Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony starszy brat RS6 C7.5


was002

Rekomendowane odpowiedzi

Dystanse przy tym schowaniu felgi to już tylko przykrecane. Wymierz ile tam ma do rantu / ok 20 mm chyba/ i zamawiaj Eibacha.
Ja mam w swojej starej babci b6 i przy 200 nawet kiera nie drgnie. :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, was002 napisał(a):

Czy jest jakaś możliwość odpalenia pozycyjnych w polifcie? czy ja mam coś spierniczone w kodowaniach? Pozycje przednie mogę mieć włączone tylko przy włączonym zapłonie. Przy zgaszonym zapłonie po odpaleniu świateł pozycyjnych w nocy odpalają się tylko tylne (?). Miał ktoś podobne objawy?

 

09 adaptacje, kanał 03 sprawdź wartość. Powinna być ok 30 a pewnie masz na 100

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.php?dm=6ECX

 

w niskim świetle i na telefonie wygląda to fajnie :-)

 

6 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

09 adaptacje, kanał 03 sprawdź wartość. Powinna być ok 30 a pewnie masz na 100

 

tak, to ten problem - eksperymentowałem z ściemnianiem się DRLa i nie posprzątałem... tylko było 0 a nie 100. Poza tym w FL w ogóle ten parametr nic nie robi... czy ustawiony na 100 czy na 0... Za to wszystko inne niż 30 po prostu wyłącza pozycyjne z przodu. Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, was002 napisał(a):

tak, to ten problem - eksperymentowałem z ściemnianiem się DRLa i nie posprzątałem... tylko było 0 a nie 100. Poza tym w FL w ogóle ten parametr nic nie robi... czy ustawiony na 100 czy na 0... Za to wszystko inne niż 30 po prostu wyłącza pozycyjne z przodu. Ciekawe...

Można przyciemnić i rozjaśnić pozycje albo całkiem wyłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, udało mi się ubić blokadę wyprzedzania prawą stroną w ACC!

 

13-Auto Dost. Reg -> Coding -> Bit 1 -> Region 01: North American Region (NAR) OR China (CHN)

 

I bangla! inne regiony pozwalają mi wyprzedzać tylko jak prędkość gościa na lewym pasie jest nie więcej niż 2-3km mniejsza (tzn. wyprzedzać można zawsze, ale ACC hamuje i zrównuje prędkość, więc jest to nieprzejemne, bo trzeba ciągle z nim walczyć)... teraz mogę lecieć środkowym pasem 140 wyprzedzając maruderów, którzy na pustej drodze wolą skrajny lewy pas do wleczenia się 110...

 

normalnie aż miło w końcu tym samochodem pojechać w trasę! co za ulga...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46-Central Conv -> Adaptacja -> kanał 98 -> 0 (zapisz)

i zapanowała cisza po otwarciu drzwi...

 

chciałem wrzucić film, ale w sumie obrazek będzie równie cichy. Co prawda gong w polifcie jest o WIELE mniej irytujący niż w przedlifcie, ale i tak drażni... do czasu.

 

image.php?di=8UA6

 

Edyta:

I jescze kilka ciekawych rzeczy: przeglądając filmy o tym temacie na yt zrozumiałem, że ten gong ma dwie postaci:

1/ przy włączonym zapłonie (ale nie na włączonym silniku) - to jest to, co wyłączyłem wrzucając w adaptacji na kanale 98 zero.

2/ przy włączonym silniku i otwartych drzwiach: nadal drze japę... tutaj trzeba kodowanie zrobić. Bit 15, dodać jedynkę. Tylko gdzie - ja mam facelifta, w przedliftach to była jedynka "na końcu", a u mnie (metodą prób i błędów) to zadziałało:

 

image.php?di=RX0S

 

oryginalnie: 01000111

teraz: 01001111

 

I już nie wrzeszczy wcale... tzn. dalej wrzeszczy jak mam auto w trybie D albo R i wyłączę silnik, ale to już inna funkcjonalność jest i nie będę tego ruszał ze względów bezpieczeństwa (za dużo jeżdżę meśkami i zapominam, bo tam nie trzeba wajchy dotykać po zgaszeniu auta).

 

Kolejne fajne rzeczy, które znalazłem próbując zmusić kierunkowskazy do mrugania 4x zamiast 3x: w blokach pomiarowych 09-centr electric znalazłem takie fajne coś:

 

042: godziny pracy silnika... !

image.php?di=3JJP

 

043: udział poszczególnych ustawień drive select... !

image.php?di=FNH8

 

151: bardzo dokładny pomiar kąta kierownicy... (zawsze kiedy walczę w różnych autach ze zbieżnością to tego szukam, więc wrzucę - może się komuś przyda)

image.php?di=MV81

 

 

 

Edytowane przez was002
literówki
  • Pomoc techniczna 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, was002 napisał(a):

43-Central Conv -> Adaptacja -> kanał 98 -> 0 (zapisz)

 

 

46-Central Conv ;)

 

Good job :thumbup1:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem po przesiadce na to, to że za każdym razem kiedy wsiądę do auta, to włączam radio... (i tak samo po skończonej jeździe zamiast gasić silnik - wyłączam radio - bo start/stop jest po drugiej stronie).

