Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzaje lamp i reflektorów w Audi Q5 80a (2016 - 2019)


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Prosze o pomoc /  wyjasnienie kwestii rodzaju lamp (przednich) montowanych w Audi q5 80a (wersja od konca 2016 - 2019)

Muskel chyba swego czasu ladnie ze zdjeciami wyjasnil odnosnie lamp do A4 B9 - tam byly 3 dodzaje: xenon, led i matrix led - fajnie bylo widac dokladnie ktora jest ktora na zdjeciach.

 

Jak to jest w Audi Q5? Dolaczam zdjecia z lampami xenon i LED. Niestety nie potrafie sprawdzic, odroznic czy tam tez byla trzecia wersja LED MATRIX czy LED to zawsze MATRIX?

 

Pytam odnosnie lamp w audi q5 z USA - tam w tych latach byl zakaz MATRIX wiec najbogatsze wersje mialy maksymalnie LED - no i czy to tak naprawde sa lampy MATRIX LED tylko oprogramowanie wylaczone funkcje MATRIX czy faktycznie zwykle LEDY?

Idac dalej czy mozna "latwym" sposobem zamienic te LED z USA na LED Matrix i da sie zaprogramowac bez problemow?

 

 

q5 xenon.png

q5 led.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się optycznie odróżnić matrix od full led. Jedno jest pewne, auto z USA na 100% nie będzie miało matrix i nie jest to kwestia wyłączenia programiwego. Lampy matrix to nie tylko inne lampy (hardewrowo) ale także inne sterowniki do nich, które siedzą na lampach, inna instalacja oraz  inna parametryzacja oraz kodowania sterowników. Dodatkowo  przy lampach matrix musi być ustawowo układ spryskiwania reflektorów, więc i tu koszta większe.

Wszystko da się przerobić, pytanie tylko czy chcesz za to tyle zapłacić. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no o taka odpowiedz mi chodzilo. Spryskiwacze co ciekawe tam w tych wersjach zawsze montuja.

Ja nie mam zamiaru w takim razie przerabiac. Skoro jest LED to zostaje LED - chodzilo mi wlasnie o to czy przy zakupie (bo musze 1 lampe kupic) mozna obojetnie co kupic w sensie ze kupie matrix i tez bedzie ok (bez funkcji matrix). Teraz juz wiem ze nie - musze kupic zwykly LED i koniec.

Dziekuje bardzo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Musisz kupić 2 lampy led wersję EU.

niekoniecznie - spece przerabiaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak dobrze trafisz, to dołożysz trochę do ceny przeróbki  masz ori EU a nie kombinowane:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał:

Czasem jak dobrze trafisz, to dołożysz trochę do ceny przeróbki  masz ori EU a nie kombinowane

no tak wtedy oczywiscie warto taka kupic. Nie wiem tylko czy zwykly LED na USA i na EU bedzie mial te same oznaczenia - bo nie chcialbym przypadkiem kupic Matrixa hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy us i eu mają inne nr. Podobnie jak matrix i full led.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Lampy us i eu mają inne nr. Podobnie jak matrix i full led.

Jest moze jakis katalog dostepny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Przeszukiwałem forum i ten temat i mam pytanie. Zakupiłem Audi Q5 80A rok 2019 z USA po przygodzie - wiem, że nie było wtedy możliwości lamp Matrix - w moim aucie są Full Led. Posiadam jedną całą, sprawną lampę i potrzebuję dokupić drugą. Z tego co wyczytałem wyżej są podobno jakieś różnice między Full Led USA a EU.. czy ktoś uprzejmy może mi wyjaśnić jakie to konkretnie są różnice - interesuję mnie aspekt wizualnych różnic oraz technicznych (czy przetwornice/osprzęt się różni, czy posiadając osprzęt ze swojej uszkodzonej lampy USA mogę go założyć do lampy EU). Wiem, że trzeba ewentualnie kodować/zmieniać sposób świecenia z symetrycznego na asymetryczny.. czy gdybym chciał kupić lampy EU to zero/jedynkowo podpinam zamiast swoich USA? Bardzo dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Booyak napisał(a):

Witam wszystkich. Przeszukiwałem forum i ten temat i mam pytanie. Zakupiłem Audi Q5 80A rok 2019 z USA po przygodzie - wiem, że nie było wtedy możliwości lamp Matrix - w moim aucie są Full Led. Posiadam jedną całą, sprawną lampę i potrzebuję dokupić drugą. Z tego co wyczytałem wyżej są podobno jakieś różnice między Full Led USA a EU.. czy ktoś uprzejmy może mi wyjaśnić jakie to konkretnie są różnice - interesuję mnie aspekt wizualnych różnic oraz technicznych (czy przetwornice/osprzęt się różni, czy posiadając osprzęt ze swojej uszkodzonej lampy USA mogę go założyć do lampy EU). Wiem, że trzeba ewentualnie kodować/zmieniać sposób świecenia z symetrycznego na asymetryczny.. czy gdybym chciał kupić lampy EU to zero/jedynkowo podpinam zamiast swoich USA? Bardzo dziękuję za pomoc :)

Hej

Kilka postow wyzej Muskel ladnie napisal... chyba ze jakichs jeszcze informacji potrzebujesz?

