Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Powracający błąd P2002 w Audi A5 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. Błąd pojawił się w zeszłym miesiącu.Po skasowaniu wraca od razu a po około 300/400 Km wywala check engine. Jak się za to zabrać? Auto lata głównie na trasie i przebieg nieduży więc w zapchany katalizator nie uwierzę.

20220810_145621.jpg

Log-10.08.2022-WAUZZZ8T4GA058663-88690km (1).txt

Opublikowano

Jak wyglądają rury wydechowe? Czarne od sadzy?

Opublikowano
  • Autor

Wygladaja normalnie.Nie sa czarne.Nie ma Na nich nagaru.

 

Edytowane przez pawelpawel111

Opublikowano
  • Autor

Doczytałem się iż jest to wina chłodnicy spalin na której znajduje się zawór EGR. Czy już ktoś to z forumowiczów już demontował/czyścił/wymieniał?

 

Moja wygląda tak ja na zdjęciu

s-l500.jpg

Edytowane przez pawelpawel111

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Temat do zamknięcia. Okazało się ,iż zatkane było sitko w DPF(Obraz nr.1). Najlepiej usunąc.Czas rozbórki to 9h. Czas ponownego monażu to 8h.Przejechałem już 8tys.km i błędu brak.

rys1.jpg

rys2.jpg

rys3.jpg

IMG-20220820-WA0001.jpg

IMG-20220820-WA0002.jpg

IMG-20220820-WA0003.jpg

IMG-20220820-WA0004.jpg

IMG-20220820-WA0008.jpg

Opublikowano

przy jakim przebiegu zapchało to sitko?

Opublikowano
  • Autor

Pierwszy raz błąd wyskoczył przy około 86000km.(Check Engine).Skasowałem lecz później powtarzał się co jakieś 400km. Auto jeździ głównie na autostradzie.

Opublikowano

Przewaga dzięki technice:facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Dziś wywaliło błąd P204F. Pokazuje na liczniku ,że do przejechania tylko 1000km.Zbiornik Adblue jest pełny.Jak się tego pozbyć?

Opublikowano

Pierwszy wynik po wyszukaniu kodu błędu:

AVTOTACHKI.COM

Sprawność układu reduktora P204F, bank 1 ✔️ Objaśnienie, opis, możliwe przyczyny błędu ✔️ Znaczenie...

 

 

 

Opublikowano
Godzinę temu, pawelpawel111 napisał:

Dziś wywaliło błąd P204F. Pokazuje na liczniku ,że do przejechania tylko 1000km.Zbiornik Adblue jest pełny.Jak się tego pozbyć?

W jakim aucie? A5 F5? Czy 8T?

Opublikowano
  • Autor

To jest Audi a5  2016  85. Ta w starej budzie.

Opublikowano
  • Autor

Dziś znajomy mechanik sprawdził cały układ Adblue.Przytkany był wtryskiwacz.Zostało wszystko oczyszczone i już działa.VCDS-em zrobione wszystkie nastawy pierwotne.Mimo to dalej kontrolka na liczniku nie gaśnie i zostało już 900km .Jakieś pomysły?

Opublikowano

Autoscan?

Opublikowano
  • Autor

Autoscan nic nie da bo nie ma błędów.

Opublikowano
  • Autor

Temat rozwiązany.Problem leżał w sofcie.Auto stało 3 dni w serwisie audi po czym dowiedziałem się ,iż aktualizacja softu to koszt od 70 do 150Euro. Dodatkowo muszę mieć jakiś jednorazowy numer .Koszt jego wyrobienia to koszt 150Euro brutto.   Auto zabrałem z salonu Audi  i oddałem do serwisu który za 180 Euro wyprogramował Adblue. 

Opublikowano

Czyli nie rozwiązany a zatuszowany. Dodatkowo jest to nielegalne i utraciłeś homologację. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Auto bez systemu Adblue spełnia także normę emisji spalin podana przez producenta.

Opublikowano
20 minut temu, pawelpawel111 napisał:

Auto bez systemu Adblue spełnia także normę emisji spalin podana przez producenta.

Właśnie, że nie spełnia.

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Muskel1 napisał:

Właśnie, że nie spełnia.

Auto po wykodowaniu adblue ma tą samą emisję spalin! Sprawdzałem  u kolegi który ma uprawnienia diagnostyczne. Więc dopóki nie powiesz diagnoście co zrobiłeś z systemem Adblue, to nikt nie zauważy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.