[ALL B6] Składanie lusterek po zamknięciu samochodu

32 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was wie jak zrobić aby po zamknięciu dzrzwi z pilota składały się od razu elektryczne lusterka boczne ? Czy wystarczy zamontować jakiś alarm który obsługuje taką opcję ?

Z góry dzieki :notworthy:

Pozdrawiam :>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Gość Michał

Najpierw trzeb by zamontować jakies siłowniki w lusterkach :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

B6 miało w opcji składane lusterka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja mam skladane elektrycznie lusterka i tez sie tym interesowalem. Na forum byl kilka razy omawiany temat i skonczylo sie na tym ze bez podlaczania kabelkow na ostro pod jakis impuls nie da sie tego zrobic...a przynajmniej nikt nie probowal.

pozdr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest to mozliwe po założeniu alarmu z taką opcją. Przerabiałem ten temat kiedyś w służbowej Vectra'e. Nie wiem tylko czy chce mi sie z tym bawic :confused4:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponawiam temat, chciałbym zrobic tak zeby po zamknieciu auta lustra składały sie! ktos tak juz zrobił?? :audi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat ciekawy koledzy...

Ja zapytam o to samo do B7 Avant.

Czy trzeba dokupić jakieś siłowniczki czy może wystarczy pogrzebać w kompie auta...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jesli juz mamy fabrycznie składane lusterka to siłowniki zadne raczej nie beda potrzebne, ja mysle czy jest mozliwosc zaprogramowania modułu komfortu czy cos takiego. jesli nie to potrzeba jest jakiegos sterowania - impulsu - ale nie chce mi sie kombinowac samemu jesli ktos to juz zrobił o fajnie by było miec gotowca na ten temat;) ale poczekam jesli nikt tego nie zrobił wymysle to sam;) :a4fan:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

B5 miały juz składane lusterka wiec w B6 nie powinno byc problemu

potrzeba wyłacznika, paru kabli i ingerencji Vag-a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A nie jest tam wymagany modul komfortu Highline? Nie jest ta funkcja pokrewna z opuszczaniem prawego lusterka przy cofaniu? Moze Bart-S cos wie wiecej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja mam B5L i lusterka sa składane, poprzednia B5 98r. tez miała

niestety nie ma funkcji obniazania prawego lusterka do parkowania

a szkoda....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tzn. skladanie skladaniem- tez mam el. skladane, ale czy one sie skladaja jak zamkniesz auto z pilota automatycznie? Bo o to koledze wlasnie chodzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie pozwole sobie link z innego forum zapodac.. moze taki myk z tymi modulami dal by rade w b6?? kombinowal ktos z was w taki sposob??

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=78018&highlight=lusterka+sk%B3adane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak sie zastanawialem , czy nie mozna by tego skladania aktywowac impulsem od swiatla wnetrza- tak jak to ma miejsce w CH LH.... :mysli:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem kurcze ja dopiero bede zakladal skladane ale fajny bajer by to byl, oczywiscie przez przelacznik zeby np dzialaly z pilota jak przelacznik jest w pozycji na otwieranie bo jak by caly czas to lipa bo w zimie np to zaraz by sie mogly rozsypac lustereczka..Na bank ktos tu jest na tyle kumaty zeby to zrobic gdyz iz nasze forum jest bogate w elektrykow idp. :cool1:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ale czy każde lusterka w B6 sa przystosowane do składania się elektrycznie

Nie te które maja 10 pinów w kostce od lusterka :)

pin 9 masa silnika skladanego kolor różowy

pin10 zasilanie silnika kolor niebieski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze sa w drodze do mnie :decayed: :decayed:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

silniczki szyb przod z modulami:

8E1 959 801

8E1 959 801 E

8E1 959 801 F

8E1 959 801 G

przelącznik regulacji lusterek 4 stopniowy czyli zeby sie krecił dookola

moduł komfortu nie kazdy współpracuje jak mi Bart-s podpowiadał u niego siedzi z koncówka BC u mnie tez wiec bedzie git

Musisz posprawdzac jakie masz te czesci Vag-Com kanał 46 Cent w polu vag numer jest numer modułu komfortu a w polach extra jakie masz w drzwiach

Masz 2002 wiec mozesz miec silniczki bez literki na koncu u mnie niestety były B

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jednego nie rozumiem.... Po co komus 2 impulsy? Jest jeden jak przekrece pokretlo w pozycje "skladanie" i poki to pokretlo jest w tej pozycji (czyli idzie impuls) to lusterka sa zlozone. Przekrecajac pokretlo o 180° - wylanczamy impuls i lusterka powracaja do normalnej pozycji, zdadza sie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No kurcze niby masz racje... jakis elektryk by sie przydal bo nie wiadomo jakie tam prady sa..czy caly czas plus na niebieski czy np przy skladaniu plus a rozkladaniu minus?? Hmm no i jak to zrobic zeby skladanie mozna bylo wylaczyc mechanicznie tzn no przełącznik w pozycji na skladane i wtedy dziala z pilota a jak wylaczymy przelacznik to zeby nie dzialalo skladanie to byl by wypas

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam pewien pomysł ale musze to sprawdzić, chce wykorzystac prad ktory przekazywany jest do diody w drzwiach po zamknieciu auta. moze jutro sie z tym pobawie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jednego nie rozumiem.... Po co komus 2 impulsy? Jest jeden jak przekrece pokretlo w pozycje "skladanie" i poki to pokretlo jest w tej pozycji (czyli idzie impuls) to lusterka sa zlozone. Przekrecajac pokretlo o 180° - wylanczamy impuls i lusterka powracaja do normalnej pozycji, zdadza sie?

