Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Sprawdzenie oryginalności przebiegu


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy da sie sprawdzic oryginalnosc przebiegu audi sprowadzonego z Wloch??? Gdzie (podobno) nie prowadza bazy danych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np: VAG-COM 7.XX coś takiego potrafi :tongue4:

Ale nie wiem czy i tych danych nie są w stnie "fachowcy" zmodyfikować :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO ciezko bedzie :wink4: W autach bodajze po 2000r (dieslach) jest mozliwosc sprawdzenia VAGiem :wink4:

niestety nie zawsze zadziala...

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-15-Mileage.html

@siwy1117

czy mysmy nie sprawdzali tego u Ciebie ? (powoli zaczynaja mi sie mylic samochody....) musze przyznac ze nie pamietam, lecz przewaznie sprawdzam z ciekawosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO ciezko bedzie :wink4: W autach bodajze po 2000r (dieslach) jest mozliwosc sprawdzenia VAGiem :wink4:

Ja próbowałem niestety historia czysta. Facet w ASO powiedział że we Włoszech raczej aut nie serwisują i jeszcze zanim wpisał VIN powiedział że może się założyć że nic tam nie będzie - no i wygrał :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej żeby podać VIN komuś kto przebywa we włoszech .... na forum są ludzie którzy tam mieszkają .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy i tych danych nie są w stnie "fachowcy" zmodyfikować :mysli:

Są tacy. Zmieniają w pamięci licznika i w sterowniku silnika :(:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy i tych danych nie są w stnie "fachowcy" zmodyfikować :mysli:

Są tacy. Zmieniają w pamięci licznika i w sterowniku silnika :(:angry:

dokładnie i dzieję się to często już w serwisach .... szczególnie w autach flotowych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się odczytać przebieg ze sterownika ale tam też mógłbyć zmieniony

a o jaki model chodzi?? o B6 z silnikiem np AWX?? <----- tutaj napewno sprawdzisz przebieg z ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o A4 AWX. Jak to sprawdzic z ECU?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o A4 AWX. Jak to sprawdzic z ECU?????????

ori VAGIEM ------> funkcja odczytu przebiegu z ECU - EDC-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też właśnie chciałbym sprawdzic przebieg w Audi A4 AWX ale słyszałem ze sie nie da bo jesli go ktos cofnął w sterowniku i w liczniku to bedzie lipa i sie nigdy nie dowiem. Jak to w końcu z tym jest ( bo nie wiem)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cofnął w sterowniku to chyba też pokaże ale zmieniona wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem poznać oryginalny przbieg swojej fury sprowadzonej z Włoch. Czytałem, pytałem jak to zrobic i w ostateczności ze względu na super stan techniczny (odpukać w niemalowane) odpuściłem. Po co szukać dziury w całym jak wszystko pracuje tak, jak ma pracować. po co niemile się rozczarowac... :wink4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli macie jakieś namiary np.adres zamieszkania ostatniego właściciela lub adres jakiegoś serwisu faktura pieczątka jak coś było robione to trzeba poszukać na internecie w danym mieście serwisu spisać nr tel. i niech ktoś kto zna włoski lub angielski dzwoni lub poszukać kogoś z forum co mieszka we Włoszech i ładnie poprosić :naughty:

ja teraz sprawdzałem chłopakowi audi sprowadzone z belgi i pojechałem do serwisu audi w Brukseli i się okazało że taki samochód nie istnieje w danych :shocked:

ale pracownik audi powiedział mi że bym sprawdził po adresie z pieczątki bo niektóre serwisy prowadzą zapisy regionalne więc myślę że i we Włoszech w taki sposób coś można się dowiedzieć

życzę powodzenia :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszyfrował już ktoś jak zaglądnąć VAGiem do sterownika silnika gdzie jest prawidłowy przebieg auta? ( podobno po 2000r. już można to sprawdzić )

Ja używam VAG-COM Release 311-2 i dostałem się tylko do adr 17->blok wartości 08 -> kanał 02 i tam przebieg różnił się o 4km od tego co na blacie ( czyli ok). Wyczytałem, że na kanale 09 jest faktyczny przebieg ale chcąc tam wejść wylatuje error..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w moim awx b6 nie można odczytać sprawdzane na dwóch vag-ach

A jakie wersje VAGa to były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam AWX z 2002 roku i brak możliwości sprawdzenia w sterowniku przebiegu. Dodam jeszcze, iż VAG 7.04. Przy próbie sprawdzenia program wyświetla komunikat, iż ta opcja nie jest dostępna w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...