem lampy i być w 100% pewnym, co do uszkodzenia sterownika, przewody z dolutowaną żarówką należy podłączyć w ramach testu z odpowiednimi w kostce podłączeniowej sterownika. 

Tylko nie wiem, czy sprawdzę w taki sposób jak mówisz, ponieważ podczas bezpośredniego wpięcia plusa i minusa z kostki do żarówki P21W, będzie równocześnie palił się komunikat, że odpiętą mam całą lampę tylną lewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypinaj wtyki od wkładu tylko wepnij się albo z tyłu wtyki, albo bezpośrednio w przewody.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KonradGr napisał:

Tylko nie wiem, czy sprawdzę w taki sposób jak mówisz, ponieważ podczas bezpośredniego wpięcia plusa i minusa z kostki do żarówki P21W, będzie równocześnie palił się komunikat, że odpiętą mam całą lampę tylną lewą.

Zgadza się ale info będzie dotyczyło nie odpiętego wkładu/lampy, a uszkodzenia poszczególnych żarówek, o których wiesz, że nie są wpięte w obwód. Jeśli przy wpiętych przewodach z testową żarówką i wypiętym wtyku z lampy brak będzie tylko info o żarówce przeciwmgielnej, to (jest to oczywiste) usterka dotyczy wkładu lampy.

Oczywiście podpowiedź @Muskel1 jest prawidłowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tomnik napisał:

Zgadza się ale info będzie dotyczyło nie odpiętego wkładu/lampy, a uszkodzenia poszczególnych żarówek, o których wiesz, że nie są wpięte w obwód. Jeśli przy wpiętych przewodach z testową żarówką i wypiętym wtyku z lampy brak będzie tylko info o żarówce przeciwmgielnej, to (jest to oczywiste) usterka dotyczy wkładu lampy.

Oczywiście podpowiedź @Muskel1 jest prawidłowa.

 

Dziękuje, sprawdzę w weekend, tak jak mówicie i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...