Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 drzwi samoczynnie się odblokowują podczas jazdy


benkarf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z b6 osttanio podczas jazdy same drzwi się otwierają słychać zamki podświetlenie uruchamia się w samochodzie i awaryjne wklejam błędy z modułu wczoraj ogarnąłem stronę kierowcy wtyczkę usunąłem w drzwiach bo nie nadawała się do niczego myślałem że tam jest wina bo dosyć dużo błędów było ale nic z tego dziś rano dalej to samo. Wklejam błędy z wczorajszego dnia 

IMG_20221107_202350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS-Lite Version: Release 1.2
Tuesday, 08 November 2022, 20:23:25:0


Chassis Type: 8E - Audi A4 B6
Scan: 01,02,03,08,09,0F,11,15,16,17,18,36,37,45,46,55,56,57,65,67,69,75,76,77
 
-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine       Labels: 038-906-019-AJM.LBL
   Controller: 038 906 019 JT
   Component: 1,9l R4 EDC G000SG  1572
   Coding: 00002
   Shop #: WSC 63351
   VCID: 729759CB2DB7
   WAUZZZ8E53A125024     AUZ6Z0B0208554
1 Fault Found:
17931 -  Crash Signal from Airbag Controller: Implausible Signal
            P1523 - 35-10 -   - - Intermittent
Readiness: N/A

-------------------------------------------------------------------------------
Address 03: ABS Brakes       Labels: 8E0-614-517.LBL
   Controller: 8E0 614 517 A
   Component: ABS/ESP allrad      1726
   Coding: 04255
   Shop #: WSC 06435
   VCID: 263F759BD1FF
1 Fault Found:
00526 -  Brake Light Switch-F
            36-10 -  Open Circuit - Intermittent

-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC       Labels: 8E0-820-043.LBL
   Controller: 8E0 820 043 AB
   Component:   A4 Klimaautomat   1319
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 63251
   VCID: 61B52687F851
4 Faults Found:
01272 -  Positioning Motor for Central Flap (V70)
            41-00 -  Blocked or No Voltage
00601 -  Potentiometer On Positioning Motor for Central Flap (G112)
            09-00 -  Adaptation Limit Surpassed
00716 -  Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)
            41-00 -  Blocked or No Voltage
01794 -  Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number
            35-00 -   -

-------------------------------------------------------------------------------
Address 09: Cent. Elect.       Labels: 8E0-907-279-8E2.LBL
   Controller: 8E0 907 279 E
   Component: int. Lastmodul  NDL 0305
   Coding: 00002
   Shop #: WSC 00000
   VCID: 341B9FD31723
3 Faults Found:
00978 -  Lamp for Low Beam; Left (M29)
            57-00 -  Electric Circuit Failure
00979 -  Lamp for Low Beam; Right (M31)
            57-00 -  Electric Circuit Failure
01331 -  Door Control Module; Driver Side (J386)
            49-10 -  No Communications - Intermittent

-------------------------------------------------------------------------------
Address 15: Airbags       Labels: 8E0-959-655-84.LBL
   Controller: 8E0 959 655 B
   Component: Airbag 8.4EP        2000
   Coding: 0011602
   Shop #: WSC 63351
   VCID: 361FA5DB015F
No fault code found.

-------------------------------------------------------------------------------
Address 16: Steering wheel       Labels: 8E0-953-549.LBL
   Controller: 8E0 953 549 L
   Component: Lenksáulenmodul     0308
   Coding: 00042
   Shop #: WSC 63351
   VCID: 3C0BB7F33F73
1 Fault Found:
01331 -  Door Control Module; Driver Side (J386)
            49-10 -  No Communications - Intermittent

-------------------------------------------------------------------------------
Address 17: Instruments       Labels: 8E0-920-9xx-8E2.LBL
   Controller: 8E0 920 900 K
   Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D35
   Coding: 01100
   Shop #: WSC 40567
   VCID: 2C2B87B3CF13
   WAUZZZ8E53A125024     AUZ6Z0B0208554
2 Faults Found:
01331 -  Door Control Module; Driver Side (J386)
            49-10 -  No Communications - Intermittent
01304 -  Radio
            49-00 -  No Communications

