Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kabel HEX-V2 lub inne narzędzie diagnostyczne


Kuba_Zett

Rekomendowane odpowiedzi

Kabel HEX-V2 lub inne narzędzie diagnostyczne

Zobacz ogłoszenie

Hej,

 

Chciałbym zakupić kabel diagnostyczny HEX-V2. Chcę mieć coś własnego na jakąś podstawową diagnostyke, kodowanie (zamierzam odblokować FIS)
Wiem oczywiście, że można kupić ten kabel z oficjalnej strony https://www.vag-com.pl/, ale to wydatek rzędu 1,5k zł. Może znacie jakieś tańsze odpowiedniki? Czy do podstawowej diagnostyki kosztuje to aż tyle?

Poprzeglądałem sieć i można znaleźć jakieś używki, ale nie jestem ich pewien czy faktycznie są oryginalne i czy będą działać, możecie zerknąć?
https://www.olx.pl/d/oferta/interfejs-vcds-hex-v2-atmega162-CID5-IDZ4EV3.html

https://www.olx.pl/d/oferta/vcds-hex-v2-online-arm429-CID5-IDZ25Yp.html
https://allegro.pl/oferta/bezprzewodowe-zlacze-diagnostyczne-vcds-hex-v2-v2-15240447726


  • Użytkownik
    Kuba_Zett
  • Data
    03/05/24
  • Cena
  • Kategoria

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to klony,ale działają jeśli nie robi się aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kabel kupisz na chińskim portalu za około 100pln, działa jak laptop jest odłączony od internetu, nawiąże połączenie z internetem gdy kabel jest podłączony do laptopa, aktualizacja i pada, trzeba go stawiać na nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.vcp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za pomoc, nakierowaliście mnie odpowiednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj z polskich portali klonów, bo prędzej czy pózniej bedziesz miał wezwanie na komende w charakterze świadka/poszkodowanego. Handel tymi kablami to przestępstwo(nie zakup), lepiej kupić z chin to samo, niż w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kabel za grosze nikt się nie czepia, czepiają się za piracką wersję vcds dołączoną do niego. Na sprzęt nie mają monopolu bo o ile wiem, to nie ma na to żadnego patentu, to ogólnodostępna wiedza jak działa system can-bus zgodnie z ISO. Program za to to inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno software jak i hardware strzeżone są prawami autorskimi, pomimo tego, że software jest darmowy. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Langista napisał(a):

O kabel za grosze nikt się nie czepia, czepiają się za piracką wersję vcds dołączoną do niego. Na sprzęt nie mają monopolu bo o ile wiem, to nie ma na to żadnego patentu, to ogólnodostępna wiedza jak działa system can-bus zgodnie z ISO. Program za to to inna para kaloszy.

Tu się mylisz bo kabel jest przy okazji kluczem sprzętowym oraz specyficznym softwarem w nim zawartym. Nie użyjesz go nigdzie poza vcdsem i nie jest to uniwersalne narzędzie jak np. elm wczoraj zwracałem uwagę jednemu sprzedającemu na grupie skody który nawet FV chciał wystawiać na kable (oczywiscie zastrzegal ze to sam kabel bez softu i bez licencji do softu). Niestety ogłoszenie zniknęło zaraz po mojej uwadze, ciekawe dlaczego 🤔

 

Oczywiście nie oznacza to że jestem taki super idealny, ale jednak swojego vcdsa mam od kilku już lat ori :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie chcę nikogo nawracać ale większość osób używających te klony, nie tylko wspierają piractwo i szkodzą tym producentowi oryginału, ale zapominają także, że bez oryginału nie będzie kopii. Tak więc kupujcie dalej te piraty, aż Ross-Tech któregoś pięknego dnia zaprzestanie działalności, bo nikt za darmo pracował nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, typowo klony, czyli kopia tego co Ross-Tech oryginalnie wypuściło to jest nielegalne, dlatego sprostuję : Są interfejsy na elm327 które potrafią to samo co vcds, tylko nie za pomocą vcds a innych programów, które już tak dopracowane nie są.

 

CO do upadłości firmy to za daleko poleciałeś, za dużo już na tym zarabiają, żeby czarny rynek ich położył. Naturalnym jest że gonią tych co handlują ich podróbką ale to nie ze względu na dużo pomniejszone przez to zarobki, a na sam fakt, że te pieniądze nie idą do nich. Warsztaty i tak są zmuszane brać oryginały, i w sumie dla nich ten produkt jest przeznaczony, bo to narzędzie którym się zarabia i ma się zwrócić - stąd jego cena.

 

Zastanawiam się, czy gdyby to był produkt konsumencki, nie komercyjny, czy cena też była by tak wywindowana w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No ale to jest produkt konsumencki dla każdego i z taką myślą został stworzony (nie z myślą o warsztatach).

Twoim zdaniem cena jest wywindowana, ale nie zapomnij o tym, że produkt ten nie zatrzymał się na pewnym etapie, tylko jest na bieżąco rozwijany i dopasowywany do nowych i aktualnych modeli (włącznie z SFD czy SFD2). Są to koszta rozwoju, produkcji i dystrybucji. Na firmę, która składa się z garstki osób są to wysokie koszta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda niestety jest taka, że jako produkt konsumencki to na nasz rynek mała garstka może sobie pozwolić na ten produkt, bo 300$ żeby mieć maks 10 pojazdów, a 200 zł na nieograniczony nr Vin przy podróbkach czy chińczykach robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz do sklepu kupić telewizor też uważasz, że jest za drogo i kupujesz podróbkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor nie daje mi ograniczenia na dwa programy a mogę go wykorzystać dowoli. Sprawa poza tym wygląda podobnie, jeden kupi używany z OLX, drugi pójdzie po 70" do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup vcds bez limitu vin, to też nie będziesz miał ograniczenia.

Dyskusja ta prowadzi do nikąd, dopóki mentalność ludzi się nie zmieni. Dla Ciebie kupuywanie piratów to nic złego i nie widzisz w tym sedna, że kupujesz skradzione dobra rzeczowe i intelektualne. Ciekawe czy Ty chciałbyś tak samo pracować bez wynagrodzenia, wątpię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mentalność się nie zmieni tak długo, jak nie będzie ich na to stać. Wierz lub nie ale oryginalny vcds to drogi program i ja osobiście nie znam nikogo w Polsce, kto mógłby sobie pozwolić na taki wydatek. Niestety nie znam nikogo kto zarabia średnia krajową, może dlatego. Nie mniej, nasze wypowiedzi do tematu już nic nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myŝlę, że wnoszą bo propagowanie i wrzucanie linków do piratów jest na forum zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy nie zrobiłem, a jedynie wypowiedziałem się na temat klonów, tego forum jeszcze nie zabrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...