Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pęknięty pasek rozrządu 2.0 ALT a4b7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Aktualizacja. Co do paska nie wiem jakiej był w firmy 4 lata temu robione w warsztacie w Słupsku. Kupiłem nową głowice z kompletem uszczelkę zamontowałem i sytuacja wygląda tak. Próbowałem odpalić  i d*pa 

 

IMG_20220617_151847.jpg

IMG_20220617_151835.jpg

Opublikowano
  • Autor

Jeszce zastanawia mnie jedna rzecz. Wałki na starej głowicy miały inne ustawię podczas prawidłowego ustawienia. Ktoś wie dla czego jutro zrobię zdjęcie 

 

Opublikowano

Ilość sworzni łańcucha pomiędzy znakami na wałku jest prawidłowa?

Spoiler

image.png.cb9202ec380548f104943c8b244349fc.png

 

Opublikowano
  • Autor

16 tak jak być powinno, rozebrałem jeszcze raz i założyłem swój stary wałek, bo były dwa zupełnie inne. Odpali od razu. 

IMG_20220618_090335.jpg

IMG_20220618_090331.jpg

Opublikowano
  • Autor

Tylko teraz jest jeszcze jeden problem. Na luzie chodził ładnie nie szarpie wkręca się na obroty, tylko jak wrzucam D to tak jak by nie miał siły jechać, czy jest możliwe że gdzieś ucieka ciśnienie w układzie dolotowym ? 

Opublikowano
  • Autor

No i jest problem, wyskakuję błąd 16725 czyli położenie walka rozrządu. I mrugają kontroli wskazujący dany bieg. Auto odpala od razu tylko nie ma siły jechać. Ktoś wie może gdzie leży problem, czy to wina tego wałka

 

Opublikowano

Jakie dane wskazują czujniki?

Opublikowano
  • Autor

Nie mam jak obecnie podłączyć do komputera auta bo mam problem z kablem i korzystam z czegoś takiego 

IMG_20220619_092619.jpg

Opublikowano

Tym to nic nie zrobisz w takim przypadku..

Opublikowano
  • Autor

No to zaczyna się kłopot. A może być taka ewentualność że wałek jest przedstawiony o jeden ząbek ? 

Opublikowano

Może i prawdopodobnie tak jest.

Opublikowano

Znaki muszą się pokrywać obracając wałem zgodnie ruchem silnika ,bez cofania wałem dla pokrycia znaków.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam 

 

Proszę o pomoc 

Z jaka siłą dokręcamy te śruby od ramki  W silniku ALT ?

 

Dziekuję 

Audi-a4-b6-001.jpg

Opublikowano

10 Nm, od środka do zewnątrz w ruchu okrężnym.

To z silnika V6 ale robota taka sama, tak nakładasz sylikon/ specjalny uszczelniacz do pokryw bardziej preferowany (bardziej wodnista konsystencja)

A15-0723.png.996021be69eb5524a935de6a88d93c5b.png

 

Sekwencja dokręcania 

A15-0738.png.fb8e125d521f74731e3c274fb7eb0038.png

 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 19.06.2022 o 14:44, Karlik3003 napisał(a):

16 tak jak być powinno, rozebrałem jeszcze raz i założyłem swój stary wałek, bo były dwa zupełnie inne. Odpali od razu. 

IMG_20220618_090335.jpg

IMG_20220618_090331.jpg

Ktoś wyjaśni skąd ta różnica między walkami? Na forach jest spór czy ustawiać na wycięcie czy na trójkącik. Ze zdjęcia wychodzi, że lewy musiałby być na trójkącik a prawy na wcięcie, ale dlaczego się różnica skoro ten sam motor? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.