-------------------------------------------------------------------------------
Address 46: Central Conv.       Labels: 8E0-959-433-MIN.LBL
   Controller: 8E0 959 433 BA
   Component: Komfortgerát TA7    1210
   Coding: 07120
   Shop #: WSC 63351
   VCID: 719556C728B1
8 Faults Found:
01336 -  Data Bus for Comfort System
            80-00 -  Single-Wire Operation
01561 -  Left Rear Door
            59-00 -  Can't Unlock
01562 -  Right Rear Door
            59-00 -  Can't Unlock
01562 -  Right Rear Door
            61-00 -  Won't De-Safe
01366 -  Opened Due to Crash Signal
            35-00 -   -
01366 -  Opened Due to Crash Signal
            36-00 -  Open Circuit
01332 -  Door Control Module; Passenger Side (J387)
            80-00 -  Single-Wire Operation
01802 -  Door Warning Lamp; Pass Side (W36)
            57-00 -  Electric Circuit Failure

End   --------------------------------------------------------------------------------------------------
 

 

 

 

dodam od siebie ze zauwazylem ze to samo robi jak wykonuje sie test wyjsc w grupie 46 

 

 

crash test migotaja kierunki swiatla w srodku uruchamiaja sie i slychac zamki 

 

rece opadaja nie wiem gdzie szukac winy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sprawdź kable w przelotce do drzwi kierowcy, drugi krok, to sprawdzenie czy moduł komfortu nie pływa w wodzie.

Masz masę błędów, ale najistotniejsze to brak komunikacji z drzwiami kierowcy oraz drugi że szyna can comfort działa w trybie jednoprzewodowym.

Przelotkę drzwi pasażera też sprawdź.

 

Sprawdzasz czy kable są całe, czy nie ma gdzieś zwarcia i czy w kostkach nie ma wody.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo kierowcy mam sprawdzone kostka się nie nadawała do niczego więc polutowane zostało i zabezpieczone jedyne co jeszcze moduł ale nie mam na podmianę co do modułu komfortu możesz mieć rację bo auto zalało mi się trochę na wiosnę od komputera ale nic się nie działo ..

 

 

Dobra a szybka piłka bo na moje to jest crash zderzeniowy co on wywala czy idzie jakoś wyłączyć sensor moduł poduszek muszę dojeżdżać co dzienie do pracy i nie bardzo mi to na rękę że muszę co chwilę awaryjne wyłączać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było by to naprawić z bo czujnik zderzeniowy zrobi psikusa i wywali Ci poduchy, w tedy żadnej kawy przed pracą nie będziesz potrzebować :hi:i nie,  nie wywalisz / wyłączysz tego.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szukanie igły w stogu siana w drzwiach kostki usunięte kable poprawione bo zgadza się były miejscami połamane.

 

 

 

Ja wiem że kawy nie wypije ale już mi ręce opadają w tym samochodzie co równe dwa tygodnie coś si rozpierd.. myślałem że jak wyciągnę moduł poduszek to przestanie bo skąd będzie zbierał dane z nikąd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pany moduł wyjęty i póki co cisza nic się nie pali moduł komfortu 

 

Tak był suchy w środku też nie widać uszkodzonych ścieżek i tak wiem najlepiej inny na podmianę nie mam więc będę musiał zamoczyć i kupić chyba że to fałszywy trop 

 

 

 

Dobra więc po grubszej analizie widzę że lekko był mokry w środku z jednej strony się nie dziwię trochę był zalany na wiosnę. Dotarłem do dwóch kabli pomaranczowo zielony i pomarańczowo szary chyba. Odciąłem odciąłem przy module i cisza awaryjne przestały mrugać za to słychac dalej przekaźnik w module jak pyka. Przejście jest pomiędzy lewymi drzwiami a modułem na tych kablach pomarańczowych za to nie mam teraz zamykania drzwi ale nie przeszkadza mi to akurat. Hm jak myślicie moduł komfortu do wymiany ? 

