Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Moja Audiczka


Pawci_o

Rekomendowane odpowiedzi

Niunia jest moim 1 autem na które sam zapracowałem-więc szczególnie cieszy i motywuje do wyjątkowego dbania:)

Z wyposażenia posiada:

- 2 poduchy

- 2x el. szyby

- szyberdach

- wsp. kierownicy

- c. zamek + domykanie z pilota

- el. sterowane luterka

- wspomaganie kierownicy

- immobilizer

- ABS

- regulowane fotele

Przyjechała do mnie z Niemiec.. na samym początku wymieniłem:

- Filtr oleju

- Filtr paliwa

- Filtr pyłkowy

- Filtr powietrza

- Olej Mobil1 10W40

- Pasek rozrządu

- Pasek klinowy

- Uszczelkę pod zaworami

- Wahacz lewy dolny(przód)

- Opony Kleber Dynaxer 195/65/R15

- Dokupiłem sterownik centralnego zamka (na pilota scyzoryk)

- Na razie żarówki Philipsa 55/60 W H7

W planach:

- nakładki na progi, osłony tylnych słupków z lampkami,

- zabezpieczenie podwozia, profili zamkniętych,

- Usunięcie rys z lakieru + polerka,

- Spryski reflektorów,

- Klamki w kolor,

- Dorezanie podświetlania klamek i nóg.

Zmieniłem:

- Lampy tylne Red White

- Podłokietnik

- Obramówki szyb(chromy na uszczelkach)

- Fele ori 15"- czekają na założenie razem z oponkami letnimi :)

- Czujnik do licznika ori termometru- czeka na licznik z FIS po 99r.

- zakupiony kabelek do diagnostyki VGA,

- Wymieniona szyba czołowa- dostałem kamieniem..

- Żarówkę w podświetleniu kabiny na diody białe z czerwonymi skierowanymi do góry, żarówkę w schowku na diody,

- Kontrolkę do świateł mijania(podłączyłem ją tak aby gasła w momencie gdy włączam światła drogowe i zapalała się gdy przełączam na mijania.

- Dwie czerwone diody przy oświetleniu kabiny, świecą one cały czas (jak zapłon włączony), na tunel środkowy (ręczny i dźwignię zmiany biegów),

- Radyjko CB Uniden 520 XL (schowek pod kierownicą), antena President Indiana

- Lampy przednie soczewkowe II lift DEPO

- Białe migacze na błotnikach

- Klocki hamulcowe i tarcze z przodu

- Wyrezany katalizator

- Niebieskie podgrzewane wkłady lusterek

- Sprężyny i amortyzatory z tyłu,

- wymieniony płyn wspomagania,

- Skrzynia biegów DVS - CPC odmówiła posłuszeństwa,

- uszczelka pod miską olejową i pokrywą zaworów,

- wyczyszczony kolektor dolotowy i turbina

- osłona skrzyni biegów

- oba lusterka duże do pomalowania w kolor,

Foty:

1.JPG

2.JPG

deska rozdzielcza...

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

Zdjęcie które zrobiłem dziś zaraz po myciu :)

7.JPG

Jak się zrobi ciepło zrobię nowe fory i dodam tutaj :)

Fota z akcji pt. Wymiana skrzyni biegów :D

Sepia.jpg

Proszę o opinie rady, wskazówki.

Pozdrawiam wszystkich.

Teraz czeka audiczke zmiana tarcz i klocków hamulcowych, przod i tył Fitma ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki za udany zakup :good: szkoda ze nie masz klimy :przebiegly: w dzisiejszych czasach cięzko bez niej :rolleyes: zmień sobie kierunki boczne na białe np: takie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=625144157 :good: autko odrazu inaczej bedzie wyglądać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Audiczka :> Kolorek chyba coś jak u mnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Audiczka :> Kolorek chyba coś jak u mnie :cool1:

chyba masz racje kolego, podobny kolor do twojego, ona była polerowana:)

gratki za udany zakup :good: szkoda ze nie masz klimy :przebiegly: w dzisiejszych czasach cięzko bez niej :rolleyes: zmień sobie kierunki boczne na białe np: takie http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=625144157 :good: autko odrazu inaczej bedzie wyglądać :wink4:

Tak kolego mam w planach zakup takich drobiazgów, nie pisałem o nich na forum:)

Klime mam dla ubogich :P jak narazie wszystkie autka jakimi jezdzilem nie mialy klimi i jakos dawałem rade więc i w tym przypadku powinienem dac rady :)

jak grzebalem przy niej z kolega który sie troche zna na autkach sam ma audi 80 b4 to mowil ze jest ona przygotowana do zamontowania klimy, trzeba tylko troche gratów dokupić i poskręcać więc kto wie.. może jak będę miał fundusze to zainwestuje w nią.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to zaopatrzeć się w oznaczenia klubowe :wink4: :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to zaopatrzeć się w oznaczenia klubowe :wink4: :gwizdanie: :decayed:

Już to zrobiłem dziś wpłaciłem pieniądze za naklejki foliowe:)

odbiorę je na spocie 17 maja. i oznaczę niunię odpowiednio :):decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek :good: jak kiedys bedziesz mial klime to juz z niej nie zrezygnujesz :cool1:

ogromny plus za pełny bak paliwa :kox: nie rozumiem jak mozna miec diesela i jezdzic na rezerwie, jak to niektorzy robią... :thumbdown:

co to za kapelusze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny kolorek :good: jak kiedys bedziesz mial klime to juz z niej nie zrezygnujesz :cool1:

ogromny plus za pełny bak paliwa :kox: nie rozumiem jak mozna miec diesela i jezdzic na rezerwie, jak to niektorzy robią... :thumbdown:

co to za kapelusze ??

