Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana rozrządu


Maras000

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli pompa jest napędzana przez pasek rozrządu to należy ją wymienić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ale jak już będziesz miał rozebrane to wymień przy okazji koszt nie jest duży a spokój na długi czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody w AFNach nie jest napędzana paskiem rozrządu i przy wymianie rozrządu powinno się sprawdzić pompe i tyle. Za to wymień sobie uszczelnienia na wale i wałku bo lubi się tam pocić olej i jak nawet dziś jest tam sucho to np. za miesiąc może być mokro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wymieniaj i nie pytaj, pamiętaj że jak pompa nawali to koszt podwójny = rozbieranie przodu

wymieniaj:

pasek rozrządu CONTITECH

rolkę zwrotną RUVILLE

rolkę napinającą RUVILLE

pompę wody RUVILLE

pasek klinowy CONTITECH

sprawdź napinacz paska klinowego, jak krzywy lub stary wymieniaj też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek rozrządu CONTITECH

rolkę zwrotną RUVILLE

rolkę napinającą RUVILLE

pompę wody RUVILLE

pasek klinowy CONTITECH

Witam powiedz mi kolego ile mogą te rzeczy kosztować? bo pierwszy raz mnie czaka wymiana rozrządu w TDI a nie chciał bym żeby mnie mechanik oskubał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno jak nie wymienisz pompy razem z paskiem a po jakimś czasie zacznie ci cieknąć to znowu trzeba cały przód rozbierać żeby wyciągnąć pompe wody nie wiem na ile jest w tym prawdy ale ja wymieniłem i mam święty spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze grzes1150 pompa jest napędzana innym paskiem w AFN'ie ale nie zastanawiaj się tylko wydaj te pare groszy więcej i wymień bo możesz sobie zaoszczędzić nerwów i pieniążków na przyszłość (jak piszą inni po wykrzaczeniu sie pompy znowu będziesz musiał zdejmować zderzak a po co jeżeli możesz to od razu teraz wymienić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniałem ostatnio w AHU rozrząd (pasek, napinacz, rolka) - Zestaw Gates Power Grip (307 zł) czy jakoś tak :naughty: i pompę wodną Doltz (103 zł) + wymiana 250 zł. Pompa wodna nie napędzana przez pasek rozrządu. Razem 660 zł i na razie spokój :gwizdanie: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze musiał bym wymienić rozrząd ponieważ nie dawno kupiłem tą Niunie pompa wody nie jest na rozrządzie ale i tak chce ja wymienić ponieważ widzę ze na kole ma drgania i to dosyć mocne a wole to mieć zrobione za jednym rozebraniem przodu Niuni ! i powiedzcie mi jeszcze czy na pewno nie muszę się obawiać tych części z tej firmy i czy na pewno będą pasować do 1.9 TDI AFN 110KM z 97r

pasek rozrządu CONTITECH

rolkę zwrotną RUVILLE

rolkę napinającą RUVILLE

pompę wody RUVILLE

pasek klinowy CONTITECH

mam jeszcze klimatronik wiec dochodzi jeszcze do tego jeden pasek jak się nie mylę na kompresor z klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze musiał bym wymienić rozrząd ponieważ nie dawno kupiłem tą Niunie pompa wody nie jest na rozrządzie ale i tak chce ja wymienić ponieważ widzę ze na kole ma drgania i to dosyć mocne a wole to mieć zrobione za jednym rozebraniem przodu Niuni ! i powiedzcie mi jeszcze czy na pewno nie muszę się obawiać tych części z tej firmy i czy na pewno będą pasować do 1.9 TDI AFN 110KM z 97r

pasek rozrządu CONTITECH

rolkę zwrotną RUVILLE

rolkę napinającą RUVILLE

pompę wody RUVILLE

pasek klinowy CONTITECH

mam jeszcze klimatronik wiec dochodzi jeszcze do tego jeden pasek jak się nie mylę na kompresor z klimy

jeżeli chodzi o pasek to mam taki sam u siebie i jest ok, reszta to raczej nie podpowiem.

Mała sugestia to sprawdź sobie jeszcze przy okazji łożysko od napinacza paska od klimy czy nie ma luzów bo ja takie u siebie też wymieniałem, a była do tego potrzeba rozkladania zderzaka bo śruby nie dało się bez tego odkręcić (przypieczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ze musiał bym wymienić rozrząd ponieważ nie dawno kupiłem tą Niunie pompa wody nie jest na rozrządzie ale i tak chce ja wymienić ponieważ widzę ze na kole ma drgania i to dosyć mocne a wole to mieć zrobione za jednym rozebraniem przodu Niuni ! i powiedzcie mi jeszcze czy na pewno nie muszę się obawiać tych części z tej firmy i czy na pewno będą pasować do 1.9 TDI AFN 110KM z 97r

pasek rozrządu CONTITECH

rolkę zwrotną RUVILLE

rolkę napinającą RUVILLE

pompę wody RUVILLE

pasek klinowy CONTITECH

mam jeszcze klimatronik wiec dochodzi jeszcze do tego jeden pasek jak się nie mylę na kompresor z klimy

jeżeli chodzi o pasek to mam taki sam u siebie i jest ok, reszta to raczej nie podpowiem.

Mała sugestia to sprawdź sobie jeszcze przy okazji łożysko od napinacza paska od klimy czy nie ma luzów bo ja takie u siebie też wymieniałem, a była do tego potrzeba rozkladania zderzaka bo śruby nie dało się bez tego odkręcić (przypieczona).

Łatwiej wymontować cały napinacz bez zdejmowania przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniasz rozrząd to wymień pompę wody i sprawdź napinacze od klimy i inne. Za jednym rozkręcaniem przodu masz zrobione wszystko. Będziesz miał spokój na długi czas. Ja jak wymieniałem pasek to wymieliłem także pozostałe napędy. Bez sensu rozkręcać co jakiś czas cały przód tylko po to żeby wymienić później pompę wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej wymontować cały napinacz bez zdejmowania przodu.

na pewno, ale pewnie też bym tak zrobił gdyby tak się dało a tu się nie dało :disgust: no i dlatego trzebabyło zdejmować zderzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy zakupiłem sobie afn'a :hi:

na przejechane ok 280k km co powinienem wymienić przy okazji rozrządu i ile będzie mnie to mniej więcej kosztowało nie licząc roboty :mysli:

1. pasek rozrządu

2. napinacz paska rozrządu

3. rolka prowadząca pasek

4. pasek wzdłużny osprzętu

5. napinacz paska wzdłużnego

6. koło pasowe alternatora

7. pasek wzdłużny klimatyzacji

8. napinacz paska klimatyzacji

9. pompa wody

10. płyn chłodniczy

czy coś jeszcze ??

a może czegoś nie trzeba z kasą to mi się nie przelewa teraz za bardzo :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...