Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jaki wzmacniacz ?


Rekomendowane odpowiedzi

ditomek - No dobra niech Ci będzie :)

Wyrażam tylko własną opinie, lubię dobre brzmienie... trochę tych sprzętów przerzuciłem przez swoje auto i w porównaniu do innych cudactw, których słuchałem u innych to wydaje mi się ze kwota 500 zł jaką wydałem (wzmacniacz i tuba ) jest jak najbardziej w porządku .

Z " Basreflex"... jak kto woli, jak chcesz żebyś był bardziej słyszalny na zewnątrz- kupuj z "Basreflex" jak chcesz posłuchać muzyki tak "dla siebie" kup "Zamkniętą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem wiec uzupełniam:

wg mnie skrzynki zamknięte wybierają ludzie ceniący dobre brzmienie

dres któremu zależy na informowaniu pieszych o swojej trasie przejazdu na pewno nie spojrzy w kierunku takich konstrukcji.

Ale jest też inna grupa ludzi (ja :-) ) która ceni niskie zejście (ja może nawet bardziej niż inni :-) ) i którzy nie muszą informować przechodniów o swoim pojawieniu sie w okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ditomek - cieszy mnie to że napisałeś sprostowanie... ale 200 rms-u robi swoje no i ten masaż na plecach... rzecz bezcenna :)

Wracając do "Basreflex" - moim zdaniem więcej buczy niż oddaje prawdziwe brzmienie muzyki ale to jak kto woli...

Ja kupując sprzęt (tubę) kazałem kolesiowi w sklepie podłączyć parę szt. z różnego typu i marki i wybrałem Magnata w "zamkniętej, bas był bardzo przyjemny dla ucha a nie jak "u cioci na weselu" tak więc polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz na wyjsciu 200W to ile musisz pociągnąc z akku

wzmacniacz sam w sobie ma sprawnosc 60%, przetwornica która go zasila tez gdzies w tych granicach.

a pobór mocy to prad x napiecie

wiec:

jesli masz bezpiecznik 20A to mozeszprzez niego pociagnąć 12x20 czyli 240W

odliczajac sprawność na przetwornicy i następnie na wzmacniaczu to na wyjsciu dostajesz około setki w mostku.

prawda jest taka ze do porzadnego dzwieku nie potrzeba 200W ani 500W wystarczy porzadne 100W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale filozofujesz i Ci to nie idzie... Ok. 100W ale w "Zamkniętej" wystarczy, biorąc zaś pod uwagę twoje jakieś tam obliczenia i sprawności (to nie silnik spalinowy i kocioł C.O) to ze 100W będzie jakieś 50W tak więc... i ja nie mówię o jakiejś mocy szczytowej PMPO czy innym wynalazku mającym na celu przyciągnięcie klienta- oczywiście wzrokowe tylko o prawdziwej mocy...

Zapraszam na test porównawczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ... nie wiem, ale myślę ze jak Strong kupi sobie np. to co polecam bo mam sprawdzone, to myślę że jak będzie z nim jechała ciocia Władzia czy wujek Staszek i włączy im muzykę np. Dżem to ciocia i wujek będą zachwyceni i nie pomyślą że to kolejny chojrak w samochodzie po tuningu z lusterkami typu "M" i naklejką na szybie z tyłu np. Pioneer :)

Było proste pytanie jaki wzmacniacz, moją opinie znacie ... jak ktoś pragnie odsłuchać- zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde myślisz ze sprawnosć energetyczna wzmacniacza opartego na przetwornicy DC/DC i wzmaku w klasie AB jest 100%

To skąd w takim razie koniecznosć stosowania potęznych radiatorów

Bo sie poca nom :tongue4:

wiesz co ... nie wiem, ale myślę ze jak Strong kupi sobie np. to co polecam bo mam sprawdzone, to myślę że jak będzie z nim jechała ciocia Władzia czy wujek Staszek i włączy im muzykę np. Dżem to ciocia i wujek będą zachwyceni i nie pomyślą że to kolejny chojrak w samochodzie po tuningu z lusterkami typu "M" i naklejką na szybie z tyłu np. Pioneer :)

Było proste pytanie jaki wzmacniacz, moją opinie znacie ... jak ktoś pragnie odsłuchać- zapraszam :)

