Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT "Odcina" pedał przyśpieszenia P0571


dawid121213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W zimę miałem problem z reakcją na pedał gazu, podczas jazdy jakbym odpuścił gaz. Po prawdziwym odpuszczeniu pedału i naciśnięciu jeszcze raz było normalnie, przyspieszał i potem znów puszczał. Nie działało też ABS i ESP. Zwaliłem winę na wilgoć i faktycznie przy przekaźniku/komputerze miałem widoczny osad z wody, jakby kamień a obudowa była nieszczelna. Poprawiłem, uszczelniłem było ok przez pół roku, do wczoraj. 

Wczoraj w ten upał powtórka z rozrywki, podczas jazdy, po jakiś 40 - 50 km trasy samochód nagle przestał mi reagować na pedał gazu. Po odpuszczeniu i wciśnięciu jeszcze raz znów przyspiesza. Po 4-5 razach na krótkim odcinku zapaliła się kontrolka ESP.

Po podłączeniu do komputera pokazał wczoraj 16955 P0571 Przełącznik świateł hamowania / przełącznik pedału hamulca - niesprawność obwodu prądowego.

Dziś po przejechaniu 35 km było ciągle ok.

 

Pytanie, 

Czy czujnik pedału hamulca może wpływać na pedał gazu?

jeśli tak, to czy ten czujnik może się jakoś odkształcać od ciepła? Teraz problemem raczej nie jest woda przy komputerze, ostatnio nie padało a nawet jeśli to samochód stoi w garażu na poziomie piwnicy. Z drugiej strony w aucie chodziła klima więc w środku też nie było jakoś specjalnie ciepło.

Auto z manualną skrzynią biegu, bez tempomatu.

Nie wiem czy wymienić na ślepo czujnik hamulca skoro problem jest z przyspieszeniem. 

z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, dawid121213 napisał:

Czy czujnik pedału hamulca może wpływać na pedał gazu?

Tak. Przerabiałem osobiście. Wymień czujnik i nie twórz dziwnych teorii.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 10:08, przem8 napisał:

Tak. Przerabiałem osobiście. Wymień czujnik i nie twórz dziwnych teorii.

Czujnik Wymieniony, niestety problem z pedałem gazu występuje dalej. Chyba jednak będzie droższa naprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kontrolki esp chociaz juz nie ma? 

Pozostaje podmienić pedał gazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przem8 napisał:

A kontrolki esp chociaz juz nie ma? 

Pozostaje podmienić pedał gazu. 

Tak, ESP już się nie pali. Rozglądam się za używanym pedałem, cena nowego trochę boli :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dawid121213 napisał:

Tak, ESP już się nie pali. Rozglądam się za używanym pedałem, cena nowego trochę boli :decayed:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 20:33, przem8 napisał:

A kontrolki esp chociaz juz nie ma? 

Pozostaje podmienić pedał gazu. 

Wiesz może jak znaleźć jaki powinien być numer oryginalny pedału gazu? Widzę że u mnie poprzedni właściciel już wymieniał więc wolałbym dobrać na podstawie oryginału a nie tego co już mam. 

 

Na tym niedziałającym mam 

"6PV 008 375-01
8EI 721 523 A" 

Czy jak zamiast A na końcu zamówię z E lub B to cos zmienia, np jeden jest do manuala drugi automat? 

Edytowane przez dawid121213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dawid121213 napisał:

Wiesz może jak znaleźć jaki powinien być numer oryginalny pedału gazu? Widzę że u mnie poprzedni właściciel już wymieniał więc wolałbym dobrać na podstawie oryginału a nie tego co już mam. 

 

Na tym niedziałającym mam 

"6PV 008 375-01
8EI 721 523 A" 

Czy jak zamiast A na końcu zamówię z E lub B to cos zmienia, np jeden jest do manuala drugi automat? 

daj VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod manualna skrzynię i silnik benzynowy masz tak:

8E1 721 523 A ---> 8E1 721 523 C ---> 8E1 721 523 G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2022 o 10:28, MaTeo85 napisał:

Pod manualna skrzynię i silnik benzynowy masz tak:

8E1 721 523 A ---> 8E1 721 523 C ---> 8E1 721 523 G

napisałem do kilku firm na allegro i właśnie podawali mi ten z końcówką "G".
Zakupiłem używany i jest identycznie, tj jak zostawiam pod firmą na 8 godzin na słońcu to przez pierwsze 500/1000 metrów pedał gazu co i raz nie reaguje (odpuszcza gaz), potem jak się rozrusza /schłodzi od klimy / coś innego się z nim stanie to działa normalnie.
Myślę, że to nie wina samego używanego pedała bo wygląda to identycznie jak przy moim starym. Dobrze, że nie kupiłem nowego za 500 zł :decayed:.

Komputer nie pokazuje błędów w sekcji silnikowej (tam raz pojawił się pedał przyśpieszenia błąd P1639) i ABS.

Co mogę jeszcze sprawdzić, gdzie może leżeć usterka?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz obudowę sterownika silnika (wtyczka i gniazdo w sterowniku silnika) i przejścia kabli w grodzi czy nie ma śladów wody, czy styki nie są zaśniedziałe, bo może coś tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...