Ja stalem w podobnej sytuacji - ale po przeczytaniu wskazowek od Muskel jednak stwierdzilem ze nie ma sensu przerabiac wielu rzeczy aby miec matrix. Lampy i tak musialem dac do przerobienia z USA > EU. Lampa z USA ma tez z boku tzw. obrysowke (pomaranczowa dioda) - ale to mozna programowo wylaczyc przy okazji jak ktos Ci bedzie robil konwersje programowa (ja osobiscie obrysowke zostawilem) Tylne lampy tez musisz dac do przerobienia (na pomaranczowe kierunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Booyak napisał(a):

czy posiadając osprzęt ze swojej uszkodzonej lampy USA mogę go założyć do lampy EU)

Osprzęt (przetwornice tzw. jeżyki )  możesz przełożyć do lamp EU , ale do obu EU i wszystko ma być - jeśli z USA to USA po obu stronach , jeśli Europa to też Europa po obu stronach . Jeśli uda Ci się dokupić lampę brakującą USA , to możesz kupić tzw. gołą i przełożyć moduły . Wykasować obrysówki . Możesz również kupić dwie lamy „ gołe " EU i przełożyć wszystkie moduły USA które teraz masz do tych europejskich . Nie można mieszać modułów  nr. USA /EU bo nie zadziała . Lampy USA za wyjątkiem obrysów są takie same i tak samo świecą  , ale przetwornice (osprzęt ) mają mieć te same nr. na obu lampach .

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to wszystko już wiem bardziej chodziło mi o dokładne szczegóły w kwestii wizualnej lampy i osprzętu. Co do lamp na tył to już mam przerobione. Problem miałem z przednią :) czyli oprócz tej małej diody, obrysówki w lampie USA nie różni się ona wizualnie niczym od EU? Bo mam wrażenie, że te EU mają trochę inny "odblask" w miejscu gdzie jest dioda USA.. czy tak mi się tylko wydaję? Osprzęt/przetwornice mam sprawne i komplet do lamp z USA moich dlatego myślałem dokupić jedną gołą EU bo mojej USA brakującej znaleźć nie mogę :)

Screenshot_20221207_225854_Chrome.jpg

Screenshot_20221207_225803_Chrome.jpg

Edytowane przez Booyak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Booyak napisał(a):

mam wrażenie, że te EU mają trochę inny "odblask" w miejscu gdzie jest dioda USA.. czy tak mi się tylko wydaję? Osprzęt/przetwornice mam sprawne i komplet do lamp z USA moich dlatego myślałem dokupić jedną gołą EU bo mojej USA brakującej znaleźć nie mogę

Lampy się różnią tak jak zauważyłeś . Musisz mieć albo dwie USA , albo EU . nie możesz wsadzić jedną taką drugą inną . Wiem że czasem ciężko trafić z zakupem lampy USA dlatego warto kupić gołe EU i przełożyć swój osprzęt . Swoją Amerykańska sprzedaż bez problemu . Ja osobiście zmieniam przednie , tylne na EU , a te z USA bez problemu sprzedaje , a różnica w cenie jest tak nie wielka że nie opłaca się bawić w przeróbki . Raz dałem tylne z A3 do przeróbki tak dla sprawdzenia , ale to jest porażka - szkoda kasy . Miesiąc i musiałem wysyłać do poprawki . 

 

Jak masz tą lampę np. połamaną , ale masz , to możesz napisać do kolegi @KoJ@K  on naprawia takie lampy . Miałem jedną z Q5 USA dość mocno połamaną to zrobił jak nówkę , leży na półce i czeka na następną Q5 :wink:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też trochę poszaleć z kolorami :wink:

Jak dla mnie to jedna z lepszych lamp po zrobieniu na czarno, dzięki tym jasnym białym światłowodom mega dobrze to ze sobą kontrastuje :giveheart:

Screenshot_20221209-000256_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221209-000743_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221209-000644_WhatsApp.jpg

Screenshot_20221209-000727_WhatsApp.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

ja z kolei mam pytanie dot. lamp w Q5 FY z 2022r. tez USA, mianowicie auto w wyposażeniu ma taka oto adnotację:

 

S0D     E    SNR    Matrix-Funktionalität im Scheinwerfer deaktiviert (PL: funkcja matrix wyłączona w reflektorze)

 

i tu moje pytanie: czy da się w jakikolwiek sposób włączyć te funkcję?

spryskiwacze przednich lamp w zderzaku są zainstalowane i w moim rozumowaniu wychodzi na to, że wszystko jest jakby przygotowane pod funkcje matrix.

 

Proszę o odpowiedź fachowców.

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi się dać bo lampa fizycznie jest matrix, ze względu na przepisy w USA opcja ta wyłączona jest programowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

właśnie kupiłem Q5 z rynku amerykańskiego i mam problem z przednimi lampami. W moim aucie fabrycznie były zamontowane amerykańskie FullLED-y, ale auto jest uderzone przodem i przyjechało bez świateł. W związku z tym chciałbym dołożyć matrixy, bo uważam że bez sensu jest szukać lamp amerykańskich. I tu pojawia się moje pytanie: czego dokładnie potrzebuje? Napewno muszę kupić 2x matrixy ze sterownikami, spryskiwacze były w aucie, co z czujnikiem (to ten w lusterku wstecznym - czy trzeba go zmienić/przerobić?), czy wiązka do lamp wymaga wymiany? Wiem, że wszystko na koniec muszę zakodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z kolei ja mam pytanie w sprawie jeży bo widzę ze jedne maja 8 diod a drugie 10 do jakiej wersji czy USA lampa ma 10 a Europa  8  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...