Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Kamil, tak zrobię, czy blaszki do zaślepienia z aso

nr. 038131925A imgp1740_zpse19a8185.jpg

Spokojnie wystarczą czy dać coś grubszego ? Oczywiście jedna przy wydechowym, druga pod egr. Nie chce zaglądać tam drugi raz, że przepali mi blaszki, zrobić raz a porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać z ASO na allegro jest na pewno taniej: http://allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-audi-vw-skoda-seat-ford-volvo-i6113157815.html#thumb/1

Grubsza przy kolektorze a cieńsza pod EGR... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Nie ma sensu brać z ASO na allegro jest na pewno taniej: http://allegro.pl/zaslepka-egr-tdi-audi-vw-skoda-seat-ford-volvo-i6113157815.html#thumb/1

Grubsza przy kolektorze a cieńsza pod EGR... 

Kamil a ty masz zaślepiony EGR 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaślepki zamówione, wężyk od egr zaślepiony śrubą, zobaczę czy nie będzie błędu. Po zdjęciu chce też ogarnąć kanały dolotowe w głowicy i tu pytanie jak je wyczyścić ? Pędzelkiem czy szmatka, nie chce żeby ten brud wpadł do środka. Jakiej średnicy jest ten wężyk w oplocie  do gruszki co zamyka klape gaszącą ? Bo za dobrze on też nie wygląda, wymienię to od razu też.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin120383 napisał:

Kamil a ty masz zaślepiony EGR 

Ja nie mam, bo by waliło błędem... ale już sobie przygotowałem zaślepkę pod EGR z otworkiem tak by ograniczyć dolot spalin i zjadę adaptacją w VAGu, żeby trochę zmienić charakterystykę jego pracy i zamówiłem sobie separator, sprawdzę orientacyjnie co z tej odmy leci i czy w ogóle leci :P

 

Edytowane przez kamil-vag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kamil-vag napisał:

Ja nie mam, bo by waliło błędem... ale już sobie przygotowałem zaślepkę pod EGR z otworkiem tak by ograniczyć dolot spalin i zjadę adaptacją w VAGu, żeby trochę zmienić charakterystykę jego pracy i zamówiłem sobie separator, sprawdzę orientacyjnie co z tej odmy leci i czy w ogóle leci :P

 

jaki separator ten z opla daj link :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego: http://www.e-opel.com.pl/separator-oleju-opel-filtr-odmy-vectra-c-astra-h-zafira-b-signum.html tylko używkę za 30 zł z wysyłką :P myślę, że taniej się lepszej alternatywy nie znajdzie. Zmyślnie trzeba tylko to wpiąć w obwód i będzie git :) Tak na próbę chcę, żeby zobaczyć czy rzeczywiście jakiś syf idzie spod pokrywy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin120383 napisał:

Ale one mają wyjścia z góry ten z 1.3 z opla co wcześniej dawałeś chyba lepszy do montażu

Marcin myslę, że to będzie bardziej zaleta... nawet jak trochę wypchnie mgiełki to i tak grawitacyjnie będzie opadać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przyszedl mi wlasnie egr mam 2 uszczelki metalowa i z jakiegos innego materialu ktora idzie gdzie ??  prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może sklep w sieci w którym można zamówić wszystkie uszczelnienia przy wymianie EGR-a?

Taki zestaw jak w pierwszym poście:
 

Uszczelka kolektora ssącego - 028129717D
O-ring na łączeniu EGR - Kolektor - N90927302
Uszczelka rurki łączącej (od dołu EGR) - 069131547D
Uszczelka rurki łączącej (drugi koniec rurki) - 038131547A
3C0145117F 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2017 o 00:09, PAW99 napisał:

Witam

Mam problem ze cieknie mi z egr-a i moje pytanie wymienić czy zaślepić 

 

a4 B6 1.9 TDI 130KM z 2001r 

Pomorze ktoś co z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslepic ;)

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kamil-vag za szybka odpowiedz. Paw99 co do twojego pytania zdania sa podzielone ja przeczytalem w ciul stron zwiazanych z Egr i jedni mowia tak drudzy tak, wiec kupilem nowy Egr wahlera jak poradzili forumowicze, jak pojezdze na nim troche to i ja sie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po zabiegu, wyczyszczony egr, dolot i zaślepione. Chciałbym się dowiedzieć czy też macie luzną rure od dolotu   ? Rura od dolotu pociła się, więc wymieniłem uszczelki dwie 3C0145117F, ale luz dalej jest.

Oczywiście zaślepienie egr na + jak dla mnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez MilUl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tez mam luzna ta rure i tez sie poci ale narazie nic z tym nie robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...