Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przednia szyba w A4 B9 porysowana od środka


simon__75

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch dni chodzę wk....ny i rzucam piorunami 🤬😡😤
Auto w przeciągu 2 tygodni było w dwóch "warsztatach".....
Przy odbiorze auta z jednego jak i drugiego nie zauważyłem żeby z szybą było coś nie tak - nie rzuciło mi się to jakoś w oczy (może dlatego że szyba była lekko ubrudzona "owadami").
2 dni temu w czasie mycia przedniej szyby zaważyłem, że w jednym miejscu jest zarysowana.....Niestety zarysowanie je OD ŚRODKA :(
Spotkał się ktoś może z usługami związanymi z polerowaniem szyby czołowej , dodatkowo od środka ? Czy raczej nie bawić się w polerowanie i iść w kierunku wymiany ?
393465619_307252382040298_2033845901381616201_n.thumb.jpg.771990d9a0b274007f7e124de112862b.jpg

 

393718286_298762512924615_7935558160215949644_n.thumb.jpg.d06d185be32f53acd76a0660d8459f01.jpg

 

Najbardziej widać to od zewnątrz :(

20231017_195647.jpg.938a98d604bd846f9b14fac7fde77203.jpg

 

Nie mam pojęcia czym trzeba potraktować szybę żeby zrobić takie rysy 😮 😤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było robione, że przy szybie coś robili?

Pomimo tego, że całkiem zrozumiałe, że jesteś zły, ale zostaw tak jak jest. Z  czasem zapomnisz a rysy poza optyką w niczym nie przeszkadzają. Być może kiedyś kamień trafi i będziesz musiać szybę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Co było robione, że przy szybie coś robili?

Pomimo tego, że całkiem zrozumiałe, że jesteś zły, ale zostaw tak jak jest. Z  czasem zapomnisz a rysy poza optyką w niczym nie przeszkadzają. Być może kiedyś kamień trafi i będziesz musiać szybę wymienić.

W 1 miejscu auto było gruntownie myte - łącznie z szybami wewnątrz auta.
W 2 wymieniane łożyska z przodu w kołach były.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jedź na reklamację.

Myślisz że po 2 tyg ktoś się do tego przyzna ? W życiu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, simon__75 napisał(a):

Spotkał się ktoś może z usługami związanymi z polerowaniem szyby czołowej

Są osoby które to robią . Na moim terenie znam , ale jak są drobne to można samemu spróbować , są do tego specjalne pasty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie osoby czyszczące auto od środka zrobiły rysy przy czyszczeniu kokpitu. Podjedź do nich, może się przyznają i wypolerują szybę od środka, bo się da.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu zasuwał z mikrofibrą z zegarkiem wielkości spodka na ręce ? Co za amatorzy tam pracują jeśli to wina tych z myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzziwne to , może  to nie rysy.

Może jakiś materiał został nie wiem po jakimś plastiku .

Dla pewności delikatnie zmywaczem do paznokci , albo  pasta polerska .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2023 o 14:33, Muskel1 napisał(a):

To nie kosztuje, nie przekonasz się jak nie spróbujesz.

 

Idąc za radą, zapytałem czy aby uszkodzenie nie powstało w czasie pobytu .... i czego innego mogłem się spodziewać:
- "Witam, nie ma możliwości zrobienia rys na szybie ściereczką z mikrofibry ani żadnym płynem. Gwarantuje więc, że nie ma takiej możliwości aby ta rysa powstała u mnie."

A może gdzieś zegarkiem lub czym co znajdowało się na ręce zostało zahaczone/przerysowane ??
- "Taka rysa może i mogła powstać od zegarka - nie wiem nigdy nie sprawdzałem. Mogła powstać nawet w momencie gdy ktoś położy na deskę rozdzielcza torebkę lub jakiś inny przedmiot."
 

Tyle w temacie - masz rysę więc się nią ciesz :)

Jadąc do drugiego warsztatu na wymianę łożysk mam kilka nagrań jak te łożyska wyją i przewija się na nich przednia szyba, na której widać już te "ryski". A, że to różnica 3 dni, w czasie których auto stało w garażu - to nie ma innej opcji żeby rysy powstały w czasie pobytu  "na łożyskach".
 

 

W dniu 19.10.2023 o 21:53, Lukaa5 napisał(a):

dzziwne to , może  to nie rysy.

Może jakiś materiał został nie wiem po jakimś plastiku .

Dla pewności delikatnie zmywaczem do paznokci , albo  pasta polerska .

 

Jutro przyjże się jeszcze temu. Myślę, że jak pod "nożykiem" nie zeszło to płyny też nie dadzą rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przykra sprawa faktycznie. Wyglada to tak ze jestes pewien ze to stalo sie wlasnie podczas uslugi. Niestety nikt juz teraz sie nie przyzna - nie ma szans.

 

Natomiast uwazam ze powinienes podjechac do kogos kto zna sie na obrobce szkla - to jest "tylko" szklo - mozna je szlifowac, polerowac, uwazam ze jest to do ogarniecia i naprawy.

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trafiłeś na nieuczciwego wykonawcę. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 09:25, Koalakm napisał(a):

no przykra sprawa faktycznie. Wyglada to tak ze jestes pewien ze to stalo sie wlasnie podczas uslugi. Niestety nikt juz teraz sie nie przyzna - nie ma szans.

 

Natomiast uwazam ze powinienes podjechac do kogos kto zna sie na obrobce szkla - to jest "tylko" szklo - mozna je szlifowac, polerowac, uwazam ze jest to do ogarniecia i naprawy.

Wysłałem już 2 zapytanie do firm. Czekam na odpowiedź.

 

W dniu 20.10.2023 o 09:29, Muskel1 napisał(a):

Niestety trafiłeś na nieuczciwego wykonawcę. 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz mu recenzję na google.  Nic Ci to w temacie rys nie pomoże, ale będzie ostrzeżenie dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 09:41, Muskel1 napisał(a):

Napisz mu recenzję na google.  Nic Ci to w temacie rys nie pomoże, ale będzie ostrzeżenie dla innych.

no tu tez raczej trzeba uwazac, moze wlasciciel ma pracownikow i nic o tym nie wiedziec zupelnie itp...

 

W dniu 20.10.2023 o 09:33, simon__75 napisał(a):

Wysłałem już 2 zapytanie do firm. Czekam na odpowiedź.

bardzo dobrze - to jest na moje 100% do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koalakm napisał(a):

no tu tez raczej trzeba uwazac, moze wlasciciel ma pracownikow i nic o tym nie wiedziec zupelnie itp...

To się dowie, z resztą kolega kontaktował się, z tego co przypuszczam z właścicielem.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

To się dowie, z resztą kolega kontaktował się, z tego co przypuszczam z właścicielem.

To jest jednoosobowa firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...