Sluchajcie ma juz jakies opinie na pewno podejmie jakas dobra decyzje i nam sie tu pochwali :decayed:

Wasze opinie sa tez bardzo trafne.. Ja niestety z moja elektronika leze nie te klocki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem Allegro i znalazłem jeszcze tego suba i na tej samej aukcji mają wzmaka.Możecie wypowiedzieć się na temat tego kompletu.Dzięx http://www.allegro.pl/item643424028_jbl_gto1214_megaskrzynia_350w_rms_1400w_wroclaw.html[br]Dopisany: 23 Maj 2009, 17:43_________________________________________________no i jeszcze jeden http://www.allegro.pl/item643420500_jbl_basspack_gto_1204br_gto3501_kondensator_1_7f.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz decydujesz sie na zakup suba to porozgladaj sie za jakims o nizszej impedancji 1 lub 2 Ohm lub np: za jakims dwucewkowym, ktorego bedziesz mogl pozniej na 2 Ohmy podlaczyc. Wybor wzmacniacza wtedy nie sprawi zadnych problemow :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie znam się na tym.Dlatego podaję propozycję sprzętu w cenie jaką chcę na to wydać - około 1000pln. [br]Dopisany: 23 Maj 2009, 20:46_________________________________________________Kwestia czy podane ostatnio linki tzw kompletów są dobre czy są gorsze od sprzętu omawianego wcześniej ?? biorąc pod uwagę ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie znam się na tym.Dlatego podaję propozycję sprzętu w cenie jaką chcę na to wydać - około 1000pln. [br]Dopisany: 23 Maj 2009, 20:46_________________________________________________Kwestia czy podane ostatnio linki tzw kompletów są dobre czy są gorsze od sprzętu omawianego wcześniej ?? biorąc pod uwagę ceny.

Bierz tego a nie pozalujesz:

http://www.allegro.pl/item640495139_rockford_fosgate_t112d2_1200_watow_bass_okazja.html

Moje zdanie, to jezeli juz masz przeznaczyc pieniadze na cos takiego i to w dodatku nie malo, to kup juz cos co naprawde bedzie cieszylo ucho. Mam ten sam i nigdy nie kupilbym innego.

Nie chodzi mi oczywiscie o informowanie przechodniow o moim niebawym przejezdzie jak juz bylo tu omawiane przez niektorych kolegow ale o naprawde niskie tony.

Nie mialem potrzeby nigdy wyprobowac mozliwosci tego suba ale uwierz mi, ze to cudo naprawde wiele potrafi :wink4:

dsc00010gc0.jpg

w2048.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Rockford ma super suby tez bym polecil no ale nie ukrywajmy do tego musi tez byc jakis konkretny wzmak :kox:[br]Dopisany: 23 Maj 2009, 22:45_________________________________________________

Jak już pisałem nie znam się na tym.Dlatego podaję propozycję sprzętu w cenie jaką chcę na to wydać - około 1000pln. [br]Dopisany: 23 Maj 2009, 20:46_________________________________________________Kwestia czy podane ostatnio linki tzw kompletów są dobre czy są gorsze od sprzętu omawianego wcześniej ?? biorąc pod uwagę ceny.

Bierz tego a nie pozalujesz:

http://www.allegro.pl/item640495139_rockford_fosgate_t112d2_1200_watow_bass_okazja.html

Moje zdanie, to jezeli juz masz przeznaczyc pieniadze na cos takiego i to w dodatku nie malo, to kup juz cos co naprawde bedzie cieszylo ucho. Mam ten sam i nigdy nie kupilbym innego.

Nie chodzi mi oczywiscie o informowanie przechodniow o moim niebawym przejezdzie jak juz bylo tu omawiane przez niektorych kolegow ale o naprawde niskie tony.

Nie mialem potrzeby nigdy wyprobowac mozliwosci tego suba ale uwierz mi, ze to cudo naprawde wiele potrafi :wink4:

dsc00010gc0.jpg

w2048.png

Muskel pod jakim to wzmaku chodzi u Ciebie ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym:

dsc00015wq2.jpg

w2048.png

Muskel fajnie to masz zamocowane unosiles delikatnie podloge tak ??

Wzmacniacz bardzo dobrej firmy slyszalem duzo dobrego o firmie Crunch sam chcialem kupic GP 2500 D no ale to jeszcze przede Mna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...