Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szarpanie tiptronika


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

witam,czy wie ktoś jak zrobić adaptacje tipa bez użycia vag.wydaje mi sie ze pracuje nie właściwie a mianowicie-szarpie kiedy przesuwam lewarek[wybieram bieg do jazdy]najbardziej szarpie na pozycji R .jest to tylko jedno szarpniecie nie wiem jak by bieg wchodził?może to jest normalne nie jeździłem wcześniej automatem,dodam jeszcze że zmieniałem aku,ale nie pamiętam jak było przed?wiem że można zrobić ową adaptacje w multitroniku opis na akp.ale nie wiem czy taka sama zasada jest z adaptacja tipa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki silnik i jaka skrzynia?

nie ma informacji Kolego..... :baseball:

moze tutaj coś będzie na Twoja przypadłość

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Category:Transmissions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia ;model;1060030010

5HP-19

ZF GETRIBE GMBH

OJQ

seria 0064089.

czyli co powinno być tak jak w manualu,kiedy wybieram bieg to cisza dopóki nie puszcze sprzęgła a w przypadku tipa hamulca czy tak?adaptacji sie nie robi,a w multitroniku?bo na akp znalazłem. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tego wątku i tematu.... masz multitronic w b5????? a skąd ? z tesco?

podjedź do ASO i dowiedz się po numerach tego automatu czy wymienie się w nim olej... jeśli tak, ustal czy ktos kiedyś to robił w tym aucie. miałem kiedys tak w passacie b5. po wymianie wszystko ustało. dodam, że te szarpnięcia miał okresowo, trwały tydzień później ustawały... jeśli masz podobnie to sprawa pewnie się skończy na olejku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam multitronika tylko tiptronik w b5,z tego co wiem to mówią ze oleju w tych skrzyniach sie nie wymienia,ale to nie prawda wymienia sie.Myślę ze w moim tipie nikt nigdy nie wymieniał,zadzwonię jutro do aso i umówię sie na wymianę oleju dynamiczną,mam nadzieje ze pomoże?co do tego szarpania on nie szarpie jak jadę tylko kiedy wybieram bieg,to lekko szarpnie,na pozycji R trochę mocniej.panowie jak to powinno właściwie pracować?[Od mometu wcisnięcia chamulca i odpaleniu auta][br]Dopisany: 12 Maj 2009, 00:35_________________________________________________panowie naprawdę nikt nie wie jak to powinno działać,jak ma sie zachowywać ten tiptronik po odpaleniu auta i wyboże biegu[jakis dzwiek]bo u mnie lekko szarpie,czuć ze bieg wszedł?nie wiem jak to nazwać?poradźcie cos proszę.poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne zachowanie, trzymajac hamulec wybierasz bieg i jak on wskakuje to delikatnie szarnie, puszczasz hamulec i auto jedzie , jesli silnik jest zimny to skrzynia zmienia troche gwałtowniej i przy troche wyzszych obrotach w miare wzrostu tempeatury zmiana biegow następuje coraz łagodniej, według mnie wszystko jest u ciebie git, na razie nic nie rób ze skrzynią , jak bedziesz mial okazje to przejedz sie z kimś kto ma automata, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w takich starszych tipach.

ale ani u mnie ani w oplu mojej zony nie szarpie przy wyborze biegu.

glownie dlatego ze poprawnie dzialajaca skrzynia nie "załącza napędu" dopoki nie puscisz hamulca.

w astrze nawet mocniej jest wyszuwalne ze po puszczeniu hamulca mija pol sekundy zanim auto zacznie sie toczyc.

w/g wszsytkiego co czytalem i sie dowiadywalem kupujac juz kilka aut z automatem, szarpanie przy wyborze pozycji na lewarku jest objawem zle pracujacej skrzyni i nie wynika z tego nic dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,czy wie ktoś jak zrobić adaptacje tipa bez użycia vag.wydaje mi sie ze pracuje nie właściwie a mianowicie-szarpie kiedy przesuwam lewarek[wybieram bieg do jazdy]najbardziej szarpie na pozycji R .jest to tylko jedno szarpniecie nie wiem jak by bieg wchodził?może to jest normalne nie jeździłem wcześniej automatem,dodam jeszcze że zmieniałem aku,ale nie pamiętam jak było przed?wiem że można zrobić ową adaptacje w multitroniku opis na akp.ale nie wiem czy taka sama zasada jest z adaptacja tipa :mysli:

Jaki Ty masz w koncu samochod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLO_GDA, mylisz się. Poprawnie działająca skrzynia załącza napęd natychmiast po wybraniu pozycji na lewarku na wciśniętym hamulcu, po puszczeniu hamulca auto powinno od razu zacząć pełzać. Powinno być odczuwalne załączenie biegu, ale bez szarpania, wsteczny za to może wchodzić minimalnie dłużej od D. Jeżeli szarpie najpierw trzeba sprawdzić stan oleju i dolać lub wymienić jeżeli jest stary, a jeżeli to nie pomoże to szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załącza. Musisz mieć wciśnięty hamuleć żeby wybrać tryb jazdy w ASB. "trzymajac hamulec wybierasz bieg i jak on wskakuje to delikatnie szarnie, puszczasz hamulec i auto jedzie", twoje słowa więc nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy to pedal chamulca załącza napęd :>

mowie ze nie wiem jak jest w starych TIPach, ale zdecydowanie twierdze ze skrzynia pracuje bez obciazenia kiedy trzymasz Hamulec ... na bank jest tak u mnie, i w dwoch astrach ktorymi jezdze.

w Crosie ewidentnie było inaczej - auto walczyło z kierowca i trzebabyło trzymac noge na hamulcu bo czuc było naped probujacy ruszyc autem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegijeśli[Flyer]jeśli o mnie chodzi to moje auto to b6 awx,ale z tym mam narazie spokój.kupiłem niedawno b 5 aeb avant właśnie tiptronik i próbuje dowiedzieć sie czy wszystko pracuje ok?Posłucham rady kolegi [majkel-majki]i pojadę w następnym tygodniu wymienić olej i zobaczymy co i jak,.Panowie jeszcze jedno pytanko jak już pojadę na ta wymianę oleju do aso,to niechciał bym żeby mnie tam oszukali.Jak panowie powinni to zrobić i jakie części powinni wymienić?[wymiana dynamiczna]Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz czym predzej do kogos od skrzyn. szarpanie nie jest czyms normalnym i zdecydowanie niczym dobrym. a adaptacji TIPa sie nie robi..

A wlasnie ze sie robi !!!! :polew: Robilem adaptacje TIP'a 3 dni temu [br]Dopisany: 24 Maj 2009, 12:37_________________________________________________

mówią ze oleju w tych skrzyniach sie nie wymienia,ale to nie prawda wymienia sie.Myślę ze w moim tipie nikt nigdy nie wymieniał,zadzwonię jutro do aso i umówię sie na wymianę oleju dynamiczną,mam nadzieje ze pomoże?co do tego szarpania on nie szarpie jak jadę tylko kiedy wybieram bieg,to lekko szarpnie,na pozycji R trochę mocniej.panowie jak to powinno właściwie pracować?[Od mometu wcisnięcia chamulca i odpaleniu auta][br]Dopisany: 12 Maj 2009, 00:35_________________________________________________panowie naprawdę nikt nie wie jak to powinno działać,jak ma sie zachowywać ten tiptronik po odpaleniu auta i wyboże biegu[jakis dzwiek]bo u mnie lekko szarpie,czuć ze bieg wszedł?nie wiem jak to nazwać?poradźcie cos proszę.poz

To zle mowia - olej wymienia się co 60.000 km

Nie jedz z tym do ASO - oni sie nie znaja na automatach - znajdz jakis specjalistyczny ale koniecznie SPRAWDZONY serwis ASB.[br]Dopisany: 24 Maj 2009, 12:40_________________________________________________

jak nie chcesz zeby cos spartlili to nie jedz to ASO :D tylko do fachowca od skrzyni.

powinni wymienic filtr , uszczelke i olej oczywiscie...

Jezeli w oleju beda znajdowac sie opilki metalu to trzeba na poczatek znalezc tego przyczyny bo to oznacza ze cos jest nie tak i na pewno pociagnie to za saoba dodatkowe koszty.

Jezeli olej jest 'czysty' to nalezaloby zalac skrzynie nowym olejem ze specjalnym preparatem (nie pamietam jak sie nazywa - polecam sie skontaktowac z serwisem w nadarzynie - kontakt na priv) nastepnie przejechac sie i poczekac az skrzynia wrzuci wszystkie biegi, nastepnie spuscic olej i zalac swiezym.

I tak co 60.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie,olej wymieniony w aso koszt 1000zł.i nic żadnej zmiany nadal troszkę szarpie przy wyborze biegu,a i z tiptronikiem coś nie tak[zmiana biegów+ -]nie działa a raczej przed wymiana działała,albo ja nie umiem tego włączyć.ewentualnie cos mogli w aso zpier...ale co?i jeszcze jedno jak jadę na pozycji D na trzecim biegu i wcisnę gaz do dechy to skrzynia powinna chyba zredukować bieg a nie rozpędzać sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie ze sie robi !!!! :polew: Robilem adaptacje TIP'a 3 dni temu

widze ze masz b6 , nie jestem zadnym specem od skrzyn wiec oswiec mnie ( i nas wszystkich bo na forum nei znalazlem zadnego info na temat) prosze w jaki sposob przeprowadza sie tą adaptacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie napisalem ze chodzi mi o b6?znalazłem na akp opis adaptacji multitronika,nie tiptronika,dlatego pytalem czy w tiptroniku tez robi sie owa adaptacje?[ja nie robilem adaptacji]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...