Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Router tenda ac10


k232

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, zna się ktoś ma konfiguracji tego routera ? Mam 1 router od światłowodu i drugi właśnie ten tenda, tenda jest skonfigurowany jako ' uniwersalny przekaźnik ' i problem jest taki, że czy stoję przy routerze czy w innym pokoju to speed test wifi cały czas pokazuje maksymalnie 37 Mbps  więcej nie pójdzie na wifi, czy można ten router jakoś inaczej skonfigurować ? W ustawieniach są różne opcje, można go ustawić jako router jako acces point i wisp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, H4mm3R napisał(a):

A po kablu ile pokazuje? 

Po kablu lekko ponad 100 bo w umowie 100 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, morelo napisał(a):

37 leci po 5GHz tak?

5ghz mam na razie wyłączone bo nie mam póki co żadnego urządzenia z 5g i ktoś mi mówił, że to na razie nie potrzebne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k232 napisał(a):

Po kablu lekko ponad 100 bo w umowie 100 mb

A ten router od operatora to co za urządzenie? Skoro połączenie z Internetem idzie przez router operatora, to TENDA ustawiasz w trybie acces point. Zostaw 2,4Ghz i 5Ghz włączone, najlepiej pod tą samą nazwą sieci. Telefon z automat połączy się z 5Ghz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minuta temu, H4mm3R napisał(a):

A ten router od operatora to co za urządzenie? Skoro połączenie z Internetem idzie przez router operatora, to TENDA ustawiasz w trybie acces point. Zostaw 2,4Ghz i 5Ghz włączone, najlepiej pod tą samą nazwą sieci. Telefon z automat połączy się z 5Ghz

Akurat robienie dwóch sieci na różnych częstotliwościach pod tą samą nazwą to proszenie się o problemy z wszelkiej maści zabawkami IoT jak lampy czy włączniki, a potem ludzie szukają czemu to nie chce działać ;)  Ja bym nie polecał tego publicznie :P

 

A na 2.4GHz w zależności w jakim trybie jest ten router to może być zarówno całkiem przyzwoity wynik jak mieszkasz w bloku albo trochę słabo jak mieszkasz daleko od innych sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie routery zawsze warto kablem połączyć. Jak światłowód to od dostawcy powinien mieć bardzo dobre prędkości, a przynajmniej zwykle to są routery za 300-500 zł. Ja mam jakiegoś za prawie 1000, bo takie 10 lat temu dopiero ogarniały 500 mb światłowodem.

 

Kolejna sprawa to jak daleko router z podłączeniem po kablu jest od tego drugiego i jakie masz ściany w domu/bloku. Blok to najgorsze miejsce dla wifi, żeby mieć dobre prędkości to trzeba się nagłowić z doborem częstotliwości wifi i podkanałów, aby omijać zakłócenia z urządzeń swoich i sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rade napisał(a):

Akurat robienie dwóch sieci na różnych częstotliwościach pod tą samą nazwą to proszenie się o problemy z wszelkiej maści zabawkami IoT jak lampy czy włączniki, a potem ludzie szukają czemu to nie chce działać ;)  Ja bym nie polecał tego publicznie :P

 

A na 2.4GHz w zależności w jakim trybie jest ten router to może być zarówno całkiem przyzwoity wynik jak mieszkasz w bloku albo trochę słabo jak mieszkasz daleko od innych sieci.

Zależy od sprzętu, ja nigdy nie miałem z tym problemu. W razie czego zawsze można wyłączyć 5Ghz na czas parowania (jeśli jest problem). 

 

IMG20231210211943.thumb.jpg.998c25d029a19a8110bc19e6b3e525b9.jpg

 

4 godziny temu, Langista napisał(a):

Takie routery zawsze warto kablem połączyć. Jak światłowód to od dostawcy powinien mieć bardzo dobre prędkości, a przynajmniej zwykle to są routery za 300-500 zł. Ja mam jakiegoś za prawie 1000, bo takie 10 lat temu dopiero ogarniały 500 mb światłowodem.

