Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana turbiny na AWX


keżor

Rekomendowane odpowiedzi

elo. a możecie mi wyjaśnić ,czy jest jakaś różnica pomiędzy zamontowaniem tej przejściówki od Kowicza ,a ori węża od awx (tego grubszego)? przecież pocoś ten wąż ma grubsza średnice, nie wpłynie to w żaden negatywny sposób na prace suszary ??? :mysli: pytam ponieważ w tygodniu właśnie będę zmieniał seryjną turbine od afn na tą od awx i szukam wszędzie tego węża i nie mogę go nigdzie znaleźć dlatego rozpatruje zakup tej przejściówki. mam zgryza dlatego pytam , a kto pyta nie błądzi :wink4:

nie ma wplywu zajrzyj do srodka turbiny w otwor gdzie idzie waz to zobaczysz ze sie zweza i jest wlasnie taka sam srednica jak ma przejscowka , a wąz orginal to koszt 400 pln i bedziesz musial jeszcze zmienic drugi koniec zeby wszedl ci na metalowa rure co idzie wzdłuż zderzaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keżor napisz orientacyjnie ile za te uszczelki płaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro_x nie trzeba tych wszystkich uszczelek kupowac , jedynie to jak kolektor dolotowy bys czyscil to kup erlinga 10pln koszt a reszta jest dobra i mozna uzyc tych co masz a niektore sa metalowe to juz wogole bezsens wydawac kase , chyba ze chcesz to keżor pewnie ci odpowie ile na to wydal , zreszta do zmiany turbiny nie trzeba wyjmowac kolektorow wydechowego i ssącego tylko kolega keżor to robil pewnie przy okazji sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie policzyłem i wyszło mi że kpl uszczelek to około 200 zł.

Trochę jest. U mnie jak odkręcałem kolektor wydechowy to skręciłem na tych samych uszczelkach i do dzisiaj jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za kpl uszczelek zapłaciłem jakieś sto-pare złotych :) kolektora wydechowego nie trzeba wyjmować , ale jest tak skręcony z turbiną i jest tak ciężkie dojście do jednej śruby , że łatwiej go odkręcić i po kłopocie, a czytałem gdzieś , że zawsze trzeba wymieniać uszczelki ;)

dolotowego oczywiście nie trzeba zdejmować :)

no i najważniejsze żeby wymienić uszczelke w spływie oleju z turbiny !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keżor ale po co ? zamieniałem juz 5 turbinek w b5 na awx i w żadnej nie wymienialem nic a turbo wyjmuje sie okolo 20-30 min jak ktos juz to robil wczesniej , a co do dostepu to wystarcza dobrej jakosci klucze , ja ta srube o ktorej piszesz przy kolektorze wydechowym odkrecam oczkowym i daje rade po co sobie utrudniac zycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keżor ale po co ? zamieniałem juz 5 turbinek w b5 na awx i w żadnej nie wymienialem nic a turbo wyjmuje sie okolo 20-30 min jak ktos juz to robil wczesniej , a co do dostepu to wystarcza dobrej jakosci klucze , ja ta srube o ktorej piszesz przy kolektorze wydechowym odkrecam oczkowym i daje rade po co sobie utrudniac zycie

wprawa robi swoje ;) ja wymieniłem już lampy z przodu na zespolone w 8 autach i też już to robie z zamkniętymi oczami :good:

ale ja u siebie wymieniałem turbine pierwszy raz w życiu , o niektórych śrubach dowiedziałem sie w czasie demontażu :) także opisałem jak ja to robiłem , jeżeli zrobiłeś to inaczej to możesz opisać to , może faktycznie za dużo rzeczy wymieniłem/poodkręcałem , ale lubie mieć wszystko w aucie cacy , także jak czytam , że przy wymianie turbo wymienić tą tą i tą uszczelke to sie nie zastanawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opis jest profi :> nie kazdemu chciałoby sie tyle fotek narobic , i napewno nie jednej osobie pomorze :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

opis spoko ale powiedzcie jeśli sie nie znam to moze lepiej mechanika zatrudnić. a jeśli tak to czy zna ktoś takowego w wawie lub bilsko? Jaksię przedstawia szacowany koszt części i wymiany?

