Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o dopasowanie silnika


kamilloo2188

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że ten silnik aeb to z a4 b6/b7? Jeśli tak to już był zmieniany, bo fabrycznie tam takiego nie było. AEB nie ma ekologii i kilka rzeczy jest inaczej więc się nie nadaje. Chyba, że ktoś samą głowicę zmieniał ale to też trzeba przy takiej zamianie SAI wywalić.

Gaz masz w tym swoim czy co,? bo tak nieskładnie piszesz, że nje można zrozumieć o co Ci chodzi. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem czyli muszę szukać avj np.

W moim aucie jest silnik Bex z założonym gazem. Niestety muszę ten silnik wymienić.

Pytanie brzmi czy mogę przełożyć ta instalacje do tego silnika który będę teraz montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz przekładać jak masz już instalację. Przekładasz silnik i nic Cię nie obchodzi poza sprawdzeniem ustawienia lpg. Jedynie kolektor dolotowy przekładasz ale to już pisałem wcześniej .

Jeszcze spytaj czy chłodnica ze starego będzie pasować do kolejnego silnika :facepalm:

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując do audi w którym był silnik Bex oraz 6 biegowa skrzynia, można włożyć każdy inny silnik np avj która miała 5 biegową skrzynie i będzie pasować tak ?

A czy silnik o oznaczeniu AEB będzie pasował ?

Dzięki za odpowiedź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilloo2188 napisał(a):

A czy silnik o oznaczeniu AEB będzie pasował ?

Bez przeróbek w osprzęcie nie. Dużo roboty żeby przełożyć choć by pompa wody w aeb jest zewnętrzna

Edytowane przez robson_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź zdrowy słupek z osprzętem i po problemie, planujesz każdą część z innego silnika zamówić? Bo masz mega dziwne pytania , jak 5-letnie dziecko.. Wszystko masz w necie opisane, jakie turbo do czego założyć w zależności od mocy, poczytaj trochę zamiast pytać bez sensu. Chcesz to sam robić, czy zlecasz to mechanikowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik przełoży osprzęt ze starego silnika. Ale niestety turbina jest złom więc muszę kupić inna, stąd moje pytanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ale jak masz bexa to musisz wsadzic z bexa k03s, bo jest wydajniejsza. Ile razy mozna powtarzać. Potem się będziesz żalić, że górą nie pompuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam jeszcze pytanie do Was :)

czy bloki silników avj, bfb i bex różniły się jakoś od siebie ze względu na inną moc ?

nie chodzi mi tu o osprzęt czy turbosprężarke, chodzi o tłoki itp,

czy to to samo ?

. Dzięki pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba chyba znaku z nieba, żebyś był pewny? Już Ci tu wszystko opisali mimo tego, że na forum już to jest opisane, wystarczy poszukać, a nadal pytasz o jedno i to samo, serio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...