Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej na łączeniu skrzyni z silnikiem


mati13_95

Rekomendowane odpowiedzi

Co może by powodem występowania oleju na łączeniu skrzyni z silnikiem ? Skrzynia manualna. Nie jestem pewien czy jest to olej silnikowy, ale mogę się mylić. Poniżej zdjęcie.IMG_20230304_092043.thumb.jpg.260888dcf613b7afb62bdfdbc0ad01e9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy jest czarny i możesz go porównać z olejem z miarki oleju . 

Olej ze skrzyni jest jaśniejszyi ma specyficzny zapach

Pytasz cp może być powodem ,jeśli nie masz innych objawów to naj prawdopodobnie puścił uszczelniacz wału lub wałka 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, OLIVER napisał(a):

Olej silnikowy jest czarny i możesz go porównać z olejem z miarki oleju . 

Olej ze skrzyni jest jaśniejszyi ma specyficzny zapach

Pytasz cp może być powodem ,jeśli nie masz innych objawów to naj prawdopodobnie puścił uszczelniacz wału lub wałka 

Też mi się wydaje że to że skrzyni gdyż on ma jakby zielony kolor, na pewno nie jest czarny. Innych objawów nie mam, zauważyłem to jak kontrolowałem wahacze. Jeśli to olej ze skrzyni to też jest tam jakiś uszczelniacz czy bardziej poważna sprawa? ?

Edytowane przez mati13_95
Xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati13_95 napisał(a):

Też mi się wydaje że to że skrzyni gdyż on ma jakby zielony kolor, na pewno nie jest czarny. Innych objawów nie mam, zauważyłem to jak kontrolowałem wahacze. Jeśli to olej ze skrzyni to też jest tam jakiś uszczelniacz czy bardziej poważna sprawa? ?

A jeszcze jedno sprawdzałeś płyn hamulcowy ? nie jest to czasem płyn hamulcowy z wysprzęglika? nie ubywa ci w zbiorniczku ? jeśli nie to na wałku sprzęgłowym jest uszczelniacz to on może być przyczyną .Ale to tylko gdybanie 

Jeśli to na 100% olej ze skrzyni to i tak skrzynia do demontażu  wtedy będzie dokładnie widać 

Edytowane przez OLIVER
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi to bardziej na płyn hamulcowy wygląda, bo miejsce wycieku jest oczyszczone. Olej ze skrzyni na pewno to nie jest, olej silnikowy wyciekał by w wielu miejscach rozrzucany przez obrót wału.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał(a):

Też mi to bardziej na płyn hamulcowy wygląda, bo miejsce wycieku jest oczyszczone. Olej ze skrzyni na pewno to nie jest, olej silnikowy wyciekał by w wielu miejscach rozrzucany przez obrót wału.

Ja to miesiąc temu zauważyłem i wytarłem tą ciecz może dlatego jest czysto i dziś już znów mokro jak ostatnio. Ale nawet jeśli to wyciek z wysprzęglika to skrzynia i tak do zdjęcia co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał(a):

Nie, wyciągasz wysprzęglik i go wymieniasz.

Da się to jakoś samodzielnie zdiagnozować w domowych warunkach nie będąc mechanikiem ? ? I jak się do niego dostać z kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlokalizuj wysprzęglik, wymontuj go i zobacz czy będzie mokry.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

Zlokalizuj wysprzęglik, wymontuj go i zobacz czy będzie mokry.

A trzeba odkręcać przewód doprowadzający płyn? Żeby czasem nie zapowietrzyć układu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba, ma odcinek z elastycznym przewodem aby była możliwość wyciągnięcia samego wysprzęglika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Nie trzeba, ma odcinek z elastycznym przewodem aby była możliwość wyciągnięcia samego wysprzęglika.

To jest element ze zdjęcia tak? W razie wycieku z niego w której części będzie widoczny płyn?

Screenshot_2023-03-04-19-26-05-912_pl.allegro.thumb.jpg.d4810a02f40ae5c524400ce1912e180f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Langista napisał(a):

Pod gumką, będzie mokra w środku lub na zewnątrz.

W poniedziałek go zdemontuję i sprawdzę, mam nadzieję, że jak zamontuję spowrotem to wszystko będzie działać i nic nie zepsuje po drodze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...