Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wysokie spalanie


marcin0029

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów .mam jeszcze jedno pytanko odnośnie kąta wtrysku czy ma wpływ na spalanie bo u mnie jest 0,30-0,32 a dawka paliwa była około 1,20 jeśli dobrze patrzyłem i czy jest możliwe ze na miescie spalił by mi 11 litrów :shocked: no chyba ze gdzieś mi ucieka gnojówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawka paliwa była około 1,20

Z tego co mi wiadomo to nie powinno być niżej niż 2,20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mnie sie tez tak wydaje nawet ja na automata to jest zdecydowanie za dużo tym bardziej ze po miescie nie butuje tylko spokojna jazda ,fakt ze czasami silnik nie zdarzy sie nagrzać .no chyba ze mnie wskaźnik paliwa oszukuje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze mnie wskaźnik paliwa oszukuje

jak sprawdzałes to spalanie, wg. wskaźnika? :mysli:

Zrób logi 000 BS, zobaczymy jak sie ma termostat :wink4: ,choc nawet gdyby był juz kaput to i tak za wysokie to spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat jest git bo pół roku temu był wymieniany a spalanie zmierzyłem ze jak mi sie zapaliła kontrolka rezerwy to zatankowałem za 14literków zresetowałem licznik i po przejechaniu 128 km zapaliła mi sie rezerwa ale dziś zatankuje do pełna i zobaczę ile wejdzie paliwa może jest więcej w baku :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak zanim wymienilem termostat i nie tanowalem do pelna to wydawalo mi sie ze palil mi 5.5l a teraz po wymianie termostatu i zawsze tankowanie do pelna i na takiej podstawie wyliczanie spalania pali mi 6.7l srednio nizej jakos nie moge zejsc 50% miasto 50%trasa manual i raczej jazda dynamiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo,moj po miescie w manualu kola takie same ostra jazda 7l.Zrobisz 100km i zatanku i zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zatankowałem do pełna okarze sie ile pali ten smok ,ale czy jest możliwe aby spalił aż 11l po mieście automat laczki 205/55/16 :mysli:

nie jest to mozliwe, mnie na kołach 17cali i oponach 225 pali ok 6l/100km w jeździe mieszanej

sparwdż jeszcze cisnienie w oponach i hamulce czy czasem nie trzymaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zatankowałem do pełna okarze sie ile pali ten smok ,ale czy jest możliwe aby spalił aż 11l po mieście automat laczki 205/55/16 :mysli:

Automat przy dobrej jeździe po mieście + klima + trochę większe kółeczka potrafi tyle spalić :)

Mój bez klimy też tyle potrafi - 100% miasto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zatankowałem do pełna okarze sie ile pali ten smok ,ale czy jest możliwe aby spalił aż 11l po mieście automat laczki 205/55/16 :mysli:

Automat przy dobrej jeździe po mieście + klima + trochę większe kółeczka potrafi tyle spalić :)

Mój bez klimy też tyle potrafi - 100% miasto...

Oj cos duzo za duzo. Ja na oponie225/45/17 latam zima i latem i nawet zima nie mam takiego spalania na miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zatankowałem do pełna okarze sie ile pali ten smok ,ale czy jest możliwe aby spalił aż 11l po mieście automat laczki 205/55/16 :mysli:

Sprawdź sobie VAG-iem jak wskazuje ci czujnik temperatury. W drugim aucie w rodzinie był uszkodzony czujnik temperatury mimo, że zegar wskazywał 90 to realnie do ECU wysyłał informacje o temp. 10 stopni. Do ok 70 stopni wskaźnik pokrywał się z VAG-em po czym pojawił się w nim odczyt tych 10 stopni. Komputer podawał cały czas zwiększoną dawkę paliwa. Po wymianie czujnika użytkownik stwierdził, że obecnie dało się zauważyć mniejsze zużycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...termostat to nie wszystko.

Mam ten sam problem Automat AFN....jazda tylko miasto, krótkie odcinki, korki, światła itp. spalanie 11-12 l/100 km.

ale co tu mówić ...przy ruszaniu Fis pokazuje spalanie 16-30 l/100 km i tak kiladziesiat razy ruszanie zatrzymywanie i zbiornik pusty.

Napewno u mnie do ognia dodaje jeszcze zmiana w sofcie (poprzedni właściciel coś tuningował, niewiele) i EGR mam wyłączony w sofcie.

Oponki 225/45/17 ale różnica do 195/65/15 jest około 0,5l/100 km (test na oponkach zimowych)

Na trasie....bajka tylko to miasto ...

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z waszymi traktorami chyba coś nie tak(9-11 w mieście?) :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Mój traktor palił w zimę(w mojej okolicy przez około miesiąc codziennie było -20)to brał max 8,5 litra.Do pracy mam około 20km,więc silnik przy takim mrozie nawet się nie nagrzał.Teraz bierze około 7 litrów gnojówki(80% miasto 20% trasa laczki 215/55/16).A dodam,że nie mam lekkiej nogi(turbulum musi żyć :evil:).

Co innego jak auto jest po chipsie,ale generalnie AFN fabrycznie nie powinien tyle palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Kolejny temat o autach z ASB i znowu to samo. Zabierają głos ludziska, którzy mają manualne skrzynie.

Powtarzam po raz kolejny - silniki TDI z automatyczną skrzynią palą dużo więcej od manuali, szczególnie po mieście. Przy butowaniu w 100% po mieście uzyskanie spalania na poziomie 12l/100km nie jest większym problemem.

Jeszcze raz proszę o niewypowiadanie się posiadaczy audi z manualną skrzynią bo to inna bajka...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat - ostatnio duzo jeżdżę bo reperuję zdrowie i jeżdze po 100 kilometrów na rechabilitacje niby trasa ale wyglada tak 25 km. to droga że zawalidrogi i zakrety pozniej 15 km A4 (droga) rozkopana i dziurawa że tylko 50 - tka da się jechać 10 km przez Rzeszow wiadomo korki i światła za Rzeszą 25 km niby droga ale tylko zmagania z wyprzedzaniem na granicy skrajnego ryzyka jak to pokonam to wtedy dopiero się zaczyna droga jak bieszczadzkie serpentynyi wąska droga że czasami myślę jak sie mijamy jak to się udalo i but i z gory i pod gorę i przejazd zajmuje mi ponad 2 godziny , droga powrotna wieczorem to już mały ruch to te 100 km. robie w 1.5 godz. a reszta to wożę żonkę do pracy i jazda po zakupy .

Teraz sedno sprawy - zatankowalem pod korek na ful i do zaświecenia rezerwy przejechałem 1050 km. automatem i w warunkach opisanych powyżej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecenas ja rozumiem tylko ty juz masz skrzynie piątkę a ja niestety jeszcze 4 biegowa i z tego co piszesz to wychodzi ci spalanie 5,3 to dosłownie rewelacja :) mi na trasie z tego co wyliczalem to wychodzi 6l i jestem bardzo zadowolony ale miasto to porażka :(niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...