Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wysokie spalanie


marcin0029

Rekomendowane odpowiedzi

opel Corsa 1,2 palil w miescie ponad 10l. oczywiscie automat. teraz zona zmienila auto z corasy 1,2 na astre 1,8 i ... pali dokladnie tyle samo ;] tez automat :D druga astra 1,6 tez pali w miescie tyle samo :D

w sumie to 3.0tdi tez tyle pali:D

mam wrazenie ze starsze skrzynie niestety tyle energii marnotrawia przy ruszaniu ze jest to calkowicie realne.

postaraj sie delikatniej ruszac i zobacz czy bedzie roznica.

a moze skrzynia nie działa w 100% tak jak powinna? moze sprzegło hydrokinetyczne juz troche niedomaga i duzo mocy "idzie w gwizdek" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bolid zjada w mieście 9,5-10 wg FIS'a, jest to raczej realne. Gdybym go butował, to 11 też weźmie. Trasa - Jelenia góra - Łódź i z powrotem, 3 osoby na pokładzie - 6L. Hamulce nie trzymają, opony Dunlop Sport 6000 (niestety chyba przez nie mam większe spalanie), termostat nie domaga (max 82 stopnie), skrzynia raczej w dobrym stanie, olej świeży. Generalnie rzecz ujmując - Rewelacji nie ma, ale może to przez czynniki, o których wspomniałem. Ciekaw jestem również, przy jakich prędkościach Wam zmienia biegi - u mnie wygląda to tak (przy normalnym obchodzeniu się z gazem) -dwójka od 30, trójka 55, czwórka 85-90. Interesuje mnie również wpływ termostatu na spalanie, jak również opon. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię biegow mam- 4 biegowy zwykły automat.

Mysle ze trafilem na dobrą ropkę bo na niej tak ochoczo motorek nigdy nie bral się do pracy a nieraz w mieszanej jezdzie tez w zimie palił mi 7-8 litrow , zobaczymy teraz ile mi spali bo znów nalalem na ful ale juz widać że ta ropka nie taka a poza tym teraz syn jest w domu i też nim jezdzi to już 2 litry na setkę będzie więcej , wyjeżdżę to napiszę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mi sie podoba...jest dyskusja "automatów" .....MOŻE WARTO ZMODYFIKOWAĆ TEMAT WĄTKU NA : WYSOKIE SPALANIE- AFN AUTOMAT

Ja ma skrzynke po kapitalce...7000 tyś i nie ma różnicy w spalaniu.

uwagi do posów wyzej.

trasa 20 km a 5 km to nie to samo. Już przy 4 km mam 90 oC.

Napewno jest gdzies przyczyna....

ciekawe jest to że automat ma kompa który dobiera biegi do calej reszty. I pałować go do 3000 obr/min nie pozwala (można oczywiście ale z natury przy ok 2250 biegi zmienia) więc gdzie tu ta energia. Myślę że skrzynia to nie jest główny przyczyna.

PROPONUJE ZROBIĆ ZESTAWIENIE:

AFN AUTOMAT 4 biegowy - Spalanie (samo miasto/sama trasa): 11-12/5-6 ..................... SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie również wpływ termostatu na spalanie, jak również opon.

Termostat powodując permanentne niedogrzanie silnika na trasie zwiększa spalanie.

Opony oczywiście również wpływają na spalanie, kluczowa jest szerokość oraz rodzaj bieżnika (4 rowki, czy jodełka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecenas61 nie wierze w takie bajki jak napisales 5,3 przy ostrej jezdzie na trasie jak napisales ,bo tak to moze 100 kilosow jadac 90 100 /h to by ci tyle wziął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat oponki.....dać sobie spokój !

Tyle razy wałkowano....na ty to sie kazdy zna.

