Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju uszczelniacza walka ssącego 1.8 b7


lukasz291289

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chlopaki mam taki problem z ktorym walczę od tyg.  Wymieniałem napinacz z łańcuchem uszczelkę pokrywy  jakieś 2 tyg temu i  założyłem stare uszczelniacze   na walki :/(wiem źle zrobiłemtak się nie robi) . Zmieniłem uszczelniacz na wałku wydechowym i  jest ok nie jest mokro pod nim ,nie leje się z niego. Problem polega na ssacym wymianialem 2razy ,nic z tego wymieniłem 3 raz   ,zdjelem pokrywę i iszczelnilem lepiej mostek ,(panewka,)chyba to jakoś tak się nazywa;). Uszczelniacze nie zawinęły się siedzą prawidłowo. No i co dalej jest to samo jest mokro w czujniku walka i pod uszczelniaczem aż do miski ...trochę tam napackalem po wierzchu ale to nic nie dało.  Może ktoś z was  miał taki problem,będę wdzięczny jak ktoś podpowie czego to przyczyną.  Pozdrawiam20221107_182205.thumb.jpg.f2ba5a05685f2aef04f68dfa70b8ee32.jpg20221107_182205.thumb.jpg.f2ba5a05685f2aef04f68dfa70b8ee32.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wałek przepolerowałeś przed założeniem uszczelniacza? Jak miał wyrobiony rowek to nic dziwnego, że nowy uszczelniacz nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zakładałeś pokrywę zaworów? Chodzi mi o tą, która trzyma wałki, bo widzę że na składaniu posmarowałeś sylikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przesmarowałem silikonem ten mostek ,myślałem właśnie ze to spod  tych rogogow się leje  

. Uszczelniacz nie wyciągałem przed nałożeniem tego teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie dobre te uszczelniacze elringa ze wcale nie trzymają. Przed założeniem uszczelniacza to trochę kciukiem ten kołnierz uszczelniacza ponaciskalem, żeby lepiej wszedł na walek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładałeś na sucho czy smarowałeś go olejem? Na 100% masz simmering o odpowiedniej szerokości i kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa typy uszczelniaczy i jedne ciekną. Ja kupowałem takie Elring 325.155 i nie było problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corteco zakładałem do rożnych maszyn miedzy innymi do swojego bfb na wałki. Nie wiem jak te febi, ale uszczelniacze są kierunkowe trzeba na to zwracać uwagę, mało tego od mechaników z "biedronki" wiem ,że najlepiej nie smarować niczym jeśli nie jest to konieczne bo później są wycieki, są patenty na montaż bez oleju.

 

Te ze sprężynką chyba można smarować bez nie jak dobrze pamiętam.

Edytowane przez tass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę narazie tego relingami 325.. ale czy go próbować wsadzać bez przesmarowania olejem ? Wydaje mi się że to raczej nie rolne kolego tass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realne ja go bez oleju wkładałem, najtańszy a skuteczny sposób to robisz tulejkę z cienkiej ścianki butelki po wodzie mineralnej, tylko trzeba uważać aby nie uszkodzić wargi uszczelniacza. Akurat te uszczelniacze są, a przynajmniej powinny być ze sprężynkami, więc nawet smarując nie powinny cieknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśs a pamiętasz jaki to dokładnie uszczelniacz?jaki nr. ?a co do wkładania dostałem  taką plastikowa tuleja z jednym uszczelniaczem idealna na ten walek więc butelki ciąć nie muszę:D ale słyszałem że dobry to patent .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być cieniutki plastik nakładasz na wałek i po nim wsuwasz uszczelniacz, wyjmujesz plastik dobijasz uszczelniacz jak ma być. Jest jeszcze jedno ale jak jest już wytarty rowek na wałku to albo dobija się uszczelniacz deko głębiej albo deko płycej o ile to możliwe tak aby nie było wycieku.

 

Uszczelniacz kupiony u @dzik napisz pw to Ci dobierze jak będziesz potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie. Chyba wyciek opanowany uszczelniaczem elring 325 155 . Auto chodziło z 30 min na różnych obrotach i kropelki ani jednej,ale jutro potwierdzę po przejechaniu 30km. Tylko coś mi taki dzwiek nie pasuje  z okolic czujnika walka, chyba się pojawił potem jak uszczelniłem  mostek . Uszczelniacz nie jest do końca wsadzony aż do kanalu  ,kanały drożne. Posłuchajcie 13 sek jak spadają obroty to to słychać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...