Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnika DPF w A4 B8 2.0TDI


lukpie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiec historia taka ze oddalem auto do mechanika na wymiane pokrywy zaworow bo odma byla nieszczelna. No i  Przed oddaniem auta zawsze sprawdzam bledy i zadnych nie bylo. Po odebraniu samochodu i zanim dojechalem do domu od niego po odebraniu auta dpf zaczal wypalac sie co chwile doslownie. Co 5-10 min. zaznaczam ze dpf cotrol wskazywal miedzy wypalaniami 4g zapelnienia ewentualnie 2g. Wrocilem do domu po 4 wypaleniu dpf w ciagu godziny. sprawdzilem bledu i jest blad czujnika dpf. Rozumiem ze trzeba go wymienic i po problemie tak? na dole jest autoskan plus zdjecie ze wskazaniami dpf. Kolejna sprawa ze przed wizyta u mechanika ten czujnik ktory jest tez nizej na zdjeciu nie puszczal paliwa a teraz jest mokro. Jak sie nazywa ten czujnik? czy moglbym dostac numery tych czujnikow? roznicy cisnien i tego od paliwa?to temperatury paliwa?? Raczej nie bede mogl kupic w ASO ani czekac na zamowienie bo musze to zrobic w poniedzialek do wieczora bo o 22 lece do niemiec. Takze beda zakupione pewnie w intercarsie o ile maja. Chyba ze mozna kupic w innym aso? tzn nie w audi a np skody? nie wiem czy u mnie jest jakis inny salon..

Dodam ze DPF byl prany we wrzesniu. EDT aaa widze ze zmierzona masa sadzy teraz jest 25g a we wrzesniu bylo 1,40g. Rozumiem ze filtr jest zapelniony a nie czujnik zepsuty?!?! tylko ja w czwartek wracalem przed oddaniem samochodu do mechanika i mi DPF wypalal sie co 650km. wiec o co tu chodzi dokladnie!?!? po wizycie u niego nie wrocilem do domu i zaczal mi sie wypalac co chwile a moze on sie nie wypala tylko dpf control sygnalizuje ze sie wypala?!no czekam z utesknieniem az mi ktos to wyjasni.

vin wauzzz8k2ca0956602

IMG_2627.JPG

IMG_2624.JPG

Log-WAUZZZ8K2CA095602-322250km.txt

 

Edytowane przez lukpie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czujnik pokazuje straszne głupoty, przez co sterownik myśli, że filtr zapchany. Możliwe, że mechanik uszkodził podczas prac. W pierwszej kolejności podmiana czujnika, niestety w tym wypadku najlepiej z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zawsze powtarzam, przy czyszczeniu dpf powinno wymienić się czujnik RC na nowy oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze dzieki. a jeszcze ten czujnik ze zdjecia co puszcza paliwo jak sie nazywa?! czujnik temperatury paliwa?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale paliwa tak?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwa, oleju bo jest ten sam i nie nazywa się specjalnie. Jego nazwa to czujnik temperatury. W tym przypadku siedzi w rurkach paliwowych i mierzy temp. paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupilem oba czujniki. Na ten z ASO roznicy cisnien ktory kosztowal az 400zl i tak musze czekac do srody wiec musialem wziac przymusowy urlop w pracy i z trasy nic nie wyszlo. Ten czujnik temperatury mam juz teraz. Bylem przy samochodzie i przyjrzalem sie dokladnie temu czujnikowi i na moje oko on jest suchy a mokra jest ta wtyczka z kablami. No i juz zglupialem teraz. Mechanik stwierdzil ze to czujnik a jakie sa szanse to to ta wtyczka jest uszkodzona i przez nia jakos leci?!Kolejna sprawa to czy wymiana takiego czujnika wiaze sie z jakims odpowietrzaniem ukladu?adaptacja?czy tylko wyciagam i wkladam i gotowe?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest po stronie niskiego ciśnienia (tak jak filtr paliwa). Przy demontażu trochę paliwa zawsze wyleci. Po zamontowaniu uruchomisz vcdsem procedurę testu pompy jak po wymianie filtra paliwa aby odpowietrzyć i tyle. Adaptacji nie wykonuje się przy czujnikach temp.

Jedynie po wymianie czujnika RC musisz go zaadoptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adoptowanie czujnika RC i resetowanie wyuczonych wartosci mam obcykane. Ale nie wiem gdzie znajde opcje do testu pompy paliwa. Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika-> nastawy podstawowe i wybierasz po otwarciu zakładki test pompy paliwa.

 

Screenshot_20240212_144301_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...