Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłączenie kamery CCTV + bateria + moduł GSM


Lukasz_mk2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam prośbę. Chce zamontować kamerę na podwórku.

Kupiłem:

kamerę

moduł gsm

baterię

zasilacz

i potrzebuje to złączyć w całość.

 

Gość który mi to sprzedawał (eltrox.pl) mówił, że potrzebuje jeszcze kupić do kompletu "czujnik spadku napięcia", ale oni tym nie handlują.

 

Czy ktoś mógłby mi pomóc w temacie jaki "czujnik spadku napięcia" kupić i jak to podłączyć, aby moduł GSM wysyłał mi sms'a w momencie zaniku napięcia.

w załączeniu dodaje mój pomysł na podłączenie tego oraz instrukcję do modułu GSM.

Byłbym wdzięczny za  pomoc, bo chce to założyć na działce na którą jeżdżę okazjonalnie na weekendy.

 

obrazek.png

moduł GSM.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obsługi oraz zapisu obrazu z kamery ogarniam bez problemu, więc temat kamery mam załatwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekaźnik z pomiarem napięcia?

W przypadku spadku napięcia poniżej pewnej wartości podaje napięcie na 3 nóżkę.

 

Robiłem coś podobnego ale w drugą stronę, z włącznikiem świateł z pozycją "AUTO" bez czujnika światła.

Podczas pracy silnika napięcie jest większe niż 13v, wtedy jest podawane napięcie z pozycji "AUTO" na światła mijania.

Na zapłonie świeci tylko podświetlenie napisu, a po włączeniu silnika zapalają się światła.

Edytowane przez P.Wiśnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi się wydaje to przekaźnik musi być raczej na 230V bo 12V w moim przypadku będzie zawsze - jak nie z zasilacza to z baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zaniku fazy CZF

 

 

Kontroler obecności fazy PMT ROPAM

 

cokolwiek z tego typu urządzeń

 

nie wiem czy dobrze rozumiem ten zasilacz ale on jest buforowy tak? raczej modem powinienes podlaczyc pod V+- a nie B+-. B do samej baterii.

Edytowane przez wuPiotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem o swoim problemie na elektrodzie i już coś chłopaki doradzili -  PK-1P-230V - Przekaźnik elektromagnetyczny 16A/230V, cewka 230V AC - F&F. I tak jak @wuPiotrekradzisz modem trzeba podłączyć pod v+ i v- a nie pod b+ i b-. Jak kupię przekaźnik to dam znać czy się udało. Mam jeszcze zagwostkę, bo zasilacz mam 3A, kamera potrzebuje 2A a modem 1A i nie wiem czy prądu starczy, czy zasilacz szlag trafi. Choć te wartości dla kamery i modemu to chyba szczytowy prąd więc może da radę.

 

4311537300_1719320378_org.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wuPiotrek napisał(a):

da rade, w razie pików masz bufor z baterii 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lukasz_mk2 napisał(a):

bo zasilacz mam 3A, kamera potrzebuje 2A a modem 1A i nie wiem czy prądu starczy,

Zależy od tego jak długie są przewody od zasilacza do kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody do kamery od zasilacza będą miały kilka cm - może 15cm

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, jakby miały 10-15 m to mogłoby być problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, więc na elektrodzie się dowiedziałem, że prócz podłączonych do zasilacza urządzeń (kamera, moduł GSM) prąd zabiera jeszcze ładowanie baterii - 0,6A - więc ten zasilacz jest do wymiany. Jestem zły bo zasilacz kosztował 130zł, kupiłem go pod koniec marca, więc go już nie zwrócę, a zaproponował mi go gość, który sprzedawał wszystkie graty ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem wszystko do kupy (póki co na "pająka") i działa tak jak powinno - moduł wysyła sms'a po zaniku napięcia 230V oraz jego przywróceniu!

Tego zasilacza się trochę boje, więc na obecną chwile (do testów) kamerę podłączyłem na osobnym zasilaczu) - jak przyjdzie mi nowy zasilacz to składam wszystko w całość po ludzku.

podłączenie przewodów.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...