Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Próba kradzieży Audi a4 b8


Tensam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj w nocy próbowali ukraść mój samochód. Rano kiedy chciałem jechać do pracy, wszystkie szyby otwarte na maxa w dół, szyberdach rozszczelniony, wkładka w drzwiach zniknęła, samochód otwarty. Samochód nie reaguję na pilota,nie chce odpalić, może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi? Czekam na rzeczoznawce z ubezpieczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa, coś na pewno wyjdzie.

Brak zasilania, uszkodzone ECU itd itp

TFSI wbrew pozorom  bardzo ciężko "skroić"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,u nas na osiedlu jednej nocy w sierpniu pociągnęli dwie A4ki B8 2.0tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trzeba zakładać dodatkowe zabezpieczenie przeciwkradzieży, a dodatkowo trochę edukacji na filmikach z Elvisem i Fryzjerem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie ma dobrych zabezpieczeń dla aut, nawet z prywatnej posesji Ci auto zniknie jak będzie na  jego 'klient'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś zresetować moduł komfortu poprzez wyjęcie klemy - nie pomogło,dioda alarmu ciągle świecie, nie reaguje na pilota 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podpiąć program diagnostyczny i wykonać pełen Autoscan, najlepiej do tego sprawdza się VCDS, VAG-COM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tensam napisał:

Można to zrobić bez zasilania w samochodzie?

Bez napięcia i włączonego zapłonu nic nie odczytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

Dzisiaj nie ma dobrych zabezpieczeń dla aut, nawet z prywatnej posesji Ci auto zniknie jak będzie na  jego 'klient'.

A śledzisz rynek zabezpieczeń cz tylko powtarzasz frazesy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bodo33 napisał:

A śledzisz rynek zabezpieczeń cz tylko powtarzasz frazesy?

Wiem jakie są teraz przyrządy do kradzieży aut i jak ktoś się zna (a wierz mi, to nie jest trudne) to skradnie każde auto, niezależnie od zabezpieczeń. Niestety B8 są wysoko porządne i ostatnio naprawdę dużo się ich kradnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a możesz przybliżyć trochę jakie są teraz narzędzia? Akurat niedawno sporo rozmawiałem z panami z Essa z Rzeszowa na te tematy. Może cos nowego pojawilo sie na tym obszarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Na gameboya' lub 'na walizkę'. Kosztuje to tyle, że idioci tego nie kupują i w większości te urządzenia są później modyfikowane przez ich właścicieli aby obejść te 'nie do obejścia ' systemy antykradzieżowe. 

 

Ktoś pomyśli : no dobra, a co z blokadą skrzyni? To jeszcze prostsza forma zabezpieczenia, wystarczy odbezpieczyć zamek i wszystko działa.

 

Prawda jest niestety taka, że jak ktoś spróbuje ukraść samochód, to mamy dwa scenariusze :

1. Ktoś jest debilem i myśli, że wystarczy połączyć przewody ze stacyjki, narobi jedynie szkód i nic więcej, ewentualnie zatarga auto na lawetę, żeby sprzedawać je w częściach.

2. Gościu wchodzi do auta w przeciągu kilku sekund a odpala je po maks minucie i odjeżdża, jakby był jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walizka czy gameboy to juz żadna nowość. Sa juz skuteczne modułowe zabezpieczenia wyprzedzajace. Montowałem teraz jeden z nich. Kosztowal niemalo. Jednak najprostsze będą proste blokady mechanicze, którą główną funkcją jest spowolnienie procedu kradzieży. Łysy juz zrobil odcinek na ten temat. 

Najskuteczniejszą formą kradzieży jest wywabienie kierowcy na chwilę z pracujacego samochodu, a niestety zabezpieczenie typu antynapad jest zakazane w UE. Elwis i Fryzjer bardzo dobrze to przedstawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Ktoś pomyśli : no dobra, a co z blokadą skrzyni? To jeszcze prostsza forma zabezpieczenia, wystarczy odbezpieczyć zamek i wszystko działa.

Ja bym nie kpił z tych "prostych" form.

Zakładając, że rozmawiamy o złodziejach "fachowcach" to oni raczej nie biegają po samochodach z dłutami, młotkami itd prawda?

Oni są nastawieni na prostą i czystą robotę i taka mechaniczna/fizyczna blokada na pewno może ich zaskoczyć... przynajmniej za pierwszym podejściem lol.

 

No i na końcu stary jak świat temat ukrytej odcinki pompy paliwa - tego to chyba nie przeskakują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...