Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki dobry zestaw kluczy ?


Weekendowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy powiedzcie mi kto uzywa kluczy dynamometrycznych ? szukam malego klucza z minimalnym zakresem powiedzmy od 5-50Nm takie cos.

Ogolnie w sieci jest kilka ale co to warte a pytam bo im mniejszy zakres to dokladnosc i tolerancje bledu wazniejsza a wiadomo no name to raczej hmm no wlasnie ktos cos w tym temacie sie wypowie?????

Do celow wlasnych

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o inny zakres ale firmy nie znam poszukam

Problem w tym ze o takim malym zakresie ciezko cos znalesc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz przykrecac z takim malym zakresem ponizej 19nm? taki od 19-110 jest najlepszy i przykrecisz tym glowice czy takie np wtryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obi narzędzia wstawia firma "Lux" generalnie to jest marka własna ale polecam serie profi++ jakość b dobra, bo są wersje basic i profi dla amatora wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki zestaw Kraftwerk | Gereedschapskoffer | Aluminium | 197 Delig Toolw@re jestem bardzo zadowolony brakuje mi dynamometra ale jestem na etapie kupna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje z małym zakresem najlepiej 5-30 lub w gore a np do uszczelki pokrywy zaworów i innych małych pier**l nie tylko do samochodu ale ogolnie od powiedzmy 5,7 - do,,, max co można dostać. Zbyt wielu nie ma ale pytam czy moze ktos z was rezaczy ma cos takiego

U mnie w pracy uzywaja tylko z hofman group gedore ale cena za takie cudo 5-30 789 plus vat wiec .... ale sprzet uuuu powazny

A w obi w radomiu teraz cos takiego maja Kwinto wiesz cos w tym temacie ?

---------- Post dopisany at 21:18 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

Co sadzicie o....

Odzywki_Suplementy

Klucz dynamometryczny 5-25Nm 1/4"_lincos_pl (2886193494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 1/4 5 - 25 Nm CORONA (2905731122) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 1/4'' 5-25Nm PRO BASS POLSKA (2923975044) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY 6-30Nm 1/4 JONNESWAY +kalibr (2910717458) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

prosze o sugestje lub propozycje gdzie kupic cos rozsadnego

Pozdro ziomki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma zestaw HONITON'a juz chyba 5 rok wtedy jeszcze kosztowal grubo ponad 400zl.

Non stop ich używam i oprucz delikatnych nalotow rdzy na niektorych koncowkach zestaw jest jak ze sklepu

Mimo ze czesto wrecz odkrecam nogą albo wsadzam rurke na grzechotke i heja.

Kilka razy przekrecilem glowke sruby a koncowki jak nowe

Zreszta zaprzyjazniony mechanik ma ten sam komplet i tez nie narzeka

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze dorzuce kilka slow w tym temacie bo przez kilka dylematow narzedziowych sam przeszedlem.

Nigdy machanikiem nie bylem ani nic w tym stylu, ale jako ze uposledzony technicznienie jestem to od kluczy nie stronie. Od pracy na farmie przez auta znajomych az po wlasne wozki (staruszki po 10-12 lat).

Przeszedlem kilka etapow od nowicjusza po mysle ze w miare kompetentnego "niedzielnego mechanika":

1. Pozyczanie - nadwyrezanie przyjazni i stres za kazdym razem jak cos strzeli albo pyknie. Jesli masz wiecej niz 20 lat to nie mozesz sie nazwac facetem do poki nie masz wlasnego "pierdolnika" :)

2. Marketowy zestaw - wszystko marki "tesco", "chrome vanadium" i "drop forged". Maximum do czego to sie nadaje to odpiecie klem z aku albo dokrecenie siodelka w rowerze. Gwarantowany wkurw spadajacymi do silnika koncowkami, obitymi kostkami i obrobionymi srubami.

3. Chce miec duuuuzo zabawek - jako ze siedze w UK to kasa pozwolila na pojscie w marke z dozywotnia gwarancja. Pod lozkiem byla waliza z: grzechotka + gniazda mm + AF + glebokie + wszystkie mozliwe adaptery, oczywiscie to wszystko w rozmiarze 1/2", 3/8", 1/4". Dodatkowo wszystkie mozliwe bity, srubokrety kombinerki itd...

DSC01425.jpg

Slicznie to wyglada pod lozkiem ale jak przychodzi do wymiany oleju to samochod stoi otoczony 4ema walizkami i czesto czlowiek konczy z takim kwiatkiem jak odkrecanie srubki 8mm grzechotka 1/2" z przedluzka bo akurat to bylo pod reka. Swietnie to wyglada na papierze ale srednio wychodzi w deszczowy dzien na jakims parkingu.

4. Wiem czego mi trzeba a co nie ma sensu - Ostatnio wypchnalem caly ten majdan na ebayu i strzelilem sobie jeden fajny zestaw:

britool_socket_set_98_piece_mixed_drive_1_4_1_2_in_drive.jpgDo tego drugie pudlo z kluczami, kombinerkami i wszystkim innym i moge zejsc do auta z narzedziami "na raz".