 

Dodam że miałem odpięte i moduł w lewych i prawych drzwiach i bez skutku

IMG_20221109_210312.jpg

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drutujesz zamiast naprawiać i pytasz nas o opinie. Miałeś od razu moduł wymienić i nic nie wycinać a wszystko by działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak drutuje ? Chłopie chce tylko znać waszą opinię czy to moduł bo na moje tak a nie se Zaraz 500 zł wyłożę i się okaże to samo bo może moduł w drzwiach zwarcie robi albo coś innego a dwa skąd miałem wiedzieć że po odłączeniu modułu tak się powini auto zachowywać? Ktoś inny by napisał przecież to normalne że po odłączeniu modułu tak się będzie działo. Ale dziękuję państwu za wskazówki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad Ci sie 500zl wzielo? 

Ogolnie co do tematu to ja kiedys mialem taki problem ze za kazdym razem jak następowało odryglowanie zamkow to otwieral mi sie bagaznik, a ze mam silowniki do automatycznego podnoszenia klapy to było to uciazliwe i komiczne. Sprawdzalem wszystkie kable, zamek klapy itp i wszystko bylo ok. Wytargalem rowniez modul komfortu zeby zobaczyc czy jest suchy i byl. Ale stwierdzialem ze nie ma juz innej opcji tylko on musi robic problem. Szukalem na allegro modulu dokladnie takiego samego jak moj i ceny byly dosc wysokie-ok 300zl. Ale sprawdzialem jakie inne oznaczenia moze miec modul do mnie zeby obslugiwal wszytko to co mnie interesuje i kupilem za ok 40zl. Wymieniłem modul, zakodowalem go jak trzeba, dopisalem piloty i wszystko dziala i klapa sie nie otwiera ?

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej panowie moduł wymieniony BD zaprogramowany nie minęło pare dni i co znów to samo dodatkowy błąd poduszki w silniku. Co zauważyłem tak jak spadł śnieg i lekko jest mróz zaczęło robić a dwa jeśli się to dzieje nie działa przycisk od kierocwy zamykania drzwi więc to nie był moduł ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01366 - Opened Due to Crash Signal

        

To wyskakuje i zaczynają migać światła awaryjne zamki odblokowują się podświetlanie wnętrza pali się. Nie mogę go wykasować tak samo jak błąd w silniku 

 

Ps. Nie miałem dzwona nie robiłem żadnych testów na modułach.

17931 - Crash Signal from Airbag Controller: Implausible Signal

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie, odpinałeś główny moduł airbag i teraz żeby usunąć ten błąd musisz jechać do kogoś, kto już wie co zrobić. Nawet według instrukcji potrzebował byś już dobrego interfejsu, przynajmniej VAG012 lub vcds Ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langista no z ręką na sercu nie odpinalem modułu airbag bo po co dopiero teraz się dowiedziałem że jest w tunelu co mnie nie pokoi. Ale jeśli trzeba dobrego programu jutro podjadę do mechanika ma taki.

 

