Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpalaniem 1.8t 163 bfb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, adamuss4 napisał:

Pompa magnetti marelli i filtr paliwa wymieniony przy wymianie pompy 

Pompa tylko Pierburg (jeżeli można sam wkład wymienić) lub VDO.

Filtr.. ja jak miałem filtr MANN nie miałem problemów, zaś polecany Knecht (Mahle) ma za mały przepływ i nowa Ori pompa wyje.

Coś mi mówi, że gaz do sprawdzenia,.bo pewnie puszcza gdzieś w kolektor i miesza się z benzyną (?)

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał:

Pompa tylko Pierburg (jeżeli można sam wkład wymienić) lub VDO.

Filtr.. ja jak miałem filtr MANN nie miałem problemów, zaś polecany Knecht (Mahle) ma za mały przepływ i nowa Ori pompa wyje.

Coś mi mówi, że gaz do sprawdzenia,.bo pewnie puszcza gdzieś w kolektor i miesza się z benzyną (?)

Pompę słyszę tylko na początku, później jest cisza. Gazownik mówił wcześniej, że raczej nie gaz bo awaryjnie na gazie odpala ale gdyby coś to mówił żeby przyjechać i da się wtryski na myjkę ultradźwiękową i zobaczymy czy coś pomoże bo reduktor on by zobaczył podczas podłączenia do kompa. Generalnie pompa może być nie z najwyższej półki ale żeby po tygodniu już umarła albo nie dawała rady? 

Opublikowano

Ori potrafi paść po tygodniu..

Opublikowano

Mam dwa auta z 1.8t w rodzinie i w obu w ciągu miesiąca padły filtry paliwa z czego jeden po przejechaniu 300 km, mechanicy chcieli od razu pompy wymieniać. Kiedyś wymieniałem filtr i dopiero za 3 razem trafiłem na dobry, nawet na ori z aso pompa wyła. Ten regulator ciśnienia w filtrze to jakieś nieporozumienie, chyba zacznę wozić zapasowy filtr w bagażniku

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, krzysiek91x napisał:

Mam dwa auta z 1.8t w rodzinie i w obu w ciągu miesiąca padły filtry paliwa z czego jeden po przejechaniu 300 km, mechanicy chcieli od razu pompy wymieniać. Kiedyś wymieniałem filtr i dopiero za 3 razem trafiłem na dobry, nawet na ori z aso pompa wyła. Ten regulator ciśnienia w filtrze to jakieś nieporozumienie, chyba zacznę wozić zapasowy filtr w bagażniku

O widzisz, to jadę dzisiaj i niech patrzą ten filtr, bo też duże prawdopodobieństwo, że to właśnie to padło 

Opublikowano
W dniu 14.07.2022 o 12:11, adamuss4 napisał:

O widzisz, to jadę dzisiaj i niech patrzą ten filtr, bo też duże prawdopodobieństwo, że to właśnie to padło 

No i jak? Rozwiązany problem? Borykam się z (chyba) tym samym od ok. miesiąca :kwasny: Filtr wymieniony w marcu na Filtrona, jak jakiś miesiąc temu zaczął słabiej odpalać to na początek poszedł nowy akumulator (miał już swoje przelatane) potem pompa paliwa na magneti marelli i dalej zonk. Zauważyłem że w samochodzie kolegi w przewodzie pod nakrętką po naciśnięciu zaworka jest paliwo pod cisnieniem a u mnie po nawet krótkim postoju niestety nie, jak to powinno być? Rano auto odpala po około 5-6 sek. kręcenia za jednym razem. Jeżeli zakręcę 1-2 sek. odpuszczę to przy drugim zakręceniu kluczykiem momentalnie zapala. Brak błędów, jak odpali chodzi równo....

IMG20220718140759.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 18.07.2022 o 19:44, Morrales napisał:

No i jak? Rozwiązany problem? Borykam się z (chyba) tym samym od ok. miesiąca :kwasny: Filtr wymieniony w marcu na Filtrona, jak jakiś miesiąc temu zaczął słabiej odpalać to na początek poszedł nowy akumulator (miał już swoje przelatane) potem pompa paliwa na magneti marelli i dalej zonk. Zauważyłem że w samochodzie kolegi w przewodzie pod nakrętką po naciśnięciu zaworka jest paliwo pod cisnieniem a u mnie po nawet krótkim postoju niestety nie, jak to powinno być? Rano auto odpala po około 5-6 sek. kręcenia za jednym razem. Jeżeli zakręcę 1-2 sek. odpuszczę to przy drugim zakręceniu kluczykiem momentalnie zapala. Brak błędów, jak odpali chodzi równo....

IMG20220718140759.jpg

Problem dalej nierozwiązany, ale od 3 tygodni nic z tym nie robiłem bo nie miałem kiedy. U mnie było tak na początku jak u Ciebie, później juz tylko gorzej. Na ten moment podejrzewam, że tak jak ktoś już wspominał filtr paliwa z filtr ona to gówno i wymienić to na filtr manna albo jednak puszcza gaz w kolektor od wtryskow gazu. Będę się z tym bawił może w weekend i pojadę na poczatek do gazownika na mycie wtryskow, jak to nic nie da wymienię filtr 

Opublikowano
5 godzin temu, adamuss4 napisał:

pojadę na poczatek do gazownika na mycie wtryskow, jak to nic nie da wymienię filtr 

Przecież to nie naprawi puszczajacych gaz wtryskiwaczy, z resztą żeby wykluczyc lpg to wystarczy zakręcić butlę, wypalić resztke z przewodów i pojeździć na pb. Żadna filozofia. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
W dniu 5.08.2022 o 05:06, przem8 napisał:

Przecież to nie naprawi puszczajacych gaz wtryskiwaczy, z resztą żeby wykluczyc lpg to wystarczy zakręcić butlę, wypalić resztke z przewodów i pojeździć na pb. Żadna filozofia. 

Był zakręcony gaz w butli i jeżdżone na pb. Przez 3 dni chyba nic się nie zmieniło, została wymieniona pompa i filtr zaczął odpalać normalnie i po 4 dniach już jazdy na gazie problem wrócił 

Opublikowano

Zainwestuj i kup manometr i podłącz go po nocy do listwy wtryskowej i sprawdź ile nabije po zapłonie. Powinno być 4 bary jak będzie mniej to takie będą objawy.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Problemem był filtr paliwa, po zmianie na manna problem zniknął 

 

Temat można zamknąć 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.