Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRE] Nierówna praca przy odpalaniu na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak w temacie. Na zimnym silnik zaskakuje od razu, i przez chwile po odpaleniu zachowuję się jakby miał zgasnąć (nierówna praca , trzęsie budą) poczym wchodzi na normalne wolne obroty. Trwa to może dwie, trzy sekundy. Auto na gwarancji (przebieg 60kkm), błędów nie wykazuje . Panowie w ASO walczą już drugi dzień z tym. Podejrzenie wtrysków, ale nie ma podstaw do wymiany bo zero błedów na VAGu. Spotkał się któryś z kolegów z takimi objawami?

Opublikowano

trzebaby wykonac logi styczne poczawszy od zatrzymanego silnika do osiagniecia stabilnej pracy, i przyjerzec sie wynikom.

czy w czasie neistabilnej pracy kopci?

Opublikowano
  • Autor

jutro rano znowu wstawiam autko do ASO, podpowiem im o logach. czy kopci? ta nierówna praca trwa tak krótko, że nie zauważyłem żeby kopcił

Opublikowano

trzebaby wykonac logi styczne poczawszy od zatrzymanego silnika do osiagniecia stabilnej pracy, i przyjerzec sie wynikom.

czy w czasie neistabilnej pracy kopci?

BRE ma DPF-a , więc raczej trudno będzie to stwierdzić czy kopci :naughty:

Opublikowano
  • Autor

nawet z DPF'em potrafi zakopcić,

Opublikowano

w moim tez jest nierówna praca przez 2 swkundy trzęsie autem poźniej jest wszystko ok i dzieje sie tak od niedawna i tylko na zimnym silniku, ale narazie sie tym nie przejmuje

Opublikowano

Moim zdaniem są to na pewno wtryski bo miałem to samo .

Po zrobieniu logów i wymianie tylko jednego wtrysku jest OK i nie ma problemów z rannym odpalaniem auta.

Pozdrawiam .

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

trzebaby wykonac logi styczne poczawszy od zatrzymanego silnika do osiagniecia stabilnej pracy, i przyjerzec sie wynikom.

czy w czasie neistabilnej pracy kopci?

BRE ma DPF-a , więc raczej trudno będzie to stwierdzić czy kopci :naughty:

to nie jest oczywiste że BRE ma DPF, gdyż trzeba to sprawdzić w kodach wyposażenia, jeśli znajdziecie 7GG to jest, jest kilka innych wariantów, ale np. 0GG oznacza że DPF-a nie ma, tak jest np w moim przypadku

Opublikowano
  • Autor

Od paru miesięcy leję tylko zwykły eko diesel z orlenu i problem ustąpił. Nigdy więcej ropy z łukoilu BP i shella.

Opublikowano

Od paru miesięcy leję tylko zwykły eko diesel z orlenu i problem ustąpił. Nigdy więcej ropy z łukoilu BP i shella.

myślisz że przyczyną było złej jakości paliwo ? nie mam zaufania do eko Diesel ...

Opublikowano
  • Autor

Na to wygląda . Napewno mniej pali na eko dislu. Po tankowaniu na BP potrafił spalić do 2 l wiecej na 100km. Pozatym ustąpiły te chwilowe trzęsionki zaraz po odpaleniu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.