nadybek Opublikowano 17 godzin temu Opublikowano 17 godzin temu Witam! Ma ktoś pomysł jak ustawić zbieżność połówkową z tyłu w warunkach domowych? Ze zbieżnością całkowitą nie ma problemu. Problem jest z wyznaczeniem geometrycznej osi pojazdu. Na laserach 3d juz mialem ustawiane dwa razy i ciągle ściąga na prawą stronę. Uprzedzę pytania: nie nie chodzi tu o pochyłość jezdni. Zbieżność z przodu potrafię idealnie ustawić na 0,2* pochylenie z przodu wyrównane sankami, pochylenie z tyłu ustawione na 1,2*.
Langista Opublikowano 7 godzin temu Opublikowano 7 godzin temu Pytanie, czemu na geometrii nie ustawiają tego dobrze i dlaczego na oko chcesz ustawić coś, do czego używa się precyzyjnych laserów??
tass Opublikowano 4 godziny temu Opublikowano 4 godziny temu Jaka szerokość opony? Poza ściąganiem inne objawy? Ogólnie samochody takie jak a4 b7 powinno się ustawiać na tzw. krzywą zbieżności (zwieszenie wielowahaczowe).
nadybek Opublikowano 3 godziny temu Autor Opublikowano 3 godziny temu Nie na oko tylko na 3m łatę. 99% warsztatow nawet nie tyka tylu, z czego polowa powie, ze tam sie nic nie ustawia🤣 a powiedz im cos o krzywej zbieżności to Cie wyśmieją. Laserki, laserki. Chętniej bym podjechał do jakiegoś dziadka z łatą i sznurkami. To nie jest kosmiczna technologia tylko podstawy trygonometrii. Jak w warsztacie tego nie wiedzą no to sorry. Krzywa zbieżności nie ma nic wspólnego z jazdą na wprost. Jak auto ściąga to najczesciej znaczy, że dwusieczna kąta tylnej zbieżności całkowitej nie pokrywa sie z osią jazdy. Pytanie brzmi jak wyznaczyć ta oś.
tass Opublikowano 2 godziny temu Opublikowano 2 godziny temu 43 minuty temu, nadybek napisał(a): Krzywa zbieżności nie ma nic wspólnego z jazdą na wprost. Jak auto ściąga to najczesciej znaczy, że dwusieczna kąta tylnej zbieżności całkowitej nie pokrywa sie z osią jazdy. Pytanie brzmi jak wyznaczyć ta oś. Z moich informacji krzywa zbieżności wpływa na ściąganie auta, czy jedziesz na wprost, czy jak hamujesz, przyśpieszasz, jak zachowuje się auto pod różnym obciążeniem. Ustawia się ją gdy samochód stoi na kołach i znajduje się na podnośniku. Ekspertem nie jestem, doktoryzować się nie będę. Co do reszty, że w b6,b7 ustawia się tylko zbieżność na przodzie, nic więcej, to słyszałem nie od jednego, bo to wielowahacz, a z tyłu to nie ma co regulować... Zgadzam się niektórzy zatrzymali się chyba w epoce węgla...
Langista Opublikowano 2 godziny temu Opublikowano 2 godziny temu Pojedź tam, gdzie polecają ustawianie geometrii. Łata i sznurek była dobra jak polonezy jeździły po drogach i nie było technologii. Laser masz najlepszy bo wiązka idzie prosto i jest dokładna, a czasami nawet dwa stopnie różnicy będzie powodować nadmierne zdzieranie opon czy złe prowadzenie, a to różnica, której na sznurku nawet nie zauważysz.
nadybek Opublikowano 1 godzinę temu Autor Opublikowano 1 godzinę temu Dwa stopnie? Toż to 10x wartość ustawiana. Powtarzam. Geometria to nie jest jakis kosmos. Przyrządy zakładane na felgi wcale nie sa dokładne, jak obsługa po marnym szkoleniu producenta sprzętu ma wszystko w D. Zbieżność połówkowa wynosi 0,1st. Całkowita 0,2st. Zakres ustawienia 0,16-0,24st. Na 3m łacie zbieżność ma wynosić 8,38-12,57mm. Nie powiesz, że taką wartość można zmierzyć tylko za pomocą lasera. Dla mnie, dziadek w warsztacie z łatą i sznurkiem to jest fachowiec z wiedzą.
Langista Opublikowano 1 godzinę temu Opublikowano 1 godzinę temu Widzisz jaki mądry jesteś, jedź w takim razie do takiego dziadka i ustawiaj na łatę z wybrzuszonego płotu oraz sznurek wiklinowy, zdaj relacje jak się jedzie 140 km/h
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się