Mam w moim AFN-ie 136 kucy a chce wiecej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mnie ciekawi koszt(ile dałeś za turbo).Dobrze wiedziec że w pobliżu mam speca w tym temacie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubcio1980 kolego przyjedz na spota w piatki na parkingu pod billa w radomiu godz 19sta to wszystkiego sie dowiesz ,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w AVF zeszło jeden dzień. Robiłem to sam i trochę sie op... także można krócej na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy demontaż turbiny wA4 B6 AWX bedzie wygłądał tak samo?? bo widze ze mam wszystko podobnie jakna zdjęciu, a powiedzieli mi w serwisie regeneracji 350 zł za montaż/demontaż

pozdrawiam.

za tyle to z czyszczeniem powinni wziąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keżor zapomnial dodac, zeby uważać na tego metalowego "węża" co doprowadza olej do turbo, bo jak się za mocno powygina to będzie lał olejem

to samo tyczy się śruby, która jest wkreca w górny otworek turbiny właśnie tam gdzie wchodzi olej, można ją łatwo rozwalić jak jest zapieczona i wtedy trzeba znaleźć najlepiej kogoś kto nam taka śrubkę dorobi

przeżyłem to wszystko z Keżorem przy próbie wykręcenia mojego turbo :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chc!ałbym s!ę dow!edzieć jak! będz!e przyrost mocy / momentu po ww. modyfikacj! ! wgran!u nowego programu ( 2.5tdi 180KM ) ? !le trzeba wydać na podzespoły ! montarz??? N!estety n!e dam rady przyjechać na park!ng (+/- 1200 km do Radom!a). Proszę o odp na forum.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chc!ałbym s!ę dow!edzieć jak! będz!e przyrost mocy / momentu po ww. modyfikacj! ! wgran!u nowego programu ( 2.5tdi 180KM ) ? !le trzeba wydać na podzespoły ! montarz??? N!estety n!e dam rady przyjechać na park!ng (+/- 1200 km do Radom!a). Proszę o odp na forum.

pzdr.

z tego co sie orientuje to to turbo tyczy sie 1,9tdi a nie 2,5 , to turbo jest z silnika 1,9 130km, wiec w twoim przypadku byl by to spadek mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, sory że odgrzewam kotlet ale padła turbina w aucie Żony i teraz stoję przed wyborem albo włożyć ori turbo AFN albo wymienić na to z AWX. Dodam że auto ma podobno 140KM i prawdopodobnie nie ma sensu wkładać ori bo zaraz znowu padnie.

Mam możliwość kupna kompletu AWX (turbo + wąż z zawleczką) w dobrych pieniążkach z A4 B6, czy to wystarczy do montażu p&p? Wiem że można zamontować przejściówkę. Składał ktoś taki zestaw?

Tu fotki węży:

AFN                                                                                                          AWX   

28741255_1299688590174650_1712010629_n.w     28537429_1299688693507973_1271218606_n.j

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, plastuch napisał:

Cześć, sory że odgrzewam kotlet ale padła turbina w aucie Żony i teraz stoję przed wyborem albo włożyć ori turbo AFN albo wymienić na to z AWX. Dodam że auto ma podobno 140KM i prawdopodobnie nie ma sensu wkładać ori bo zaraz znowu padnie.

Mam możliwość kupna kompletu AWX (turbo + wąż z zawleczką) w dobrych pieniążkach z A4 B6, czy to wystarczy do montażu p&p? Wiem że można zamontować przejściówkę. Składał ktoś taki zestaw?

Tu fotki węży:

AFN                                                                                                          AWX   

28741255_1299688590174650_1712010629_n.w     28537429_1299688693507973_1271218606_n.j

 

jak masz taką okazję to zakładaj od AWX ale nim ją założysz to przynajmniej ja bym ją rozkręcił i wyczyścił mimo wszystko ...Zobaczysz w jakim jest stanie ;)

Co do węży to bierz tego ori AWX a swój możesz sprzedać lub mieć na rezerwę ale wtedy musi być przejście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...