Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co sądzicie o operatorze komórkowym PLAY ?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest temacik zapodany :naughty:

A jak play z zasięgiem wypada :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli nie korzystacie z Internetu non stop i nie prowadzicie videokonferencji - warto wylaczyc 3G w Androidzie. telefon lata 1-2 dni dluzej na baterii. jezeli wylaczycie zupelnie APNy (EDGE, GPRS) - zaoszczedzicie dodatkowe 1-2 dni na beterii - ale miec androida i nie korzystac z pakietow - to wykorzystywac go w 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 11 lat abonament w Plusie i nigdy się nie mieściłem w kwocie którą miałem w abonamencie, przeszedłem na kartę do orange (5 miesięcy) i właśnie przeniosłem nr do Playa gdzie dostałem 60zł w prezencie i za free mam smsy do wszystkich, jest bardzo dużo atrakcyjnych pakietów także żałuję że wcześniej nie byłem w Playu.

Co do zasięgu to nie mam żadnych problemów, Play używa nadajników z Plusa.

Przy okazji wrzucę cytat o dyskusji gdzie kilka dni temu była u nas na Krakowskich :wink4:

Dane z 7 marca tego roku:

orange + 0,285 mln

plus - 0,203 mln

era - 0,381 mln

play

+ 0,848 mln

Za 3 mc play łacznie zdobywa tylu klientów co wszystkie inne sieci i jeszcze ma ich więcej łącznie.

"Pod względem liczby użytkowników liderem polskiego rynku pozostaje komórkowa sieć Orange, która 2010 rok zakończyła wynikiem 14,332 mln użytkowników, co oznacza wzrost o 618 tys. nowych klientów. W ujęciu rocznym najwięcej zyskuje Play (1,712 mln klientów), lekki wzrost notuje także Plus (17 tys.). Spadek liczby użytkowników zanotowała tylko Era (- 241 tys.)"

"Na koniec 2010 roku liczby klientów abonamentowych oraz użytkowników "na kartę" są do siebie zbliżone, z lekką dominacją tych pierwszych. Najwięcej klientów abonamentowych posiada sieć Plus (7,460 mln), z kolei najwięcej użytkowników pre-paid sieć Orange (7,375 mln). Jednak rok należał do Play, która w jednym i drugim segmencie notuje największy przyrost klientów."

A co do ofert na firmę:

W Play na firmę za 12,50 abonamentu masz rozmowy po 29 groszy, 17 godzin do play i stacjonarnych i 25zł do wygadania w pakiecie, gdzie masz takie oferty w innych sieciach? Że masz za 12,50 17 godzin do sieci i stacjonarych i 1,5h do innych sieci :D W orange za to bys na firmę bulił z 70zl

Co do drogich połączeń do Playa, mają drożej ale to nie z powodu ze play zawyża ceny a inne sieci tym próbują z niechęcać do playa i już za to otrzymali wiele kar :tongue4:

Bo oni zawyżają ceny rozmów :naughty:, z tego co pamiętam cena rozmowy w hurcie wychodzi 25 groszy a do play 45 czyli powinny byc do play po 49 a jak dają więcej to sami sobie na tym zarabiają kokosy :wink4:

Już niebawem będzie do playa normalnie, kosztowało bo już mają praktycznie wszędzie swoje nadajniki i nie będzie musiał od plusa wynajmować, wtedy to inne sieci chyba się za***ią :kox::decayed:

Bo tak trudno będzie im o klienta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Play na firmę za 12,50 abonamentu masz rozmowy po 29 groszy, 17 godzin do play i stacjonarnych i 25zł do wygadania w pakiecie, gdzie masz takie oferty w innych sieciach? Że masz za 12,50 17 godzin do sieci i stacjonarych i 1,5h do innych sieci :D W orange za to bys na firmę bulił z 70zl

Gdzie masz taki abonament :?:

Z tego co widzę to inna oferta jest w punkcie, inna na stronie :mysli:

Najtańsze co znalazłem dla teściowej to przy umowie rocznej bez tel. będzie miała za 27,68zł 125min. i darmowe do play i stacjonarnych... Sobie wybrałem all inclusive dla firm MAX 100 - 140,22zł, 750min., darmowe play i stacjonarne, 1GB internet. i HTC desire HD za 299zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokia c7 vs. htc desire hd vs. se xperia x10

x-peria arc :cool1: Ekran z bravia engine rozwala konkurencje :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nokia c7 vs. htc desire hd vs. se xperia x10

x-peria arc :cool1: Ekran z bravia engine rozwala konkurencje :kox:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=205206.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W erze za migracje od innego operatora jest rabat do tego dla firm kolejny z tytułu ilości kart sim , rabaty sie łaczą, do tego zniżka na telefon i nie ma to jak kontakt bezposredni z DBiznesowym, :)

A, teraz Era nazywac sie bedzie T-Mobile , ma to swoje plusy taki Play moze sie pocało.... w . oko.

wiem to wszystko bo pracuje dla tego operatora, wiecej na priv , bo pewnie nie moge reklamowac siebie i swoich usług,. ale czego nie robi sie dla swojego pieszczocha, takim rabatem niekiedy możan barrdzo duzo zaoszczedzic , pewnie wystarczy na spore modyfikacje naszej małej perły,.

