Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B7] Sedan // 1.8T BFB Quattro // LX7Z by Borsuk

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć i czołem forumowicze!

 

Po długim czasie zdecydowałem się na założenie wątku o swojej "Lalce" :wink:

Jest to Audi A4 B7 1.8T Quattro Sedan w kolorze LX7Z z połowy 2005 roku.

Auto zostało zakupione i sprowadzone z Niemiec w sierpniu 2019. Na blacie ówcześnie było nalatane 162 tys.

Tak wyglądało na miejscu w Niemcowni :P

IMG-20190723-WA0000.thumb.jpg.db1db11d965a5eaa692690f37e4203be.jpg

IMG-20190723-WA0001.thumb.jpg.17c95181804467a762f99b9fd8221883.jpg

IMG-20190723-WA0002.thumb.jpg.cadb24ff0d03641fcc6493b6cf303993.jpg

 

Wyposażenie:

  • Wewnętrzny S-line
  • Zawias S-line 1-BE
  • Kierownica 3-ramienna S-line
  • Podgrzewane fotele
  • Dwustrefowy klimatronik
  • Podświetlenia w drzwiach
  • Korbatronik z tyłu :facepalm:
  • Bixenon bez funkcji auto
  • Lakier metalik
  • Alufelgi 17'
  • Radio Concert II :facepalm:

 

Ogólnie jak widać trochę bieda wyposażenie...

 

Rzeczy które do tej pory zrobiłem w aucie:

  • Wymiana kierownicy na trójramienną S-line z multifunkcją obszytą nową skórą
  • Dołożenie tempomatu i odblokowanie FIS
  • Swap hebli na 320/300 by @rs dziadek
  • Opony zimowe Kleber Krislap HP3 235/45 R17
  • Felgi Audi OEM 4F0 601 025 DG 8.5" R19'
  • Opony letnie Goodyear Eagle F1 Asymetruc 5 235/25 R19
  • Pełna konserwacja podwozia (piaskowanie, podkład, powłoka konserwująca)
  • Zawieszenie Bilstein B12 Pro-Kit
  • Wymiana wszystkich elementów gumowych zawieszenia (tuleje, łapa skrzyni biegów, łączniki stabilizatorów, nowe wahacze itp.)
  • Nowe poduszki silnika
  • Stabilizatory RS4 przód + tył
  • Olej Ravenol VST 5W40  - przy każdej wymianie
  • Filtr powietrza, kabinowy, paliwa MANN - przy każdej wymianie
  • Świece NGK PFR6Q
  • Wymiana termostatu
  • Nowa przednia szyba z czujnikiem zmierzchu/deszczu (poprzednia szyba postanowiła sobie pęknąć)
  • Lusterko wsteczne z fotochromem
  • Przełącznik z funkcją Comming/Leaving Home
  • Zderzak przedni S-line + grill S4
  • Lotka bagażnika by Maxton Design
  • Czujniki parkowania przód + tył
  • Radio z nawigacją Kenwood DMX-8019DABS 2DIN + mikrofon do zestawy głośnomówiącego schowany w lampce na suficie + sterowanie radiem z kierownicy + 2x port USB zamiast gniazda zapalniczki
  • Kompletny przelotowy układ wydechowy by el-tec (3" downpipe, 2.75" reszta) + 4 tłumiki (2 środkowe, 2 końcowe) + 2 podwójne końcówki wydechów + sportowy katalizator + dyfuzor zderzaka z Bułgarii :grin:
  • Oklejenie czarną błyszczącą folią chromowanych ramek wokół drzwi, listwy tylnego zderzaka, dachu i lusterek
  • Wyprogramowanie drugiej sondy + zhamowanie auta na hamowni drogowej (175 KM i 272 Nm) - chyba zdrowa sztuka :P

 

687405414_Screenshot_20220720-1714242.thumb.png.cdb14b23b79fe4081ca1da7c079957c4.png

 

W planach:

