Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 tfsi brak mocy kangurowanie, brak błędów


studzin11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo duzy problem z a4 b8 1.8 tfsi. A mianowicie kupilem auto z uszkodzonym silnikiem ( stopiony tłok,uszkodzona tuleja cylindra) zrobiłem remont,czyli wymiana uszkodzonej tulei, pozostale przechonowane, wymiana tłoka pierscieni, obróbka glowicy i wszystko co potrzebne przy takim remoncie. Po zlozeniu do kupy odpaleniu auto zachowuje sie jak by gdzies ssał lewe powietrze lub dostawał za duzo paliwa. Objawy to tzw kangurowanie przy ruszaniu, nie mozna utrzymac stalej predkosci, po nawet delikatnej jezdzie turbo robi sie czerwone no i oczywiscie brak mocy. Jeszcze jedno co zaobserwowalem to to ze strasznie buczy jak mu wcisne proche gazu czyli zasysa powietrze przez filtr i przy tym wlasnie wydaje ten dzwiek. Panowie zasugerujcie co moge jeszcze sprawdzic bo juz mi rece opadaja od tego bydlaka. Sprawdzone dotychczas lub podmienione na inne ze sprawnego auta: odma,pompa paliwa wysoko i nisko cisnieniowa,swiece,cewki,sondy,przepływka przywrócona ori mapa w sterowniku poza wykodowanymi klapami, usuniety fizycznie kat. Prosze o jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze sprawdź, bo często padają. Błędów może nie ma, bo ktoś wywalił całą tablicę przy okazji wykodowania klap itp.?

Rozrząd dobrze ustawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bede wrzucał ori plik do sterownika ale z tego co wiem tuner powiedział ze tylko klapy i kody błędów od klap sa usuniete. Wtryski sprawdzilem tylko na oko czyli wyjalem z glowicy i patrzylem czy podczas krecenia silnika nie leja. Rozrzad tez sprawdzony i niby jest ok, poza tym z tego co sie orientuje wywalal by blad korelacji. Kompresja rowna na każdym cyl. po 13 z groszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...