:)

[br]Dopisany: 20 Maj 2011, 22:11_________________________________________________

Od siebie polecam Samsunga galaxy s2 to telefon z procesorem dwurdzeniowym 1,2 Ghz ,. To mocne urzadzenie,

Do tego wszytskiego godny przeciwnik to najnowszy Se Arc,. Dla segmentu o oczko nizszego nokia n8 dobry choc niestety na Symbianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dajesz dla porównania co masz w ofercie i czy możesz konkurować.

Przykłady z katalogów play dla mojego przypadku:

1. 24msc, 114zł, 750min., darmowe do play i stacjonarnych, 1GB, htc desire hd za 299zł, dodatkowo 10% rabatu na abonament

2. 24msc, 55zł, 354min., darmowe do play i stacjonarnych, nokia c6 za 79zł, dodatkowo 10% rabatu na abonament

3. 24msc, 55zł, 354min., darmowe do play i stacjonarnych, nokia 6720 za 1zł, dodatkowo 10% rabatu na abonament

4. 12msc, 52,50zł, 562min., darmowe do play i stacjonarnych, brak tel., dodatkowo 10% rabatu na abonament

CENY NETTO

Na stronie ery widziałem tylko 10% rabatu - przenoszę się z orange - jeżeli możecie mieć lepszą ofertę to pisz :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co do drogich połączeń do Playa, mają drożej ale to nie z powodu ze play zawyża ceny a inne sieci tym próbują z niechęcać do playa i już za to otrzymali wiele kar "

To całe zamieszanie z połaczeniami do Play to inna całkiem historia bardziej dla UOKIKU, nie na to forum , do tego przekłamanie o zasiegu sieci 4g, i wynajem TBSów od Plusa .

Nie ma co najładniej w Audi prezentuje sie SE Arc,. :)[br]Dopisany: 20 Maj 2011, 22:28_________________________________________________

Najważniejsza jest:

- stawka za połączenia ! poza abonamentem,,.

- połaczenia do wybranych numerów ...np: 10 numerów po grosz do Era , stacjonarne 1 połaczeni do Plus lub Orange po 0,1 grosz

- Sieć Firmowa ( bezpłatnie w firmie )

- telefon,.

Oferta napewno jest do przebicia,. Mozemy powalczyc napriv, moze uda sie zoszczedzic na dopieszczenie perły,.

[br]Dopisany: 20 Maj 2011, 22:38_________________________________________________

Zgodnie z tematem Pracy. Play jak Play jest dobrym krótkodystansowcem,. Podniecenie mija po pierwszym cyklu bilingowym a potem pozostaje szara zeczywistośc, zasieg wykupiony na Plusowskich TBS-ach,.

Nie odradzam Playa , życie i tak samo podpowie co lepsze ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- połaczenia do wybranych numerów ...np: 10 numerów po grosz do Era , stacjonarne 1 połaczeni do Plus lub Orange po 0,1 grosz

- Sieć Firmowa ( bezpłatnie w firmie )

W erze za każdy numer wybrany płacę 1zł/msc + 1gr za minutę, w play do wszystkich w sieci masz za darmo i nie potrzebna jest sieć firmowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej tyle lat miałem orange na karte (tzw. POP), mało dzwonie, ale czasami 50zł to było mało na miesiąc.

Mimo że wykupywało sie różne pakiety - 600sms za 6zł itp. itd.

Teraz mam PLAY za 35zł opcja bez telefonu wiec 50% taniej.

Więc prawidłowo ten abonament za 70zł

Tam jest chyba 4 godziny do wszystkich. Nawet dokładnie nie wiem bo jeszcze ani razu nie przekroczyłem.

Zasięg jest w PLAY bardzo dobry. Ale na początku troche sie załamałem - pomogła zmiana w opcjach - wybór operatora PLUS. :good:

Teraz możliwe że sie pozmieniało bo jakies all inclusive widze ze są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście od 12 lat jestem w erze

na dniach musze podjąć decyzję co do rezygnacji z ery lub podpisania kolejnej umowy

Play na starcie daje mi lepsze warunki niż era.

Rozumiem, że nie mam się co zastanawiać i raczej w żadnej kwestii nie powinienem żałować ?

Rozumiem że w samym użytkowaniu nie odczuję róźnicy a odczuję ją na koniec miesiąca - przy płaceniu niższego rachunku niż w siecie Era

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się od tygodnia nie mogę doprosić o kontakt z doradcą... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Raz zadzwonił i tyle go widzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś jeszcze bolączki się ukrywają w sieci Paly ? jak jest w końcu z tym zasięgiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno słabo, ale jak w ustawieniach telefonu ustawisz sieć plus to masz najlepszy w Polsce.

Tak gdzieś w necie znalazłem, ale niestety nie mam możliwości zapytać o to sprzedawcy :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu poprzenosiłem rodzinkę do Play. W sumie chyba z 10 abonamentów. Ja osobiście jestem już 2,5 roku i złego słowa nie mogę powiedzieć. Doradca biznesowy jest cały czas pod telefonem. Infolinia działa bez zarzutu. Abonament płacę 35zł i mam za darmo do wszystkich w Play i na stacjonarne oraz 540minut do innych sieci. Ogólnie nigdy nie miałem z Play problemów , tak więc mogę polecić :good:

Co do zasięgu to tak Jarko pisze. Ustawiasz sobie na sieć Plus i nie ma problemu z zasięgiem :decayed: Sprawdziłem i działa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...