 

image.php?di=89HI

 

są tu jacyś fani marki?

 

image.php?di=54F7

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nienarzekasz ? Ale inne problemy są - którego zatrzymać, a którego się pozbyć, bo przecież bez sensu żeby dwa się kurzyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress podrzucił mi dziś takie coś... oczywiście zamontowałem jeszcze przed śniadaniem, bo temperatury o 8 rano już są grubo ponad 30 stopni i leje się po człowieku niemiłosiernie w tych warunkach...

 

image.php?di=K4XD

 

ktoś na forum a6klub zauważył, że w poliftach nie ma filtra przed dmuchawą, więc wiatrak zasysa cały kurz, który znajduje się pod maską w czasie jazdy... niby nic, bo jest to fajnie osłonięte, ale po zdjęciu obudowy podszybia widać, że tam jest po prostu syf w środku, i cały ten syf wędruje prosto do wirnika... jest tylko taka kratka, co by miała liście zatrzymać.

 

image.php?di=4LAV

 

...a w przedliftach był tam filtr. Sytuacja jest plug-and-play, wiec dlaczego miałym nie spróbowac? Tymbadziej, że u mnie AQI często przekracza 75 i ciągle wieje piachem...

 

image.php?di=ZBYT

 

Jeszcze tylko kilka fotek wnętrza, bo przecież nie można otworzyć maski i się nie uśmiechnąć:

 

image.php?di=TU7P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę i pamietam , wyczytane gdzieś na forum , to po dołożeniu tego filtra chyba trzeba coś kodować /zmienić ustawienia vcds . Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić żeby nie wprowadzać nikogo w błąd . 
 

a poza tym super RS ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba zakodować w klimatroniku dodatkowy filtr (china only), dokładałem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Tak, trzeba zakodować w klimatroniku dodatkowy filtr (china only), dokładałem to u siebie.

pokażcie jakiś temat o tym...

że niby ten czujnik jakości powietrza się inaczej będzie teraz zachowywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, was002 napisał(a):

pokażcie jakiś temat o tym...

że niby ten czujnik jakości powietrza się inaczej będzie teraz zachowywał?

Raczej nie, bardziej wydaje mi się, że obroty dmuchawy będą dostosowane gdyż z podwójnym filtem ciężej jest zasysać powietrze do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, was002 napisał(a):

Aliexpress podrzucił mi dziś takie coś... oczywiście zamontowałem jeszcze przed śniadaniem, bo temperatury o 8 rano już są grubo ponad 30 stopni i leje się po człowieku niemiłosiernie w tych warunkach...

 

image.php?di=K4XD

 

ktoś na forum a6klub zauważył, że w poliftach nie ma filtra przed dmuchawą, więc wiatrak zasysa cały kurz, który znajduje się pod maską w czasie jazdy... niby nic, bo jest to fajnie osłonięte, ale po zdjęciu obudowy podszybia widać, że tam jest po prostu syf w środku, i cały ten syf wędruje prosto do wirnika... jest tylko taka kratka, co by miała liście zatrzymać.

 

...a w przedliftach był tam filtr. Sytuacja jest plug-and-play, wiec dlaczego miałym nie spróbowac? Tymbadziej, że u mnie AQI często przekracza 75 i ciągle wieje piachem...

 

 

 

 

Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z tym filtrem w C7. Chyba że to forum chińskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Pierwsze słyszę, nie spotkałem się z tym filtrem w C7. Chyba że to forum chińskie. 

no tak... a6klub.pl ?

 

pojeździwszy trochę po śmierdzących okolicach stwierdzam bez bicia - nic ten filtr nie daje kompletnie jeśli chodzi o walory węchowe...

 

druga sprawa, że dziś było 45 stopni - w ogóle nie odczułem, żeby klima jakoś słabiej działała (wręcz przeciwnie - było zimno jak zwykle przy 23stC i w trybie Auto, a jeżdżę w koszuli z długim rękawem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiąś funkcję musi to mieć skoro jest w kodowaniu konieczność zaznaczenia.

Co do zapachu to żaden filtr tego nie zniweluje. Ten dodatkowy filtr służy do wychwycenia pyłu czy smogu, który wisi w Chinach w powietrzu.

Edytowane przez Muskel1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...