Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak wyczyścic tapicerkę ??


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poprzedni wlasciciele palili fajki w mojej :a4fan: Jak pozbyc sie tego smrodu i przy okazji wyczyscic tapicerke :question: Czy moze tymi Karcherami pioracymi ( nie uszkodza elektryki w siedzeniach przednich :question: ) czy moze aktywna piana ktora nie wnika tak gleboko w tapicerke :question: Bo wszelkie Ambi Pury,choinki zapachowe i inne niby-pachnace duperelstwa nie daja rady :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karcherem tylko wbijesz brud do środka tapicerki a po wyschnieciu brud wstanie i będziesz miał przepiekne smugi. Ja piorę Quinem ale nie każdy posiada taki odkurzacz wiec polecam j/w pralnie u fachowców. Dla pewności popytaj czy ktoś z Twoich znajomych nie ma porządnego odkurzacza piorącego (mają nawet funkcję wdmuchiwania zapachu w tapicerkę). :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ręcznych myjniach samochodowych lub goście od prania dywanów mają odpowiedni sprzęt i środki by zaradzić twoim problemom. Dodatkowa zaleta że wypioą ci tapicerkę i będzie czyściej.

Samemu odradzam wszelkie kombinacje bo tylko rozetrzesz lub wetrzesz brud narobisz plan i zacieków a smrodek pozostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - pranie karcherem - tu trzeba trochę techniki i bezwględnych dla brudu i błyskawicznie działających środków.

Pierwsza czynność to odkurzyć autko zwykłym odkurzaczem. Nastepnie przygotowanie płynu jedna do dwóch miarek na wiaderko w zależności od stanu zabrudzenia tapicerki. Polecam środki oryginalne - RM760 będzie znakomity. Temperatura wody 40 stopni - podczas nanoszenia - spryskiwania temperatura wylotowa płynu spadnie.

Technika - nie spryskujemy dużą ilością i nie czekamy. Spryskujesz wraz z odsysaniem, a potem odsysasz bez spryskiwania. Czyść miejsce do uzyskania efektu. Nie dociskaj ssawki za mocno przy spyskiwaniu to pogarsza sprawę, dociskaj przy odsysaniu bez spryskiwania.

Szparę między ssawką a tapicerką w trudno dostępnych miejscach uszczelnij włąsną dłonią. Staraj się prać równo - tzn. nie czyść jednego miejsca godzinę a drugiego minutę.

Końcowy efekt poprzedzamy praniem bez środka - takie płukanie. Jeśli zostaną smugi - to efekt złego płukania, lecz niech cię to nie martwi. Srodki ekstrakcyjne mogą zostawiać biały nalot - polecam odkurzyć autko zwykłym odkurzaczem po wyschnięciu.

Na marginesie - zrobisz to lepiej od fachwców a brud i smugi nie zostaną jeśli zastosujesz się do powyższych wskazówek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazł się fachowiec

gorzej jak dostępu do sprzętu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pranie u fachowcow jest dobre, odswiezy autko i czesto maja dobre plyny ktore zabijają smród w aucie zwlaszcza z francji :rotfl: ale gdyby ktorys z was ma problem np. z plamą albo chcialby troszke przemyc autko deske fotele podsufitke itd. to naprawde polecic moge pewien plyn do silnikow czysci swietnie wyszykowalem tym juz ok 10 wozow ktore wynorane przyjechaly z francji nie zostawia plam ani zapachu mozna stosowac do wszystkiego co sie da Smialo moge powiedziec ze nie ma nic lepszego !!! pozdrawiam :cool:

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
polecic moge pewien plyn do silnikow

ej o co chodzi? Pierzesz tapicerke płynem do mycia silników? Mam u siebie nieciekawą plamę, w zasadzie pozostałość po zacieku (tak mi się wydaje), muszę ją czymś zabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecic moge pewien plyn do silnikow

ej o co chodzi? Pierzesz tapicerke płynem do mycia silników? Mam u siebie nieciekawą plamę, w zasadzie pozostałość po zacieku (tak mi się wydaje), muszę ją czymś zabić.

dokladnie uzywam tego plynu do silnikow radzi sobie z 99% plam i nie niszczy tapicery polecam :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o plamę na tapicerce lub smierdzi po fajkach to lepiej poszukać kogoś kto czyści karcherem i stosuje proszek tej samej firmy o nazwie RM760. Sam sie zajmuje czyszczeniem Tapicerki i wykładzin itd

Kupowałem auto od palącego i wiem jakie to jest uczucie jak kos nie pali i wsiada do takiego samochodu, wyprałem sobie tapicerkę ,podsufitkę i teraz jest pachnąco.

A co twojej plamy Kaziu_Wichura to podjedz kiedyś do jakieś myjni tam zazwyczaj tez czyszczą tapicerkę do dla nich taka plama to jest 5 min roboty a koszt nie powinien przekroczyć 5-10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znal;azlem 2 chlopkow, ktorzy piora dywany i tapicerki sprzetem karchera oraz srodkami czyszczacymi karchera. wyprali mi elegancko cale autko wraz z bagaznikiem i czyszczeniem dziury na kolo zapasowe :) za niewielka kwote. trwalo to dokladnie 2 godziny. mieli tez taki magiczny zlotawy plyn ktory rozpuszczal wszelki wiekszy brub na podsufitce :) moze ktos wie co to jest ?? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...