No i tutaj chcialbym sie podzielic swoimi doswiadczeniami/uwagami co do kupowania narzedzi:


-Najwazniejsze to omijanie taniego chlamu NO NAME ze stali czekoladopodobnej. Powaznie ludzie, olejcie ten glosik w glowie "poki co wystarczy a potem sie uzupelni". Nie wystarczy, nic tym nie zrobicie oprocz sobie i silnikowi krzywdy. Lepiej za badziewny zestaw 212 czesci kupic pozadny 32 elementy.

-1/2, 3/8 czy 1/4 cala. 3/8 jest uniwersalny czyli do wszystkiego i do niczego. Ciut za duzy do np opasek zaciskowych na rurach, i ciut za maly do np odkrecenia rozrusznika. W sam raz na zestaw awaryjny do trzymania w aucie. 1/2 to w sumie podstawa od ktorej nalezy zaczac budowanie zestawu. Poradzi sobie ze wszystkim az do kol traktora. Moze byc problem z dojsciem do malych srubek. 1/4 swietne uzupelnienie dwoch powyzszych rozmiarow ale sam w sobie przy samochodzie nie wiele zrobi. Osobiscie swietnie mi sie sprawdza combo 1/2 + 1/4. Cos w tym jest bo takie zestawy wypuszczaja najlepsze firmy narzedziowe (facom, teng, bahco).

-6o katne czy 12o katne. 12tki sa bardziej uniwersalne i tansze w produkcji ale po kolejnej obrobionej srubie w srodku nocy bez dojscia zabą powiedzialem dosc. Na koniec dnia liczy sie to czy mnie zatrzyma w polowie roboty jedna stara sruba...

-Gniazda AF/calowe. Pracuje w salonie samochodowym (angielskim) i przepytalem naszych mechanikow, polowa z nich nawet nie ma tego w swoich szafach. Marnotrawstwo miejsca w walizce, lepiej wziac zestaw z wieksza iloscia gniazd glebokich. Jedyne wyjatki to: odrestaurowywanie starych aut angielskich, amerykanskie auta i motocykle, nabicie mlotkiem takiej "posredniej" nasadki na objechana srube celem odkrecenia.

-Gniazda metryczne-tak, torxy-tak, calowe/spline/witworth/kwadratowe-nie, jakas specyficzna nakladke mozna dokupic w razie potrzeby.

-Bity. Drugorzedna sprawa w zestawie. Lepiej miec wiecej gniazd i przjsciowek/adapterow niz pojedynczych bitow. Nawet najlepszej firmy ktorys sie w koncu ukreci albo zlamie no i mnogosc rozmiarow powoduje ze i tak nie bedziemy mieli wszystkiego.

-Uzywanie. O jakosci swiadczy przede wszystkim ergonomia i dopracowanie produktu. Jak dobrze nasadki pasuja do srub, jak pracuje grzechotka oraz jaka gwarancje zapewnia producent. A NIE ILE METROW RURY TO WSZYSTKO WYTRZYMA. Goraco polecam taki wynalazek za kilkanascie zlotych:

2010289152952_WS_0140_L_Type_Extendable_Wrench.jpg

To tyle moich wypocin. Teraz ja poprosze o porade. Zamierzam kupic moje pierwsze Audi (A4 B6) i po przejsciu z opla powiedzcie mi co mi bedzie potrzebne. Na dzien dzisiejszy mam:

- podnosnik hydrauliczny z kobylkami

- zestaw 1/2 + 1/4 metryczny i torx

- klucze oczkowe i klucze z grzechotka

- podstawowy zestaw gniazd z bitami hex, torx, spline

- srubokrety, kombinerki, mlotek itp

- klucz dynamometryczny

Poki co naprawy na podjezdzie przed domem. Czuje sie pewnie z naprawami typu wymiana wahacza czy rozrusznika albo wyczyszczenie kolektora dolotowego. Chodzi mi zwlaszcza o jakies specyficzne graty jak np gniazdo 36mm w Vectrze do wykrecenia filtra oleju.

Duze dzieki za wszelkie porady i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania wersja Facom "Facom Expert" co w anglii nazywaja Britool (wykupieni przez facoma jakis czas temu ale na narzedziach logo facom).

Generalnie cos jak Blue Point Snap Ona.

Chetnie przyjme sugestie co mi sie jeszcze moze przydac. Coraz mocniej sie utwierdzam przy TDI jako ze bede smigal do polski.

Jeszcze dwie wyplaty i zaczynam jezdzic ogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki zestaw polecicie dla ojca na prezent ? Tak do 450zł :wink:

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ----------

ZESTAW KLUCZY KLUCZE NASADOWE YATO 216cz YT-3884 (3128486545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

może to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki zestaw polecicie dla ojca na prezent ? Tak do 450zł :wink:

---------- Post dopisany at 18:47 ---------- Poprzedni post napisany at 13:18 ----------

ZESTAW KLUCZY KLUCZE NASADOWE YATO 216cz YT-3884 (3128486545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

może to ?

Witaj proponuje wskoczyć do OBI i zakupić coś z Lux tools-a linia profi+ bo ta basic to jest do kitu za 500 zł ladny komplecik wyrwiesz i 10 lat gwarancji producenta dostaniesz no i made in germany:kox: kupiłem sobie zestaw 1/4 yato i jestem nie zadowolony w porównaniu do zestawu 3/8 jaki mam z lux tools-a profi+ to jest jak tata nano w porównaniu do audi choćby A1:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...