Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Know How odnośnie poprawy odbioru radia Concert Symphony


marius3200

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytaj dokładnie cały temat, już ktoś o to pytał i dostał odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jeszcze pytanko, które się tutaj chyba nie pojawiło. Czy mogę mieć tylko antene diversity czyli tą na ten mały zółty wtyk? Nie odbiera mi w ogóle radio, dzisiaj założyłem Concerta II i nie łapie on stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały zółty wtyk? - to wyklucza, że masz diversity :)

Jeśli założyłeś Concerta to mam nadzieję, że bez separatora. Concert sam zasila wzmacniacz antenowy.

Te małe wzmacniacze b. często padają. Wersja wzmacniacza z diversity ma dłuższą obudowę, więcej wtyczek i dodatkowy przewód antenowy od radia.

Odłącz całkiem ten wzmacniacz i zobacz czy radio łapie fale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sobie poradziłem :P Za climatroniciem był kabeł do anteny głównej, więc już mam obie podpięte i jest wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dziwny problem mianowicie odbierają słabsze radia jak np: eska,rmf maxx ale radia takie jak zet ,rmf fm czesto musze szukać recznie ponieważ w navi rns e zanikaja a po recznym ustawieniu odbierają bez problemu

(dziwna sytuacja na ekranie stacje sa ukazane jako bez zasiegu a po recznym ustawieniu na czestotliwosc danego radia odbiera bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam plan poprawy odbioru radia w moim sedanie (2001, radio/nawigacja rns - dx) poprzez dokupienie dodatkowej anteny (potocznie zwany rekin) i podłączenie.

I tu nasuwają się pytania których w tym wątku nie było wcześniej:

1) Jaki symbol takiej anteny "rekin" dokupić (8E9035503T czy może z inną literką na końcu?)

ANTENA DACHOWA AUDI A4 S4 8E0 B6 B7 8E9035503T (3578790189) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2) Jak wygląda instalacją takiej anteny w sedanie (co do czego trzeba podłączyć, czy coś dodatkowo trzeba dokupić)??

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że ten "rekin" poprawi Ci odbiór radia. Może jak podłączysz go w systemie diversity. Jak już chcesz robić otwór to bacik na dach i odchodzą Ci wzmacniacze sygnału.

Ehh tylko bacik nie będzie się tak prezentował jak "rekin" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś kto montował takiego rekina co do czego trzeba podłączyć (i czy ten model rekina z literką "T" będzie odpowiedni?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tylko czy "rekin" ma funkcjonować jako antena GPS czy chcesz go zaadaptować pod fale radiowe. Łatwiej będzie opisać co i jak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę aby "rekin" głównie poprawił mi jakość odbioru fal radiowych.

Wydawało mi się, że można kupić taką antenę która będzie funkcjonowała jako GPS + FM, ale jeśli nie to zależy mi tylko na FM (przy czym GPS rozumiem, że będzie działał na starej antenie)

Poniżej link do anten na allegro (nie wiem która będzie najbardziej optymalna - różne końcówki numeru części)

Antena dachowa a4 b6 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Doradźcie która kupić i jakieś krótkie DIY odnośnie podłączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki powiedzcie jaki jest nr tego drugiego wzmacniacza co idzie pod FM3? I w sumie ten z klapy pod FM2 tez by się przydał. Mam zwykły "mały" wzmacniacz i jest naprawdę lipa z odbiorem radia. Chcę go wymienić na ten szeroki i podłączyć wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko tydzień temu i od początku nie odbierało stacji,

Wersja samochodu bez ori CD. Miał za to blaupunkta. Zmieniłem zatem radio na pioneera DEH i dalej nic dałem auto do elektryka i dobrał się do wzmacniacza antenowego mam dokładnie taki model

3850012088

8E9035225M

Niestety nie widać po nim by coś było nie tak i nie wiemy jak to naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem autko tydzień temu i od początku nie odbierało stacji,

Wersja samochodu bez ori CD. Miał za to blaupunkta. Zmieniłem zatem radio na pioneera DEH i dalej nic dałem auto do elektryka i dobrał się do wzmacniacza antenowego mam dokładnie taki model

http://img06.allegroimg.pl/photos/400x300/38/50/01/20/3850012088

8E9035225M

Niestety nie widać po nim by coś było nie tak i nie wiemy jak to naprawić

Zachęcam do lektury wcześniejszych odp.

Uszkodzeń tego wzmacniacza zazwyczaj nie widać :kwasny: Wymieniasz na ten podłużny i powinno grać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć do mnie ten wzmacniacz chętnie zobaczę co tam w środku siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem Wam tylko, że w sobote zaprosił mnie do siebie Kolega Krzysztof na forum "slimok", który zaproponował mi naprawę schowka i złamanego zawiasu, co zresztą zrobił w pełni profesjonalnie! No i okazało się że za schowkiem był zamontowany zestaw głośnomówiący, Audio 200 FWD. PO odłęczęniu jego mikrofonu i anteny długiej i płaskiej, radio zaczęło odbierać. Niestety po całkowitym odłączeniu tego urządzenia z auta - wypięciu złączki 8 pin, przestaje grać muzyka w przednich prawych drzwiach pasażera, więc sam system musiałem zostawić za schowkiem - niestety. Chętnie bym się go pozbył ale wtedy pozbywam się sygnału w prawych drzwiach.

Okazało się, że wzmacniacz dobrze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Może podpowie ktoś jak poprawić zasięg radia w A4 B6 Cabrio?

Na przedniej szybie jest widoczna taka antenka, ale radio gra ot tak sobie..

Może i było na forum, ale jakoś nic nie znalazłem.

Pomoże ktoś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zestawem to standardowe rozwiązanie, po prostu jest włączony w tor jednego z głośników aby nie montować dodatkowego głośnika.

Zazwyczaj wpina się w lewy przedni głośnik, tutaj ktoś zrobił inaczej. Podczas rozmowy ten głośnik jest odłączany od systemu audio i podłączany do zestawu telefonu.

Po usunięciu tego zestawy głośnik "wisi w powietrzu" i trzeba go ponownie podłączyć do instalacji audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z radyjkiem od czasu zamontowania haka wraz z modulem,(mocno padal deszcz) z dnia na dzien zaczelo mi co raz to gorzej lapac fale, czasami bylo dobrze dzien pozniej znowu marnie, teraz jest pol sekundy szumu i pol sekundy odbioru ale z szumem i tak non stop, odlaczylem wzmacniacz i wzialem przewod biegnacy z radyjka na sam kabelek i odbior jest ten sam, czy to ewidentnie jest walniety wzmacniacz, skoro nie poprawia odioru radia???

oddalem dzisiaj wzmacniacz antenowy do elektryka i powiedzial ze jest dobry, szczerze jestem zmieszany, nie wiem czy zamawiac wzmacniacz czy moze szukac usterki gdzies indziej tylko kurcze gdzie??? prosze o pomoc

posiadam wzmacniacz antenowy 8E9035225M (kwadratowy) oraz ori radyjko chorus II (kaseciak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...