Niekoniecznie - trzeba by to sprawdzić elektrycznie. Jeśli składanie jest sterowane impulsem - to potrzebne będą dwa (impuls jak sama nazwa wskazuje jest so sygnał wysyłany raz przez krótką chwilę). Inna opcja to sygnał stały czyli np. "1" dla pozycji składania i "0" dla pozycji bazowej. Miernik analogowy do ręki i badać (cyfrowy może nie pokazać krótkiego peak-a).

Potwierdzę jeszcze raz - fabrycznie w B6 i B7 nie ma możliwości odpalenia funkcji składania lusterek przy zamykaniu auta. Można to zrealizować nie fabrycznym alarmem lub modyfikacją instalacji elektrycznej (fajny mod do obcykania przez jakiegoś zdolnego elektryka :)).

Co do zależności między funkcją składania a modułem komfortu - sterownik musi być w wersji HIGH (do tego miana załapują się wszystkie moduły obsługujące fabryczny alarm i pakiet oświetlenie). Jeśli auto ma szyber to także znak, że MK jest w wyższej wersji.[br]Dopisany: 08 Styczeń 2011, 07:19_________________________________________________Tak sobie jeszcze myślę - że jeśli składanie jest realizowane krótkim plusem, to może wystarczy zmostkować ten konkretny kabelek z przewodem sterującym otwieraniem i zamykaniem zamka?

Oczywiście trzeba by to lajsnąć z lewej i prawej. W fabrycznej instalacji po ustawieniu joy-a w pozycji składania sterownik w drzwiach kierowcy wysyła info do modułu komfortu (przez CAN) a ten z kolei powiadamia moduł w drzwiach pasażera (w ten sposób realizowane jest składanie prawego lusterka).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do zależności między funkcją składania a modułem komfortu - sterownik musi być w wersji HIGH (do tego miana załapują się wszystkie moduły obsługujące fabryczny alarm i pakiet oświetlenie). Jeśli auto ma szyber to także znak, że MK jest w wyższej wersji.

co do tego modulu - ja ostatnio u siebie w B7 wrzucalem skladane lusterka - modul komfortu mam 8E0 959 433 CC - bez alarmu, bez swiatla czyli raczej nie HIGH - ale skladanie lusterek obsluzyl. trzeba jednak zaznaczy, ze w samochodzie jest szyber[br]Dopisany: 09 Styczeń 2011, 13:59_________________________________________________

lukaszxxx a dużo jest zachodu żeby to przerobić co trzeba oprócz lusterek jakie części?

jako, ze jestem na swiezo po tym modzie to napisze, z czym mialem najwiekszy problem - najwieksza rzeznia dla mnie bylo usuniecie starego lusterka oraz wpasowanie w pianke nowego. do przewodu lusterka tasmami przyczepione sa uchwyty, ktore mocuja kabel do blachy drzwi (zeby nie latal). o ile w dolnej czesci nie ma problemu, zeby to rozlaczyc o tyle w gornej czesci drzwi nie moglem siegnac do tych uchwytow no i durga sprawa to wpasowanie nowego lusterka w pianke i uszczelke - z tym tez troche zabawy bylo.

jest jeszcze rzecz, ktora mi wyszla pozniej - lusterka kupilem z fotochromem, wewnetrzne lusterko rowniez mam fotochromatyczne. niestety okazalo sie, ze brakuje mi przewodu, ktorym lusterko wewnetrzne steruje sciemnianiem lusterek zewnetrznych - to bylo dla mnie zaskoczenie i rezanie tego zostawilem sobie na pozniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jest jeszcze rzecz, ktora mi wyszla pozniej - lusterka kupilem z fotochromem, wewnetrzne lusterko rowniez mam fotochromatyczne. niestety okazalo sie, ze brakuje mi przewodu, ktorym lusterko wewnetrzne steruje sciemnianiem lusterek zewnetrznych - to bylo dla mnie zaskoczenie i rezanie tego zostawilem sobie na pozniej.

Nie jest tak źle - przynajmniej ominie Cię instalacja przewodów w podsufitce. Wiązka dachowa jest już pod tym kątem przygotowana - brakujące kabelki są doprowadzone do pomarańczowej kostki 17-pin na panelu konektorów lewego dolnego słupka A (jest tak zawsze w przypadku gdy auto ma fabrycznie lusterko wewnętrzne z funkcją przeciwoślepieniową). Dokładasz 4 przewody (po dwa na stronę) i przeciągasz je przez czarne kostki 20-pin w słupkach A. Stamtąd już prosto do sterowników w drzwiach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie jest tak źle - przynajmniej ominie Cię instalacja przewodów w podsufitce. Wiązka dachowa jest już pod tym kątem przygotowana - brakujące kabelki są doprowadzone do pomarańczowej kostki 17-pin na panelu konektorów lewego dolnego słupka A (jest tak zawsze w przypadku gdy auto ma fabrycznie lusterko wewnętrzne z funkcją przeciwoślepieniową). Dokładasz 4 przewody (po dwa na stronę) i przeciągasz je przez czarne kostki 20-pin w słupkach A. Stamtąd już prosto do sterowników w drzwiach.

napisz mi jeszcze prosze jakiej grubosci przewody powinienem zastosowac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

napisz mi jeszcze prosze jakiej grubosci przewody powinienem zastosowac?

0,35

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

B6 miało w opcji składane lusterka

Moja A4 jest z końca 2003' i takiej opcji elek.składanych lusterek nie posiada.

Nawet byłbym zainteresowany,ale pewnie trzeba zacząć od wymiany lusterek na elektr.prawda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta