Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiecznie zakurzony starszy brat RS6 C7.5


was002

Rekomendowane odpowiedzi

dziś jeszcze zrobiłem kilka testów, żeby potwierdzić czy mam poduszki do wymiany... zaczynając od "output tests" VCDSem - oczekiwałem usłyszeć jakieś wibracje albo chociaż brzęczenie, a obie poduszki zrobiły tylko krótkie bzz... i cisza... Auto zrobiło mi się ostatnio dość agresywne przy zmianie biegów w trybie S, i zaczęło mnie to drażnić, ale póki nie było żadnych wibracji na luzie, a zmiana biegów w D była jak zwykle - płynna jak trzeba - więc zacząłem zakładać po prostu, że TTTM i nie mam co się przejmować - nie podejrzewałbym poduszek...

 

...więc po testach VCDSem, maska w górę, hamulec, gaz i widzę jak mi silnik chce opuścić komorę, jakby prawej poduszki w ogóle nie było... Ciekawostka... 

 

Czy da się gdzieś znaleźć procedury serwisowe do tego tematu online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.php?di=T7AS

 

zmora każdego posiadacza C7 z silnikiem V8... podmiana na "sztywniejsze", bezolejowe zamienniki 034 motorsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, was002 napisał(a):

image.php?di=T7AS

 

zmora każdego posiadacza C7 z silnikiem V8... podmiana na "sztywniejsze", bezolejowe zamienniki 034 motorsport.

 

Jestem ciekaw jak się sprawdzą w codziennym użytkowaniu. Cena git jak za 2 szt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założone... w ogóle nie czuję różnicy :D Wibracji żadnych jak nie było, tak nie ma. Za to zmiana biegów w trybie S jest teraz tak fantastycznie "ciągła", że aż miło teraz pełnym ogniem jechać... natomiast to, czego starałem się wyeliminować, czyli te "wahania" przy jeździe na lekko uchylonej przepustnicy - nadal są, może nie aż tak odczuwalne jak wcześniej, ale są... ale może ten typ tak ma i koniec... czepiam się po przesiadce z innej marki. W trybie D tego w ogóle nie ma, więc to jest kwestia sport mode.

 

BTW. przełożone solenoidy ze starych poduszek i błędów żadnych nie ma, więc da się to zrobić tak, żeby komputer się nie czepiał w ogóle.

 

Piąteczek...

image.php?di=7NW2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.php?di=J4F8

 

Taka ciekawostka - mam udokumentowaną naprawę w ASO zderzaka po zdarzeniu drogowym z udziałem zwierzyny leśnej... niby nic specjalnego, bo wymieniona lampa, zderzak i trzy strony śrubek. Po dwóch miesiącach porannego słońca (mam parking tak zrobiony, że słońce zagląda mi na zderzak od 7 do 10 rano), wymieniony zderzak pękł... rozleciała się piękna zaprawka żywiczno włókniana... a faktura za nowy zderzak do ubezpieczyciela pewnie poszła.

 

I znów auto na tydzień w warsztacie 😉 To się nacieszyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał(a):

Zagraniczne nawet nie bierze takiej opcji jak naprawa, także na bank u nas 😁

Na bank nie u nas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież żywica nie będzie sie trzymać zderzaka , co za idiota wpadł na pomysł lepienia. Jeśli już to do plastikarza powinni zawiedż który by to pospawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...albo w ciągu ostatnich paru miesięcy od naprawy był jeszcze jeden "incydent" naprawiony na szybko przed sprzedażą i nie udokumentowany nigdzie. Nie jest to kwestia do dojścia na dzień dzisiejszy (i w sumie nic mi to nie da), ot tylko kolejna robota, kolejne rozbieranie przodu i kolejne ryzyko, że coś się nie tak złoży albo gdzieś kolor będzie nie taki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak zrobiony, przy okazji wpada dwustopniowa korekta, ceramika i ochrona skór...

 

image.php?di=B47J

 

i coś jeszcze...

 

image.php?di=WIA2

 

(długo to za mną chodziło, aż nie zobaczyłem na żywo na innym aucie i się zakochałem).

  • Super 2
  • wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, można hejtować:

 

image.php?di=NW6Y

 

Jeszcze się przyzwyczajam. Kierownica czuje się jakby przeszła kurację odchudzającą. Jest jota w jotę tego samego rozmiaru co OE, bo pasuje idealnie w pudełko po tej, ale jest o wiele "cieńsza" i czuje się ...dziwnie. Ale pozytywnie. Obecność nieobecnych w C7 przycisków do zmiany piosenki na playliście sama z siebie jest dla mnie warta upgrejdu 🙂

 

image.php?di=5BJ8

 

image.php?di=8XE6

 

Kilka fot z zachodu słońca:

 

image.php?di=QPA8

 

image.php?di=UBAD

 

image.php?di=K12B

 

Teraz mam takim brudnym 7 dni jeździć do pierwszego mycia po ceramice (pierwsze słysze, ale jak każą, to jeżdżę...)

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, was002 napisał(a):

 

 

 

 

Teraz mam takim brudnym 7 dni jeździć do pierwszego mycia po ceramice (pierwsze słysze, ale jak każą, to jeżdżę...)

 

 

 

 

Powłoka się utwardza, dlatego 7 dni bez kontaktu z chemią to mus….

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 03:54, malik napisał(a):

Pozdrowienia od brata :)

fajny kocur 🙂

 

image.php?di=0T6L

 

Carlink zainstalowany - działa.

 

image.php?di=9TXB

 

image.php?di=DDMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fura, gratulacje :)

Tak przy okazji zapytam czy zdarza Ci się parkować na pełnym słońcu i czy zasłaniasz czymś okna? Masz jakiś patent, może lokalni kierowcy mają?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

covercraft robi za***iste osłony na przednią szybę... Zawsze pod każde kolejne auto kupuję nową, ale do Audi nie miałem jeszcze kiedy zamówić i tak naprawdę jeszcze mi się nie zdarzyło go ani razu zaparkować pod "gołym" niebem na dłużej niż 5 minut.

 

Wygląda to tak:

 

image.php?di=76YF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną osłonę. Rozkładam to wewnątrz. Nie jest jakaś super markowa, grunt żeby była sztywna i po rozłożeniu się trzymała na daszkach (słonecznikach).

Jest olbrzymia różnica z osłoną a bez niej w temperaturze wewnątrz oraz tym jak się nagrzewa deska rozdzielcza, kierownica czy fotele.

Pewnie lepiej byłoby rozłożyć ją na zewnątrz ale wtedy się wybrudzi i potem wkładać takie brudne to auta to też średni pomysł 😕

Najlepiej trzymać w garażu :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wiem czy dobrze zrobiłem... ale wygląda mniej nudno:

 

image.php?di=UC8C

 

image.php?di=OMPY

 

jak się znudzi to zmienimy na coś innego... u nas trochę papierów jest żeby to zrobić, ale na koniec dnia dość ciekawa alternatywa dla wrapu i nie trzeba rozbierać auta... a wygląda genialnie. Przynajmniej dziś...

 

Edit: fotka z porannego spotkania entuzjastów kawy i samochodów:

 

image.php?di=TW0R

Edytowane przez was002
  • Lubię to 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...