  • Zakucie silnika
  • Serwis głowicy
  • Sprzęgło Stage 2
  • Mocniejsze cewki
  • Turbo K04-064 (lub inne, ale na 350 KM powinno wystarczyć)
  • TIP
  • FMIC
  • Wydajniejsze wtryski, pompa paliwa
  • Wymiana rozrządu i łańcuszka rozrządu z napinaczem
  • Wymiana innych niezbędnych lub zużytych podzespołów silnika
  • Usunięcie SAI
  • Elektryczne szyby tył
  • Naprawa podsufitki (niestety swoją przemoczyłem i w kilku miejscach klej puścił...)
  • Wymiana foteli na inne lub zmiana materiału na obecnych
  • Obszycie gałki zmiany biegów
  • Dyfuzor przedniego zderzaka + dokładki progów by Maxton Design
  • LED w DRL ale tak aby nie ingerować w lampę, żeby nie wypalało oprawek i nie wywalało błędu na FIS
  • Nowe felgi na zimę + dystanse do letnich kół
  • Gwint?? - jeśli spasowanie nadkoli z kołami nie będzie mi się podobało

 

Parę aktualnych fotek;)

IMAG2392.thumb.jpg.b33cf2c928e9961046a3862fe92817dc.jpg

IMAG2389.thumb.jpg.cc7354d03fdafff23d682a7c1d38f0cb.jpgIMAG1962.thumb.jpg.40588e44fe22b25569bd03d47f34cab0.jpg

IMAG2321.thumb.jpg.9e1edf9d7555f6900740f6e791721ea8.jpg

Resized_20220615_183809.thumb.jpeg.770f16f91e2039c2d2aa78fc46933e32.jpeg

Resized_20220615_165157.thumb.jpeg.d55b5ca75a080eea67c94c659fcd8d3d.jpeg

Resized_20220615_165215.thumb.jpeg.a7c4fb4f9dfd592caebc748028ece573.jpeg

 

Edytowane przez KptBorsuk

Opublikowano

Fajnie działasz.

 

9 godzin temu, KptBorsuk napisał:

Kompletny przelotowy układ wydechowy by el-tec (3" downpipe, 2.75" reszta) + 4 tłumiki (2 środkowe, 2 końcowe) + 2 podwójne końcówki wydechów + sportowy katalizator + dyfuzor zderzaka z Bułgarii :grin:

Czekaj, moment. To w końcu masz downpipe, czy sportowy kat? Przelot, czy 4 tłumiki? Trochę namieszałeś.

9 godzin temu, KptBorsuk napisał:

Po długim czasie zdecydowałem się na założenie wątku o swojej "Lalce" :wink:

Serio nazywasz samochód "lalką"?

 

Powodzenia w modyfikacjach.

Opublikowano
20 minut temu, afroo. napisał:

To w końcu masz downpipe, czy sportowy kat?

Jedno i drugie zapewne :whistling:

Opublikowano

Po zdjęciach jak dobrze widzę to ma  dp -> kat -> tłumik -> tłumik :hi:

Nawet estetycznie zrobione, ile wyszedł Cię taki wydech?

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, afroo. napisał:

Czekaj, moment. To w końcu masz downpipe, czy sportowy kat? Przelot, czy 4 tłumiki? Trochę namieszałeś.

Od turbo wychodzi 3" DP, a następnie za nim jest sportowy kat. Z tym "przelotem" może zaszalałem, ale fakt, wydech jest na 4 tłumikach. W trasie głowy nie urywa :D

1 godzinę temu, Langista napisał:

Nawet estetycznie zrobione, ile wyszedł Cię taki wydech?

Zdecydowanie za dużo... Z tego co mówił majster to podobno materiał podrożał + ceny katów poszły w górę z powodu wojny. A poza tym to Warszawa, więc i warszawskie ceny:(

Opublikowano

Ceny katów ogólnie poszły w górę i to na długo przed wojną, a teraz z powodu inflacji znowu.

Opublikowano

Bardzo ciekawie dupka wygląda z tym dyfuzorem i końcówkami :wink:

Będę obserwował :a4fan:

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Dawno nie było udpate, ale poniżej to co udało się osiągnąć od ostatniego wpisu:

  • Naprawiona podsufitka
  • Nowe fele na zimę - OEM Audi Rotor R19 9" + Kleber Krislap HP3 235/35
  • Odmalowane fele letnie - kolor Shadow Chrome
  • Założone dystanse do letnich felg: 5mm przód + 10mm tył
  • Zmodzony sterownik elektroniki centralnej tak, aby nie wyrzucało błędu na FIS w po założeniu LED w DRL

W oczekiwaniu:

  • Wymiana rozrządu: pompa HEPU + rolki, napinacz i pasek ASO (graty już czekają na półce)
  • Wymiana paska wielorowkowego + rolka + napinacz - ASO (graty już czekają na półce)
  • Wymiana napinacza i łańcuszka wałków rozrządu - ASO (graty już czekają na półce)
  • Zakucie silnika, FMIC, TIP, K04-064, cewki, pompa paliwa, sprzęgło, serwis głowicy - ciężko mi znaleźć warsztat w okolicach Warszawy, który by mi to ogarnął od A do Z ☹️
  • Większe heble z przodu
  • Wymiana foteli na inne - Supersport Seats z RS lub S

  • Obszycie gałki zmiany biegów

  • Dyfuzor przedniego zderzaka + dokładki progów by Maxton Design

  • Korekta lakieru

  • Usunięcie pomarańczowych szkiełek kierunków + polerka reflektorów

 

Poniżej trochę fotek z zimowymi i letnimi felami ?

 

IMG_20240408_185720_056.thumb.webp.4d9b590dcd839d3f579a34a27ad4b415.webpIMAG2992.thumb.jpg.8746241e8856a94f1ad49e9db96dd8aa.jpgIMAG2839.thumb.jpg.05e435412c24a0074111533a4ad9853c.jpgIMG_20240504_185515_1.thumb.jpg.3526013ed4bb7b949aa447737175f4dc.jpgIMG_20240504_185427_1.thumb.jpg.ea32836c26a534d7e6dbf92e21e03542.jpgIMG_20240501_193136_1.thumb.jpg.a8b06e73df470a5e351c970001afe09e.jpg

Opublikowano

Plany fajne. Nie chce cie martwić ale grill nie jest z S4. To sline. 

Opublikowano
6 minut temu, Rob@k napisał(a):

Plany fajne. Nie chce cie martwić ale grill nie jest z S4. To sline. 

Cień tak dziwnie pada ale jak zobaczysz zdjęcia wyżej to jednak jest S4 ?

Opublikowano
11 minut temu, Rob@k napisał(a):

Plany fajne. Nie chce cie martwić ale grill nie jest z S4. To sline. 

Wojtuś, to jest S4?

Opublikowano

Teraz się dokładnie przyjrzałem.

Mój bląd:notworthy:

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Pora na kolejny - tym razem całkiem spory - update.

Silnik trafił na duże mody mechaniczne (i nie tylko) pod opiekę @DivaynEays 

 

Co zostało dłubnięte:

  • Blok silnika rozwiercony do pojemności 2.0L
  • Wał z 2.0 TFSI 6AAJ
  • 4 tłoki z z 2.0 TFSI 82L143
  • Kute korbowody ze śrubami ARP
  • Panewki korbowodowe ACL
  • Adapter do K04-0064
  • Turbo K04-0064
  • Przewody wodne i olejowe do K04-0064
  • Intercooler 550x230x65 z orurowaniem
  • Prawa łapa silnika 2.0 TFSI 8E0199308AH
  • Sprzęgło jednomasowe dwutarczowe
  • Głowica z wolnossącego 1.8 - uszczelniacze Supertech, sprężyny z 2.7, podkładki z S3, prowadnice Supertech
  • Wałek ssący z wolnossącego 1.8
  • Chłodnica płynu wspomagania
  • Listwa paliwowa pod wyższe ciśnienie
  • Wtryski 630cc
  • Puszka filtra od 2.0 TFSI
  • Obudowa przepływomierza 3"
  • Polakierowana pokrywa zaworów
  • Wstępna korekta softu - poprawienie softu pod kątem wyłączonych błędów (napaprane przez poprzedniego "tunera" :facepalm:), druga sonda poprawnie wyłączona, wyłączona SAI, kalibracja wtrysków, kalibracja przepływomierza 3" i przestawienie termostatu żeby trzymał cały czas ok 90-95 stopni

 

Teraz pozostało dotrzeć silnik, wrzucić mocniejszą pompę paliwa, dostroić soft i cieszyć się jazdą :D

 

Parę fotek ze składania:

 

Messenger_creation_FBF24641-7FE2-4BF7-A31C-86C4370D82E9.png

Messenger_creation_D0C447A8-86EF-4809-AEF7-81AB732B9197.jpeg

Messenger_creation_710BC33B-65E2-4BBE-892E-B9679F85DA63.png

Messenger_creation_055FC872-71A6-40F5-9A57-A465B24A9210.png

Messenger_creation_29E3C50A-0074-4709-8DCD-13F5FC34A61D.png

Messenger_creation_9AE7BF7C-72C2-46BA-9B1A-9E539522F14A.png

Messenger_creation_2E53ACCC-C640-4774-BC6F-E6A181F9C2B3.png

Messenger_creation_9E591348-E6AC-436C-8A22-E9B16F02F936.png

Edytowane przez KptBorsuk

Opublikowano

Co masz na myśli listwa paliwa pod wyższe ciśnienie? Jakiś custom?

