Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kilka problemów z A4 B8 2.0TDI


Diego1121

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Diego1121 napisał(a):

 

 

 

Czy czujniki pdc są rozbieralne? Bo jeden uszkodzony muszę wymienić, i mam w innym kolorze. Idzie przełożyć sama obudowę jego czy cuś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są. Należy kupić nowy i to najlepiej ori z ASO, bo w sieci oferowanych jest bardzo dużo podróbek g...o wartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie. Pod silnikiem mam żółtą nie wpiętą kostkę, od czego ona może być? 

IMG_20240615_220327167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDC oraz wsteczny zrobiony. Dziękuję ci bardzo Muskel1, jesteś mega gość. Bez ciebie nie zrobiłbym nic. 

 

 

Czy da się wyłączyć sprawdzenie żarówek wstecznego? Bo jedna żarówka była spalona, włożyłem ledowe niby z canbusem lecz i tak wywala błąd spalonej żarówki, lecz świecą normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Super, że działa.

Z tego co pamiętam nie da rady wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze został problem z nie odpuszczającym ręcznym oraz z nie działającym tempomatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Myślę, że to wina kodowań ABS.

Hej,pytanie z innej beczki czy czujnik egt spalin różniący się w odczycie temperatury pokojowej daje zawyzony wynik o 5,5 c   ,może być problemem bo myślę że przy 700 stopniach może przekłamywać już o 80 c dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić jak wielka jest różnica w porównaniu do innych czujników temperatury.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz sprawdzić jak wielka jest różnica w porównaniu do innych czujników temperatury.  

No właśnie rano po nocy wszytkie wskazują 25   a ten 1 przed turbo 31 bo ja mam 4 w cnha .i zastanawiam się czy przy wyzszych temperaturach ta odchylka jest większa bo tak na logikę powinno być, jak myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Myślę, że to wina kodowań ABS.

 

 

Właśnie kodowania są dobre, tak mi się wydaje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli kodowanie a nie adaptacje. To wielka różnica. Etykiety kodowań sterownika ABS, w szczególności bajtu 00, nie są opisane, i jeżeli tam posadzony jest gdzieś bit, że skrzynia jest automat, to właśnie może być problem, a myślę że tak jest, bo w sterowniku ABS  masz zapisany błąd o brakującej komunikacji ze sterownikiem skrzyni biegów, więc z jakiegoś powodu sterownik ABS oczekuje na odpowiedź sterownika skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Mam na myśli kodowanie a nie adaptacje. To wielka różnica. Etykiety kodowań sterownika ABS, w szczególności bajtu 00, nie są opisane, i jeżeli tam posadzony jest gdzieś bit, że skrzynia jest automat, to właśnie może być problem, a myślę że tak jest, bo w sterowniku ABS  masz zapisany błąd o brakującej komunikacji ze sterownikiem skrzyni biegów, więc z jakiegoś powodu sterownik ABS oczekuje na odpowiedź sterownika skrzyni biegów.

 

 

Jakiś pomysł jak to ogarnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdobycie opisów etykiet baju 00 graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Diego1121 napisał(a):

 

 

Jakiś pomysł jak to ogarnąć? 

Znaleźć kodowanie sterownika ABS z samochodu który posiada: skrzynię MANUAL oraz silnik CAGA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wystarczy, bo musiałbyś mieć identyczne auto, z bliźniaczym wyposażeniem aby przejąć kodowanie 1 do 1. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2024 o 20:56, Diego1121 napisał(a):

To samo niestety. 

IMG_20240609_205410685.jpg

Wpisywałeś "Security Access" przed kodowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...