Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony starszy brat RS6 C7.5


was002

Rekomendowane odpowiedzi

Te sobie na zimę w Dubaju zostaw, a na lato kup coś ciekawego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimowe pokryły koszty transportu, więc nie bardzo mam ? te - o ile poprzedni właściciel dbał o wnętrze - to o felgi już niebardzo - są w słabym stanie i tak czy siak trzeba je odświeżyć. Nie chcę kombinować i szukać nowych, bo to nie Europa - nie ma takich możliwości. A czarne są bez sensu na ten kolor auta...

 

A może w róż je rąbnąć na początek?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.php?di=N9P5

 

A u nas - z racji tego, że nie ma wystarczającej ilości samochodów jednego typu - robimy sobie zloty "wagonów", bo to jest tak cholernie niespotykana rzecz na tych drogach, że aż powstało zrzeszenie posiadaczy kombi w UAE. Do którego oczywiście z dumą przynależę (ze swoją flotyllą kombiaków, od czasów RS4, przez passata W8 w kombi, przez Shooting brejka CLSa i C43 żony aż po obecnego Ryszarda). Community jest malutkie, ale na zloty przyjeżdżają fajne okazy i można nacieszyć oczy czymś bardziej niecodziennym - bo ile można się gapić na setki 911tek, ferrari albo maklarenów...

 

image.php?di=REJP

 

Szkoda tylko, że ludzie tu tak nie dbają o auta i często nie potrafią docenić wartości 20-letniego samochodu z Europy.

 

image.php?di=67TX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiamy... nasadka od kół - jest czy nie będzie?

 

Właściciel mówił, że zostawił w bagażniku, razem z hakiem. Ani haka, ani nasadki nie ma... albo jest jakiś tajemna przegródka, gdzie się chowa nasadki... (grzeje mnie ta nasadka, bo wiercić to będzie zakład, który będzie też te felgi malował, ale do jasnej cholery po co psuć coś, co miało być zrobione porządnie). ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w A6 C7 jest tak samo jak w B9 ale w B9 schowek bagażnika podzielony jest na 2 części i nasadka znajduje się właśnie pod tą klapką mniejszego schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasadkę w A6 C7 w sedanie miałem w przegródce pod kołem dojazdowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Tak jak tutaj

nie mam tego! :D też tam pojechałem z myślą, że pewnie nie udało im się otworzyć przedniej części pokrywy wnęki bagażnika, a jednak... w RS6 tego nie ma.

 

2 godziny temu, ja456 napisał(a):

nasadkę w A6 C7 w sedanie miałem w przegródce pod kołem dojazdowym

 

cieplej... cała pokrywa wnęki, w której są wszystkie pierdoły z kompresorem i pianką się wyciąga... o tym nie wiedzieli. Zrobię temu zdjęcia jak auto wróci - cały osprzęt z podnośnikiem i hakiem jest we wnęce jakby pod progiem tylnej klapy na środku... 

 

image.php?di=YMNW

 

trzy felgi są krzywe, jedna jest w takim stanie, że nie wiem czy jest sens w ogóle jej naprawiać... jutro będzie szukanie nowych. Tak to jest z "nowymi" autami - trzeba kilka rzeczy dopieścić zanim będzie idealnie... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, was002 napisał(a):

nie mam tego! :D też tam pojechałem z myślą, że pewnie nie udało im się otworzyć przedniej części pokrywy wnęki bagażnika, a jednak... w RS6 tego nie ma.

 

 

cieplej... cała pokrywa wnęki, w której są wszystkie pierdoły z kompresorem i pianką się wyciąga... o tym nie wiedzieli. Zrobię temu zdjęcia jak auto wróci - cały osprzęt z podnośnikiem i hakiem jest we wnęce jakby pod progiem tylnej klapy na środku... 

 

image.php?di=YMNW

 

trzy felgi są krzywe, jedna jest w takim stanie, że nie wiem czy jest sens w ogóle jej naprawiać... jutro będzie szukanie nowych. Tak to jest z "nowymi" autami - trzeba kilka rzeczy dopieścić zanim będzie idealnie... 

Korzystając z okazji zakup coś z ikrą w 21 calach?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wandej napisał(a):

Korzystając z okazji zakup coś z ikrą w 21 calach

 

żeby to było takie łatwe... za komplet nowych felg musiałbym dać ponad 30k (37kPLN) - dla najprostszych 21 cali... wszystko inne jest "made in china", aż strach. Rynek tutaj jest dość specyficzny i takie rzeczy po prostu nie zalegają nikomu na półkach... Możnaby coś zakombinować z Polski ściągnąć, ale to jeszcze chwilę - będę w Kwietniu to może czegoś poszukam w PL. Za tą kasę wolę chyba teraz jednak zrobić downpipe'y i program...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, was002 napisał(a):

 

żeby to było takie łatwe... za komplet nowych felg musiałbym dać ponad 30k (37kPLN) - dla najprostszych 21 cali... wszystko inne jest "made in china", aż strach. Rynek tutaj jest dość specyficzny i takie rzeczy po prostu nie zalegają nikomu na półkach... Możnaby coś zakombinować z Polski ściągnąć, ale to jeszcze chwilę - będę w Kwietniu to może czegoś poszukam w PL. Za tą kasę wolę chyba teraz jednak zrobić downpipe'y i program...

No chyba najprościej ściągnąć z PL. Nie wiem jaka wartość cła musiałbyś zaplacic ale tutaj za 10-15k można na prawdę coś fajnego kupić.Popatrz w ofertę Dawmac. Mają ogrom tego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wandej napisał(a):

No chyba najprościej ściągnąć z PL. Nie wiem jaka wartość cła musiałbyś zaplacic ale tutaj za 10-15k można na prawdę coś fajnego kupić.Popatrz w ofertę Dawmac. Mają ogrom tego.

śliniłem się z pół godziny do tych monobloków...

 

A w tzw. "międzyczasie" warsztat podesłał mi próbkę tego, co zrobili i czy mi się podoba kolor:

 

image.php?di=NJ0F

 

I od razu powiedziałem, żeby działali, bo wg mnie jest petarda...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się ubić tej blokady wyprzedzania prawą stroną... szukam jakiegoś "dawcy", bo czuję, że jest to kwestia kodowania na konkretny rynek. Jak znajdę to się podzielę... Nie jestem w stanie wywołać kanału 07 w adaptacji w module ACC jak w instrukcji dla VW. Nie da się ?

 

image.php?di=LR1I

 

Mam za to ustawiony tryb indywidualny dla kluczyka 1 + dystans w tempomacie na minimum domyślnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było kiedyś,

 

image.php?di=RITQ

 

a tak jest teraz:

 

image.php?di=FRCD

 

Przez chwilę chciałem nawet targać z Polski te gotowe skrzynki pod głośniki JLAudio z basser.pl, ale to trochę bez sensu, bo znając życie auto sprzedam zanim paczka dojdzie... A skrzynia i wzmacniacz 80Amp leży i tylko miejsce zajmuje. I nie mogłem się powstrzymać... basu tam z tego plastikowego głośnika nie ma tam nic a nic, a ja lubię jak mi coś za plecami buczy...

 

Instalacja najprostsza jaka tylko może być - wpięcie bezpośrednio w wyjście subwoofera z seryjnego wzmacniacza (odpiąłem ori "wooferek", bo tylko się niepotrzebnie męczył). Bez cięcia czy modyfikowania czegokolwiek. Akumulator blisko, więc przełożyłem tylko wiązki z poprzedniego auta i zamocowałem wzmacniacz we wnęce po lewej stronie. I gra... Nie bardzo jeszcze jestem przekonany do zamkniętej skrzyni w tak ogromnym bagażniku (w sedanie miała sens), więc muszę chwilę pojeździć, żeby ocenić.

 

A co do walki z tempomatem - deaktywacja "IDE02162-Activation autonomous braking interventions" powoduje, że auto o wiele mniej hamuje jadąc środkowym pasem i mijając inne auta na lewym. Nie wiem tylko co jeszcze tak naprawdę zdeaktywowałem tą adaptacją. Wg mnie działa jak działał i póki co zaczynamy się już lubić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapka osłaniająca konektor pod maską - dokupiona na ali - przyszła nowa, ale ktoś po chamsku zdrapał logo audi od środka. Wygląda na oryginał.

image.php?di=AW4N

 

Koła zrobione, wydech ogarnięty...

image.php?di=L5BX

 

Teraz nie mogę patrzeć na to jak te koła wąsko są osadzone. Poradzi ktoś konkretny model dystansów, żeby się bawić w dwa komplety śrub?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fot z nowej miejscówki wyłapanej przy okazji nocnego szwędania się po zamkniętych parkingach Expo 2020... teraz trzeba tam z jakimś jasnym obiektywem i statywem podjechać:

 

image.php?di=6QZF

 

image.php?di=BCSQ

 

image.php?di=D721

 

Czy jest jakaś możliwość odpalenia pozycyjnych w polifcie? czy ja mam coś spierniczone w kodowaniach? Pozycje przednie mogę mieć włączone tylko przy włączonym zapłonie. Przy zgaszonym zapłonie po odpaleniu świateł pozycyjnych w nocy odpalają się tylko tylne (?). Miał ktoś podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, was002 napisał(a):

Czy jest jakaś możliwość odpalenia pozycyjnych w polifcie? czy ja mam coś spierniczone w kodowaniach? Pozycje przednie mogę mieć włączone tylko przy włączonym zapłonie. Przy zgaszonym zapłonie po odpaleniu świateł pozycyjnych w nocy odpalają się tylko tylne (?). Miał ktoś podobne objawy?

Normalnie powinno także z przodu świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...