Pompę paliwa bierz od 2.0 tfsi. 

Opublikowano
Godzinę temu, BartoszSoldier napisał(a):

Co masz na myśli listwa paliwa pod wyższe ciśnienie? Jakiś custom?

Pompę paliwa bierz od 2.0 tfsi. 

Konwersja na listwę starego typu z regulatorem na listwie w celu pozbycia się problemu z seryjnymi filtrami paliwa, a dwa seryjne filtr nie lubią się z bardziej wydajnymi pompami paliwa, przestają trzymać ciśnienie i wali po 5-6bar na listwę.

Opublikowano
6 godzin temu, DivaynEays napisał(a):

Konwersja na listwę starego typu z regulatorem na listwie w celu pozbycia się problemu z seryjnymi filtrami paliwa, a dwa seryjne filtr nie lubią się z bardziej wydajnymi pompami paliwa, przestają trzymać ciśnienie i wali po 5-6bar na listwę.

Powrót do klasyki. Rok temu wymieniłem ori filtr paliwa na ori i odpukać narazie nic się nie dzieje. 

Opublikowano
22 godziny temu, BartoszSoldier napisał(a):

Powrót do klasyki. Rok temu wymieniłem ori filtr paliwa na ori i odpukać narazie nic się nie dzieje. 

niestety z tym ukladem, a w zasadzie z jakoscia czesci ostatnimi czasy to same cyrki sa jesli chodzi o filtry.. nawet z oem. A tak to juz problem permametnie z glowy, koszt troche wiekszy niz nowy filtr oem, ale potem serwis ok 40 zl(koszt filtra)

Opublikowano

I dlatego u mnie nowy filtr leży 2 lata w garażu i nie ruszam starego puki działa ?

Opublikowano

Też mam uszykowana obudowę pod przepływkę 3".

Ale tak myślę co musiałeś przy tym wymienić i co poprawić?

Pewnie obudowę filtra i u mnie akurat silikon łączący orurowanie...

Poprawa softu pewnie też musi być?

Głupie pytanie, co daje większą "przepływka" ?

Opublikowano
4 godziny temu, Gorczyk napisał(a):

Też mam uszykowana obudowę pod przepływkę 3".

Ale tak myślę co musiałeś przy tym wymienić i co poprawić?

Pewnie obudowę filtra i u mnie akurat silikon łączący orurowanie...

Poprawa softu pewnie też musi być?

Głupie pytanie, co daje większą "przepływka" ?

Potrzebujesz gornej czesci puszki filtra, zeby mozna bylo w ogole ta przeplywke zamontowac, wiadomo odpowiednia redukcja na TIPa, zeby mozna bylo to polaczyc z nowym MAFem, soft oczywiscie tez - trzeba zrobic kalibracje pod 3" przeplywomierz.

Seryjny maf ma maksymalny odczyt do 225g/s, takze chcac zrobic wiecej mocy niz te +/- 280 koni (bo tyle z reguly wychodzi przy wczesniej wspomnianym przeplywie, ale nie jest to wyznacznik) trzeba zwiekszyc zakres odczytu przeplywomierza, a kolejna sprawa to zywotnosc samej przeplywki. Wiekszy przeplyw = wieksze napiecie, im dluzej chodzi MAF na "pelnych obrotach" tym krocej zyje dlatego zwiekszenie srednicy + kalibracja ten problem rozwiazuje.


 

 

4 godziny temu, Rob@k napisał(a):

I dlatego u mnie nowy filtr leży 2 lata w garażu i nie ruszam starego puki działa ?

dokladnie to samo jest u mnie, dopoki dziala to nie ruszam. Jak zdechnie to juz listwa czeka na montaz :P i to samo radze klientom.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.