Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szkoda z OC sprawcy A4 B6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

pierwszy raz mam tak dużą szkodę i nie wiem jak najlepiej ugryźć temat a wszędzie trąbią, że ubezpieczyciele zaniżają wypłaty.  
 

szkoda autka bo bezwypadkowe i bardzo dbane, chwile temu robiony rozrząd i kolejne pieniądze włożone by audiolka była w dobrym bezpiecznym stanie.  
 

Znalazłam wpis z mniejszym uszkodzeniem a była szkoda całkowita. Co zrobić by ubezpieczyciel nie zaniżał kwot by wyjsc na tym bezstratnie i jak najlepiej i najsprawniej załatwić auto zastępcze ? 
 

bede wdzięczna za pomoc 🙏
 

 

C19856CF-D188-462D-83ED-33DB885AAB2C.jpeg

B921F2CD-0259-4FC8-A88B-F1DAE06DF247.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była policja to dowód masz zatrzymany za takie uszkodzenia a jeśli jej nie było to tak czy siak pojazdem poruszać się nie wolno ze względu na uszkodzenia.

Poszkodowany otrzymuje samochód zastępczy z OC sprawcy na okres od dnia wypadku do zakończenia naprawy

Do tego czasu zaliczyć trzeba czas na: przyjęcie zgłoszenia szkody przez ubezpieczyciela, naprawę, kosztorys, zamówione części i odbiór pojazdu, a także same czynności naprawcze.

 

Uszkodzenia są dość spore i tak jak @Muskel1 napisał: będzie to szkoda całkowita.

Lampa, błotnik, nadkole, zderzak, klapa... itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Też już mam pewność, że będzie szkoda całkowita mimo ze „wyrok” jeszcze nie zapadł.  
powiedzcie, czy widzicie sens i opłacalność w naprawie auta na własną rękę gdzieś gdzie nie ma cen „jak w ASO” po orzeczeniu szkody całkowitej ? 
cos z autem i tak będę musiała zrobić, sprzedać jako wrak? Naprawiać ? 
 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak wielka jest szkoda i czy masz kogoś zaufanego pod ręką, kto naprawi rzetelnie za atrakcyjną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita, wklej tu kosztorys ubezpieczyciela to doradzimy czy warto się odwoływać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...