 

Kolejna sprawa to jak daleko router z podłączeniem po kablu jest od tego drugiego i jakie masz ściany w domu/bloku. Blok to najgorsze miejsce dla wifi, żeby mieć dobre prędkości to trzeba się nagłowić z doborem częstotliwości wifi i podkanałów, aby omijać zakłócenia z urządzeń swoich i sąsiadów.

 

O czym ty piszesz? Przecież routery ma spięte po kablu, a ten drugi TENDA służy do rozsyłania wifi, tylko coś słabo mu to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że po kablu, zrozumiałem to tak, że sprawdzał go podłączajac się kablem a problem jest kiedy sam router łączy się do głównego wifi i je wzmacnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kablu z komputerem w celu sprawdzenia szybkości internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

Napisał że po kablu, zrozumiałem to tak, że sprawdzał go podłączajac się kablem a problem jest kiedy sam router łączy się do głównego wifi i je wzmacnia.

Hamer pytał jaką mam prędkość po kablu a tak to nic więcej o kablu nie było pisane, no spróbuję ten acces point 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

A ten router od operatora to co za urządzenie? Skoro połączenie z Internetem idzie przez router operatora, to TENDA ustawiasz w trybie acces point. Zostaw 2,4Ghz i 5Ghz włączone, najlepiej pod tą samą nazwą sieci. Telefon z automat połączy się z 5Ghz

Router od dostawcy jest Huawei HG8546M i to jest podłączone kablem później od tego routera wychodzi kabel w dwóch pokojach, w pokojach są zrobione gniazdka z wejściem rj45 i z jednego pokoju połączyłem od tego gniazdka kablem do routera tendy i tenda ma rozprowadzać wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@H4mm3R będziesz dokładnie wiedział jak ustawić ten Access point ? Bo tam trzeba jakieś adresy IP ustawiać itp a już tak daleko to ja nie bardzo się znam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.TENDACN.COM

How to setup the AP mode for the Access Point (AP)

 

Pierwsza połowa filmu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, H4mm3R napisał(a):

Pomogło?

Raz robiłem ten ap jak na filmiku i coś nie działało, czekam aż znajomy znajdzie czas i mi ustawi, ja sam raczej nie będę grzebał. Teraz tak jak mam ustawione to prędkość nie jest jakaś bardzo duża ale to wifi stabilnie działa, nie zrywa, nie myśli itp ale jednak ten ap może być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, k232 napisał(a):

Raz robiłem ten ap jak na filmiku i coś nie działało, czekam aż znajomy znajdzie czas i mi ustawi, ja sam raczej nie będę grzebał. Teraz tak jak mam ustawione to prędkość nie jest jakaś bardzo duża ale to wifi stabilnie działa, nie zrywa, nie myśli itp ale jednak ten ap może być lepszy.

Szału nie będzie na takim budżetowym routerze, moja matula dostała coś podobnego od dostawcy internetu i był dramat z zasięgiem i prędkością. Kupiłem coś takiego i przez 2 ściany jest tyle ile daje dostawca, czyli 300/50

 

https://allegro.pl/oferta/netgear-orbi-ultra-tri-band-wi-fi-6-rbr850-14046454716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem, bo jak napisałeś Twoj Tenda działa w trybie bridge (uniwersalny przekaźnik).

Musisz go przestawić w tryb AP (access point - punkt dostępu). Zwróć uwagę na pkt 3 w instrukcji, którą linkowałem wyżej

obraz.png.1804708d5a914f22228b87c6514243be.png

Ustaw to samo SSID (nazwa sieci) co na routerze dostawcy i tyle.

 

Jesli nie chcesz mozesz to zrobić też inaczej robiąc hard reset tej Tendy i w pierwszym konfiguratorze od razu wybrac punt AP jako tryb działania.

To naprawdę proste.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...