Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Głowica

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich mam pytanko do was, mianowicie.  

Mam zamiar robić kompletną renowacje głowicy wraz z zaworami, uszczelniaczami,oczywiscie planowaniem itp. 

Na jaki koszt mam się przygotować bez roboty. (to pierwsza sprawa) 

(a druga to)

Jeżeli bym się zdecydował zarazem wymienić pierścienie na tłokach i zrobić honowanie bloku to jaki koszt wraz z robotą? Istotna dla mnie informacja ponieważ u różnych mechaników różne ceny i to spora różnica :) 

Bardzo liczę na waszą pomoc, z góry dziękuję 

 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Bobek1211995 napisał:

Witam wszystkich mam pytanko do was, mianowicie.  

Mam zamiar robić kompletną renowacje głowicy wraz z zaworami, uszczelniaczami,oczywiscie planowaniem itp. 

Na jaki koszt mam się przygotować bez roboty. (to pierwsza sprawa) 

(a druga to)

Jeżeli bym się zdecydował zarazem wymienić pierścienie na tłokach i zrobić honowanie bloku to jaki koszt wraz z robotą? Istotna dla mnie informacja ponieważ u różnych mechaników różne ceny i to spora różnica :)

Bardzo liczę na waszą pomoc, z góry dziękuję 

 

B7 1.8T BFB seria 

Opublikowano

Rozjazd cenowy jest tak duży że masakra. Poza tym 90% mechaników oddaje na szlifiernie i tak. 

Pierścieni od tak na pałę nie wymienisz bo musisz pomierzyć blok jak będzie owalizacja za duża to masz blok na śmietnik albo tuleja. 

W ogóle po co chcesz to robić... jakie masz problemy ? 

 

 I jeszcze kwestia jest tego typu że inne ceny są w Warszawie inne w Katowicach a inne w bobolinie nad morzem .... Porównywanie postów różnych osób z cenami, to jak porównywanie ceny tej samej czekolady w markecie w polsce i w markecie w DE. 

 

 

Opublikowano
  • Autor
38 minut temu, DarekS4 napisał:

Rozjazd cenowy jest tak duży że masakra. Poza tym 90% mechaników oddaje na szlifiernie i tak. 

Pierścieni od tak na pałę nie wymienisz bo musisz pomierzyć blok jak będzie owalizacja za duża to masz blok na śmietnik albo tuleja. 

W ogóle po co chcesz to robić... jakie masz problemy ? 

 

 I jeszcze kwestia jest tego typu że inne ceny są w Warszawie inne w Katowicach a inne w bobolinie nad morzem .... Porównywanie postów różnych osób z cenami, to jak porównywanie ceny tej samej czekolady w markecie w polsce i w markecie w DE. 

 

 

Niezbyt dobra kompresja, po nocy gdy odpalę czuć palony olej z wydechu, uszczelniacze do wymiany a przy okazji chciałem zrobić komplet głowice. W pliku masz zdj próby olejowej i kompresje przed próba. Granica kompresji po środku, ale też to za ciekawie nie wygląda 

IMG_20220304_113226_802_269149698302159.webp

IMG_20220304_113200_581_269149682144347.webp

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Bobek1211995 napisał:

Niezbyt dobra kompresja, po nocy gdy odpalę czuć palony olej z wydechu, uszczelniacze do wymiany a przy okazji chciałem zrobić komplet głowice. W pliku masz zdj próby olejowej i kompresje przed próba. Granica kompresji po środku, ale też to za ciekawie nie wygląda 

IMG_20220304_113226_802_269149698302159.webp

IMG_20220304_113200_581_269149682144347.webp

Jak zrobię samą głowice to ciśnienie wzrośnie? Dodam też że ubywa minimalnie płynu chłodniczego 

Opublikowano

Głowica jeżeli nie będzie pęknięta to maks 1500 zł, jeżeli przyjdzie dać nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze, sprężyny. Zazwyczaj zamyka się w 1000-1200 jeżeli auto na gazie nie jeździło, jak był/jest gaz to te głowice często są do wyrzucenia.