:) już nie pełny, przejechał prawie 250 km od stacji BP. nienawidzę jak mi się wskazówka zbliża do rezerwy, od razu jadę tankować :)

aaa kapelusze są kowbojskie :) moja panna je dostała jak jeszcze pracowała w Lyreco. :D czasem jak słoneczko świeci to sobie zakłądam :D a 24-26 lipiec 2009 piknik country w Mrągowie! wiec już zbieram wyposażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie lubię... poniżej połowy żadko schodzi wskazóweczka... a tak miło się patrzy jak ona tak powoli schodzi.

kiedyś jechałem matizem z synem i szwagrem... 160km/h :evil: ale bujało... trzeba było poczekać żeby się rozpędził do tego... a podczas rozpędzania było widać jak wskazówka od paliwa się przemieszcza...

syn wyskoczył z tekstem: "ciekawe czy pełny bak wystarczyłby mu do rozpędzenia się do prędkości maxymalnej... " :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie lubię... poniżej połowy żadko schodzi wskazóweczka... a tak miło się patrzy jak ona tak powoli schodzi.

kiedyś jechałem matizem z synem i szwagrem... 160km/h :evil: ale bujało... trzeba było poczekać żeby się rozpędził do tego... a podczas rozpędzania było widać jak wskazówka od paliwa się przemieszcza...

syn wyskoczył z tekstem: "ciekawe czy pełny bak wystarczyłby mu do rozpędzenia się do prędkości maxymalnej... " :decayed:

hehe wiem cos o tym bo jak studiowałem to na stancji mieszkał ze mną koleś co miał matiza nowego (babcia mu kupiła) ale to był muł całkowity on na 5-tce potrafił jechać 50 km/h i uważał że wszystko jest ok.. ja czasem pożyczałem od niego tego matiza i zawsze mu zawory czysciłem i wir w baku robiłem :P

teraz mam prawie 700 km i wskazówka powoli mija połowę baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga połówka zawsze szybciej leci :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga połówka zawsze szybciej leci :wink4:

:polew: :polew: To tak jak w życiu :polew:

Co do autka- najważniejsze ze Audi :good: , wygląda na zadbaną . Zapewne będę się powtarzał jak inni koledzy, ale pierwsze co to zainwestowałbym w felgi ( autko z miejsca się odmieni na plus ) lampy, itd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta druga połówka zawsze szybciej leci :wink4:

:polew: :polew: To tak jak w życiu :polew:

Co do autka- najważniejsze ze Audi :good: , wygląda na zadbaną . Zapewne będę się powtarzał jak inni koledzy, ale pierwsze co to zainwestowałbym w felgi ( autko z miejsca się odmieni na plus ) lampy, itd. Pozdrawiam

Kolego o lampach myślę coraz intensywniej bo światła mam znaczy sie świeca ale niewiele widac.. :/ zbieram pieniażki i zakupie lampki. jesli chodzi o felgi to sa zaraz po lampach, mi sie podobaja ori felgi audi i raczej takie sobie kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj większości podobają się ori fele audi... a nie, oryginalne made in china z allegro :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego zakupu :oklaski:

Tak jak było mówione: felgi+lampy przednie i kierunki do zmiany. Ale uważaj bo jak zaczniesz zmiany to nie będziesz mógł przestać.

Ja też zaczynałem od całkowitej serii. Powodzenia w modach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niunie czeka zmiana klocków hamulcowych oleju filtrów, później wyrezam kata i zmienię oldboje i osłony amorków z tyłu, płyn hamulcowy, potem reflektory bo mam strasznie słabe światła i jak kasa pozwoli to obszycie kiery + siedzenia lub jakieś fajne pokrowce na siedzenia. i myślałem o jakimś zapachu ale nie chcę go mieć w środku tylko myślałem żeby wrzucić go gdzieś w okolicach filtra kabinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już są lepiej spasowane. jeszcze troche nad nimi posiedze i będzie idealnie :)[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 07:00_________________________________________________teraz bez katalizatora czuć różnicę podczas jazdy :) no i turbinka ma luźniej..:)[br]Dopisany: 01 Październik 2009, 06:28_________________________________________________Ostatnimi czasy audiczka zaczeła skrzypieć z prawej strony, myślałem że wystarczy sam zabieg nasmarowania wahaczy ale okazało się po wymontowaniu wahacza prostego dolnego że nie ma co go zakładać, więc zakupiłem oryginał, dodatkowo wymieniłem tuleje na wahaczu bananie, teraz jest cisza i spokój, pozostałe końcówki z prawej strony zostały przemyte WD-40 potem przesmarowane białym smarem w sprayu i na koniec w gumę zabezpieczającą został włożony smar łożyskowy, teraz jest piękna cisza...

Jak będzie cieplej to ten sam zabieg zrobię z lewej strony.

w dalszej kolejności chcę będę wymieniał węże podciśnieniowe i łączniki doloty, nie wiem czy nie wymienie IC, ponieważ miał dziurę, którą zalutowałem ale muszę sprawdzić czy jest szczelny.

i dalej na pewno będę coś modził.. zawsze się coś do zrobienia przy audiczce znajdzie :)[br]Dopisany: 16 Marzec 2010, 20:41_________________________________________________Nowe fotki z nowymi lampkami z tyłu:

C1.JPG

C2.JPG

Jak będę miał więcej czasu to zrobię w dzień, będą lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...