Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Skrzypienie szyby od strony kierowcy


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, zauważyłem że gdy samochód przejeżdża przez jakąś nierówność na drodze to słychać jakieś dziwne skrzypienie u góry drzwi/szyby od strony kierowcy. Tak jakby coś ocierało się o gumę... sam nie wiem jak to określić.

Może ktoś miał taki problem? Jak temu zaradzić?

W przypadku jazdy po prostej drodze nie ma takiego problemu, tylko podczas jazdy przez dziury.

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było o tym na forum takze poszukaj. Czytalem ten temat kiedys i ludzie opisywali podobne problemy czy to z drzwiami czy wlasnie ze skrzypiaca szyba. Z tego co pamietam to problemu ze skrzypiaca szyba nie udalo sie rozwiazac a uszczelki wokol drzwi do ludzie czyms natluszczali-mozesz tego sprobowac. ale czym to robi li to juz niepamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo :(

Temat juz odpuscilem bo nie udalo mi sie zlokalizowac przyczyny.

Niedlugo bede przyciemiał szybki to zobacze co sie dzieje pod boczkiem - moze jest tam jakis luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w B6. Czasami pomagało na chwilę pryśnięcie WD40 w zamek drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malik dzięki wypróbuję:) tylko niby to skrzypi u gory drzwi ale to może przenosi od zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest specjalny srodek do smarowania uszczelek umyjesz autko posmarujesz i spokuj i po kazym myciu too samo i bedzie cisza

Jaki to środek? Możesz podać nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy b6 i b5 ma taką sama ramkę szyby ale co tam...

ostatnio w moich drzwiach od kierowcy zamieszkał świerszcz. Jak jadę po wybojach to budzi się do życia... :chytry: Zasypia jak minimalnie obniżę szybę, także wiem że to szyba trzeszczy.

Czy tam jest jakaś regulacja podnoszenia, choćby minimalna?

Bo jakby była to bym tą szybę podniósł i powinny przestać trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to słychać ale głównie przy wolnej jeździe na nierównościach kiedy zaczyna pracować całe nadwozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z szyba od strony kierowcy lekko uchylona oczywiscie nie skrzypi zamknieta doprowadza do szalu czy przyczyna moze byc prowadnica szyby????jak to weliminowac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem taki efekt w peugeocie 207 jak kolega tomaszz226 i udalo mi sie z tym wygrac przypadkiem. Przed zima robilem konserwacje zamkow gliceryna i przejechalem po uszczelkach zeby tez nie marzly minimalnie gliceryna smaruje i sie uspokoilo. Wiec moze sprobuj uszczelki czyms przejechac jakims srodkiem do tego przeznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zastosować silicon w sprayu i popsikać nim wszystkie uszczelki jak i rame szyby, na pewno nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady ale juz to przerabialem uszczelki posmarowane specjalnym srodkiem wd-40 tez psikalem niestety bez rezultatu nie wiem co moze byc jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...