Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kabel HEX-V2 lub inne narzędzie diagnostyczne


Kuba_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nie, ale wyżej jest link na olx.

A Ty jedynie popierasz paserstwo, bo kupywanie klonów nie jest niczym innym jak formą paserstwa, czyli kupywaniem skradzionych dóbr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sprawa jest prosta.

Do konsumenckiego zastosowania powstał dosyć ciekawy produkt pod marką OBDeleven, cena na kieszeń kowalskiego i robi swoją robotę. Ori wersja to okolice 400-500zł z tym że przy bardziej zaawansowanych opcjach wymaga dodatkowo płatnego konta pro lub płatności za pojedyncze operacje. Przy zastosowaniu w jednym aucie raz kiedyś jest to opłacalne.

 

VCDS kosztuje sporo jak na kieszeń konsumenta bo około 3000zł ale nie ma ograniczeń funkcji, nie ma abonamentów, subskrypcji czy dodatkowo płatnych funkcji, a jest ciągle wspierany i rozwijany więc stosunek ceny do jakości i tego co możemy zrobić wcale nie jest jakiś strasznie wygórowany. Jest większy ale nie do przesady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Langista napisał(a):

O kabel za grosze nikt się nie czepia, czepiają się za piracką wersję vcds dołączoną do niego. Na sprzęt nie mają monopolu bo o ile wiem, to nie ma na to żadnego patentu, to ogólnodostępna wiedza jak działa system can-bus zgodnie z ISO. Program za to to inna para kaloszy.

no własnie nie,

Czepiają sie nawet o emblemat audi, sam osobiscie składałem zeznania za to że kupiłem czarny emblemat audi, który okazał sie podróbką(ja o tym wiedziałem). Sprawa była wymierzona w konkretnego sprzedawce na alegro chińskim badziewiem. Mocno zdziwiony byłem jak dostałem zaproszenie w celu wyjasnień. Ogólnie w takim przypadku musisz zwrócić kupiony towar, albo go zniszczyć(wyrzucić). Tak samo jest z kablami, ganiają tych co sprzedają, za to jest paragraf, a nie za to że kupujesz podróbkę. Na to nie ma paragrafu, co innego jak ją kupisz i będziesz nią zarabiał(udowdonią ci że pracujesz na piracie, albo poprostu czerpiesz zyski, czyli sprzedajesz te kable). Sto razy lepiej kupić takie produkty z chin, niz z polskich portali, dlatego że chińskich sprzedawców nikt nie śledzi pod kątem przestępstwa  - paserstwa, a w urzedzie celnym nawet jak obłozą ci cłem produkt to masz możlwiość wykupu. Teoretycznie tym kablem mozesz sobie robić cokolwiek innego niz wiemy do czego słuzy. Nie ma na nim loga producenta, nie ma na nim loga dystrubutora, ale wszyscy wiemy co to jest. Wiadomo najlepiej kupić oryginał, ale np. polska dystrubucja zniechęca do zakupu ograniczeniami. Dzisiaj 3tys to nie są wybitne pieniądze, mówisz nie znasz nikogo kto by zarabiał średnią krajową, rozejrzyj sie, nawet w biedronce podchodzą juz wynagrodzenia pod 5ke, do średniej moze i daleko, ale na kabel stać, w 3 miesiace odłozy po tysiacu.

Wracając do klonów, jak ktos na swój użytek chce kupić bez czerpania zysków to wiadomo że wybierze mniejsze zło, ale niech nie kupuje od polskich rekinów biznesu, bo nawet nie przepakowują tych kabli, zamawiają prosto z alixpress wrzucając wasz adres dcoeolowo. Także ten sprzedawca z olx przebija zakup i niekiedy debil jeszcze fakture wystawia na towar, który mu problemu narobi. Wystarczy w google wpisać frazę "sprzedawał kable diagnostyczne" i poczytamy sobie o sukcesach Policji.

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat zupełnie poszedł na inny tor jak zakładał to jego twórca i kwestii politoczno-ekonomicznych nie ma sensu tu poruszać.

 

Swoją drogą, OBDEleven już po 400 zł jest? Jak był za 150 zł to mnie korciło go wziąć ale czekałem na wersję dla wszystkich marek, nie tylko VW, która miała być w granicach 300 zł. Teraz widzę mają urządzenie za 100€, z czego subskrypcja wygasa po roku a kolejna za rok nie wiadomo ile będzie kosztować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo urzadzenie odbeleven to 60euro.

Z planem pro na rok to 100euro

Z planem ultimate na rok to 200euro

Sam plan pro na rok to 50euro

A plan ultimate na rok to 140eur

 

Wszystkie ceny i różnice w planach są na stronie

 

https://obdeleven.com/compare?compareTab=plans&Volkswagen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...