I tak wątek rozrośnie się do 1000 postów i ogóla kupa nic co może się przydać. Jak nie wiesz to nie pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony oczywiście również wpływają na spalanie, kluczowa jest szerokość oraz rodzaj bieżnika (4 rowki, czy jodełka)

a o co chodzi z tymi oponami??(rowki a jodelka)

opona_michelin1.jpgrowki

nexen-n-3000-215-35-18-8_388.jpgjodełka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tu nie chodzi o opony itp. bo takie spalanie jest stanowczo za duże, miałem kiedyś golfa z takim motorem i w miescie nie powinien przekraczać 8 litrów na setkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, dla mnie jest to bardzo dziwne żeby silnik AFN, nawet na automacie palił 11l/100km, szwagier ma w VW tuaregu 2.5tdi w automacie i mu pali ok 9l, więc uważam żę to nie jest naturalne spalanie i musi byc to czymś spowodowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, dla mnie jest to bardzo dziwne żeby silnik AFN, nawet na automacie palił 11l/100km, szwagier ma w VW tuaregu 2.5tdi w automacie i mu pali ok 9l, więc uważam żę to nie jest naturalne spalanie i musi byc to czymś spowodowane

dobre.... w tuaregu 9 litrów... :polew: :polew: super... nagroda jakaś mu się należy, albo udział w reklamie.... ja miałem passata w automacie 110 ps diesla, chyba ten sam silnik co wtemacie, palił mi nawet ponad 12litrów po mieście- sparwdzane-zawsze lane po korek. to normalne przy bucie... spalania rzędu 6-7 litrów to przy taskaniu się i to na pewno nie w korkach... jeździłem A6 c5 2.5 180kunia , 12-13 zaczynało się spalanko po mieście, 17 bez problemu osiągało... a tuareg połowę cięższy i takie spalanko... dobre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego jak kto jezdzi, ja nie wiem co musialbym zrobic zeby w 2.5TDi osiagnac 17 w miescie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AFN-a w automacie i srednie spalanie to od 5.5 do 6.5 przy prędkości do 130 km/h jazda mieszana na krótkich dystansach 7 litrów to juz max na ten silnik to 2.5 spalaja 7,5 do 8,5 więc sie zastanówcie po co kupowac diesle za którego trzeba zapłacic duzo wiecej który spalaja tyle co benzyna a czasami wiecej.Wcześniej miałem 90 konnego w manualu i srednio spalał mi 5,5 a co niektórych potrafi spalic jeszcze raz tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AFN-a w automacie i srednie spalanie to od 5.5 do 6.5 przy prędkości do 130 km/h jazda mieszana na krótkich dystansach 7 litrów to juz max na ten silnik to 2.5 spalaja 7,5 do 8,5 więc sie zastanówcie po co kupowac diesle za którego trzeba zapłacic duzo wiecej który spalaja tyle co benzyna a czasami wiecej.Wcześniej miałem 90 konnego w manualu i srednio spalał mi 5,5 a co niektórych potrafi spalic jeszcze raz tyle

kolego teraz to przesadziles :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:, w automacie na krotkich dystansach 7 chyba we snie albo na powietrze masz samochód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AFN-a w automacie i srednie spalanie to od 5.5 do 6.5 przy prędkości do 130 km/h jazda mieszana na krótkich dystansach 7 litrów to juz max na ten silnik to 2.5 spalaja 7,5 do 8,5 więc sie zastanówcie po co kupowac diesle za którego trzeba zapłacic duzo wiecej który spalaja tyle co benzyna a czasami wiecej.Wcześniej miałem 90 konnego w manualu i srednio spalał mi 5,5 a co niektórych potrafi spalic jeszcze raz tyle

Spalanie 5,5-6,5 to miałem na trasie ciągiem ok 600km, pozatym niemożliwe. Miasto 8-9/100km i to bez wariowania.

Ps. łatwo powiedzieć po co kupować - jak kupowałem to dziadek (poprzedni właściciel) mówił, że pali 6,5 - cieszyłem się na tą myśl, jednak na myśli się skończyło. Mądry człowiek po fakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy automacie, klimie i niedogrzanym silnk jak najbardziej silnk jest w stanie łyknąć 11l ale wg mnie jest to spory błąd pomiarowy... Kąt statyczny wtrysku nie ma tu nic do rzeczy, co do dawki paliwa jeśli nie szarpie już budą to może tyle zostać auto po prostu z dołu jest dynamiczniejsze co nie znaczy że trzeba to zawsze wykorzystywać :tongue4: Co do samej wartości skrajnej dawki wg ramek vaga jest za wysoka.. ale to nie zmienia spalania aż na tyle zęby było odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...