Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zderzak DTM jak to dziś wygląda (2024r)


Garnus

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek trzeba pogodzić się z kosztami 😅 

 

chciałbym zaznaczyć że nie kupiłem dużej lewej (8E0807077B) i prawej(8E0807078B) kratki wlotu powietrza ze względu na ich brzydki wygląd (w planach mam dorwać taki plaster miodu który rozmiarem i grubością jest podobny do tego z grila) No i oczywiście dokładki z carbonu (8E0807110E) która jest droższa niż sam zderzak (4600zł xd) i na szczęście niedostępna w audi ale jak ktoś tak bardzo jej pragnie to na różnych grupach fb związanych z audi a4 b7 ludzie oferowali się że mogą zrobić i ceny też były spoko. Ogólnie dostępność używanych rzeczy z wersji dtm jest bardzo słaba. Np prawa mała kratka (8E0807078B) gość w lokalnym salonie audi (tajemnica gdzie 😄) mówi mi że już ten element jest u nas niedostępny a ja zapytałem co mam zrobić i na szczęście powiedział mi coś takiego aby zadzwonić do audi we Wrocławiu na dział części (audi tradition takie coś wyskakiwało gdy to wpisałem w neta) cena kratki była absurdalna (250zł) ale bez niej to już lipa była jeśli chodzi o wygląd a lewa kosztowała tylko 166 zł🙂 Ciekawostka jeśli macie kierownice powietrza to prawdopodobnie będzie trzeba docinać te gumy aby zamontować zderzak jeśli chcecie je zachować. dodam zdjęcie faktury gdzie na zielono zaznaczyłem co potrzeba aby zamontować to na waszych audi oczywiście bez tych elementów które wymieniłem na samym początku. kupiłem te zaślepki i prowadnice od spryskiwaczy ze względu na to aby już tak na maxa nie januszować i wklejać samych zaślepek. Dużo czynników ma wpływ na cene końcową w idealnym scenariuszu powinno mi wyjść  5169zł 68 groszy xd  w tym lakierowanie za 500 zł i ten plaster miodu kratka którą trzeba sobie wyciąć 130 zł 😅 To co nie jest zaznaczone na zielono w fakturze w moim przypadku się nie przydało i do tej pory nie wiem od czego są niektóre śruby i dwa takie małe plastiki.

 

Warto wspomnieć że do tego zderzaka pasuje gril od zwykłej wersji czyli otwiera nam to wrota na tanie grile w stylu rs gdzie do zderzaków s line chyba nawet nie ma za bardzo z czego wybierać 😃

 

 

Z efektu prac jestem zadowolony, samochód stał sie taki bardziej agresywny/ kanciasty w porównaniu do seryjnego wyglądu gdzie nawet nie miałem s line 

Trzeba też wspomnieć że pozbywamy się halogenów przeciwmgielnych ale w przypadku gdy sterownik świateł jest w wersji low prawdopodobnie nie będzie pokazywać błędu spalonej żarówki, u mnie nawet po włączeniu tych halogenów nie ma diagnozy spalonej żarówki xd 

 

 

Ogólnie 

 

 

 

1706983438895.jpg

 

1706983438800.jpg

IMG_20240203_083536.jpg

IMG_20231201_093118.jpg

IMG_20231120_105216.jpg

IMG_20231120_102626.jpg

Edytowane przez Garnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Garnus napisał(a):

Trzeba też wspomnieć że pozbywamy się halogenów przeciwmgielnych

Da się to wyrzeźbić z kratek z RSa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@afroo. kiedyś o tym słyszałem ale nawet nie chciało mi się zagłębiać w temat ze względu na cene tych kratek 😃Poza tym chciałem zamontować już ten zderzak, zamiast to przekładać nonstop. Przeciwmgielnych i tak nie używałem a kostka która jest wolna może się do czegoś przydać w przyszłości i nie mam na myśli neonów xd może wrzucę tam jakieś inne światła 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niszowe części, zarówno DTM, jak i RS więc i swoje kosztują takie pierdoły niestety.

Przeciwmgłowe głównie przydatne w opcji CLH i osobiście tego by mi brakowało, bo używam na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@afroo. u mnie nigdy nie było clh i w sumie jestem przyzwyczajony ale zrobiłem coś na wzór z tematu coming home dla ubogich za 5 zł :D czasami jak jest ciemno to sobie włączam aby moduł  czekał na sygnał z pilota i wtedy zapala postojowe, bo jest podpięte pod włącznik świateł. Minus jest taki że pokazuje błąd w sterowniku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rezalem kratki na halogeny z RSa6 do tego zderzaka. 

Patrzac po cenach musze carbon przypiac na klodle

 

DSC_8786_DxO.jpg

Edytowane przez mravel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...