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Langista napisał:

Głowica jeżeli nie będzie pęknięta to maks 1500 zł, jeżeli przyjdzie dać nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze, sprężyny. Zazwyczaj zamyka się w 1000-1200 jeżeli auto na gazie nie jeździło, jak był/jest gaz to te głowice często są do wyrzucenia.

Gaz jest, jeżdżę jakoś od 3 lat. 

A sama robota przy głowicy ile wołają? :)

Opublikowano

Nie rozumiem co masz na myśli robotę? Podałem średni koszt regeneracji głowicy. Jak jeździsz na gazie to licz się z tym, że gniazda zaworowe wydechowych masz wypalone i albo głowica śmietnik, albo regeneracja jej wyjdzie więcej jak 1200.

Opublikowano

Zrobienie głowicy na tip top to bliżej 2-2,5tys przy obecnych realiach. 

5-7tysi minimum szykuj. 

Opublikowano

Miałem 3i 4 bar na 1 i drugim cylindrze nafta polana na wszystkie tłoki po zdjęciu czapki i przy okazji dotarcie zawór ów i planowanie i nowe uszczelniacze 500zł efekt 12, 12,5 12, 12  rakieta niestety znowóż sporadyczne wypadanie zapłonu szukam przyczyny 

 

Opublikowano

To ciśnienie 11 bar nie jest złe u mnie było 8-9 i oleju nie ubywało i krzesał 280KM i 400NM obstawiam zapieczone pierścienie zalej xado na tłoki na noc, płkanka i zmiana oleju na dobry i zdaj relacje. Na jakim oleju pracuje silnik, co ile wymieniasz, robiłeś płukanki jakieś?

Opublikowano
1 godzinę temu, JAR1224 napisał:

Miałem 3i 4 bar na 1 i drugim cylindrze nafta polana na wszystkie tłoki po zdjęciu czapki i przy okazji dotarcie zawór ów i planowanie i nowe uszczelniacze 500zł efekt 12, 12,5 12, 12  rakieta niestety znowóż sporadyczne wypadanie zapłonu szukam przyczyny 

 

Jakie świece? Cewki?

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, morelo napisał:

To ciśnienie 11 bar nie jest złe u mnie było 8-9 i oleju nie ubywało i krzesał 280KM i 400NM obstawiam zapieczone pierścienie zalej xado na tłoki na noc, płkanka i zmiana oleju na dobry i zdaj relacje. Na jakim oleju pracuje silnik, co ile wymieniasz, robiłeś płukanki jakieś?

Płukankę robiłem 9k temu przed zmianą oleju. Olej zmieniam co 10k, jeszcze 1k i zmiana. A jaką płukankę polecisz i olej? 

Screenshot_20220308_184258.jpg

Opublikowano

Kto Ci polecił to ścierwo lać?

Opublikowano
  • Autor
37 minut temu, Langista napisał:

Kto Ci polecił to ścierwo lać?

Mechanik ? już czwarty rok go leje. A jaki polecasz? Zbliża się wymiana to zrobię płukankę i zaleje świeżyne 

Opublikowano

Cokolwiek 5W40 będzie lepsze od tego. Zmień mechanika.

Opublikowano
23 minuty temu, Bobek1211995 napisał:

A jaki polecasz? Zbliża się wymiana to zrobię płukankę i zaleje świeżyne 

Jest temat o tym, który ma kilkadziesiąt stron więc poczytaj. 

Opublikowano
  • Autor
37 minut temu, Langista napisał:

Cokolwiek 5W40 będzie lepsze od tego. Zmień mechanika.

Jakiej firmy ten olej 5W40

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Bobek1211995 napisał:

Jakiej firmy ten olej 5W40

 

Screenshot_20220308_205432.jpg.719292ccfd36ae5519caa3dffef97888.jpg

Screenshot_20220308_205423.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.