Rano wgl idę do samochodu a on okazuje się całą noc napierdzi... Światłami awaryjnymi cuda się dzieją xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytaj sobie gdzie są czujniki zderzeniowe i prześledź który może być uszkodzony lub mieć uszkodzoną wiązkę. Jeżeli mają uszkodzoną wiązkę to nie lutuj kabli, chyba że chcesz sobie znaczek Audi na twarzy odbić. One mają być zarobione i włożone we wtyczkę lub połączone specjalnymi złączkami. Potem jechać do kogoś kto się zna na tym żeby usunął błędy i ewentualnie zrobił flash sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash signal wychodzi ze sterownika airbag i jest podłączony do MK, ECU i telematics. Na MK to pin 8 wtyczki T12 (12 pin czarna, nr 3), przewód fioletowo-niebieski. Jeżeli MK pływał i zrobił jakieś zwarcie na tej linii to mógł uwalić moduł airbag przez co teraz masz takie akcje. Niestety nie wiem jaki sygnał powinien być na tym przewodzie, czy to jakis cyfrowy sygnał czy proste sterowanie GND/VCC więc ciężko będzie to sprawdzić ale na początek możesz spróbować odpiąć ten pin od MK, zaizolować i zobaczyć efekt, jak będzie ok to MK robi problem i trzeba go wymienić. Jeżeli nie to moduł airbag mógł oberwać lub masz problem z wiązką na odcinku MK-Airbag-ECU. 

 

@Langista IMO to nie czujnik zderzeniowy bo wtedy w 15 airbag byłby jakikolwiek błędy a na autoskanie jest czysto. Bledy o crashu sa w tylko w 'odbiornikach sygnału' czyli ECU i MK dodatkowo z adnotacja 'implausible signal' czyli ewidentnie cos się dzieje z tą linią 'crash signal' tylko trzeba dojść czyja to wina - MK, airbag a może wiązki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra byłem na kompie i nic z tego błędy dalej są i nie chcą się usunąć zastanawia mnie jeszcze zamek tylnich drzwi prawych nie zawsze się otwiera a jak otworzy fis nie pokazuje że drzwi zostały otwarte ? Jak wygląda okablowanie jak mam kobrki z tyłu czy kable zasuwają bezpośrednio do modułu czy wpierw do drzwi przednich do modułu i się cofają do Mk ? Bo wtedy mały się sens robi dla czego drzwi czasami pasażera pokazują błąd na module. Coś czuję że to będzie mega g***o i będzie trzeba dostac się do modułu poduszek 

 

 

Skowrix pisałeś coś o kablu łączącym mk  z airbag popraw mnie jeśli to głupi pomysł jeśli to jest jedyne połączenie między airbag a Mk co się stanie jeśli odlacze ten przewód oczywiście dla testu ? 

 

Nie stety panowie akumulator co raz ciężej ma o poranku wydaje mi się bardzo że coś go rozładowuje przycisk od awaryjnych cały czas jest podświetlony ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, benkarf napisał(a):

co się stanie jeśli odlacze ten przewód oczywiście dla testu ? 

To właśnie Ci proponowałem we wcześniejszym wpisie. Podałem Ci kolor przewodu oraz miejsce gdzie on jest wpięty w MK.

 

Po odpięciu MK może wyrzucić błąd o braku połączenia z airbag ale jeżeli to właśnie MK robi jakieś zwarcie na tej linii to powinno się dać usunąć błąd o crashu z ECU no i nie powinien się on już pojawić (zakładając że to właśnie wina MK a nie samego airbag). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skowrix osttanio przemęczenie mnie dobija nie zauważyłem. Przyjadę do domu po pracy i go odlacze to minuta osiem i zdam relacje :)

 

okej 8 pin 3 wtyczki czarnej odłączony póki co bez zmian podświetlanie dalej się pali a czy awaryjne wywala tego nie wiem bo dziś cały dzień był spokój ale nie zmienia faktu że podświetlenie się pali.

 

ogólnie od czego jest 1 wtyczka taka kremowa po jej odłączeniu zaczynają awaryjne palić tak samo jak się ją podłączy ? 

 

 

Dobra czymś jeszcze wam się pochwalę nie wiem może zbieg okoliczności sami oceńcie. Vcds podpiąłem skan błędów standardowo to samo tyły drzwi i crash zrobiłem sobie dla jaj test wyjść robi robi i nagle się zacięło i w tym momencie podświetlenie wnętrza się wyłączyło guzik zamykania drzwi działa standardowo a jak zamykam z kluczyka ładnie standardowo zamruga kierunkami więc póki co spokój ??

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...