Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Sprawdzenie oryginalności przebiegu


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi sprawdzal Vagiem znajomy w krk i powiedzial ze przebieg rozni sie troche (ale nie wiele) od tego co jest na zegarach, juz nie pamietam jaka to byla roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed kupnem A4, koledzy macie jakies namiary na ASO zebym przedzwonil, podal numer VIN. Mozliwe ze dowiem sie histrii auta?A czy jezeli auto bylo serwisowane np u hansów, to sprawdze to w polskim ASO? Mysle o a4 z 98 roku, wiec jezeli ASO mi nic nie powie to zostaje mi wizyta u znajomego elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koledzy macie jakies namiary na ASO zebym przedzwonil, podal numer VIN. ...

Z tym może być nie łatwo. Ja pytałem w kilku ASO i wszędzie i wszędzie mi odmówili. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dzwoniłem do kilku serwisów i powiedzieli ze jest to nie mozliwe przez tel a jeśli dojade na miejsce i przedstawie dolumenty ze to moj samochód to za oczywiście pewną opłatą w przeciągu 24 godzin dadza mi odpowiedz, wieć nawet na miejscu nie są w stanie tego zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koledzy macie jakies namiary na ASO zebym przedzwonil, podal numer VIN. ...

Z tym może być nie łatwo. Ja pytałem w kilku ASO i wszędzie i wszędzie mi odmówili. ;(

przez telefon nie wiele zdziałasz, choć raz mi sie udało uzyskać info czy rozrząd był robiony czy nie.. a tak z VIN-em osobiście i 50zł wydruk :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukałem miejsca gdzie mógłbym podziękować użytkownikowi wypsiu za sprawdzanie mojej A4, sprowadzonej z Belgi.

Kolega bez problemu pomógł i sprawdził całą historię auta dzieki której byłem miło zaskoczony :>

Fajnie, że są osoby na tym forum takie jak wypsiu

Dzięki raz jeszcze i wiszę Ci ptasie mleczko - hehehhe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... koledzy macie jakies namiary na ASO zebym przedzwonil, podal numer VIN. ...

Z tym może być nie łatwo. Ja pytałem w kilku ASO i wszędzie i wszędzie mi odmówili. ;(

przez telefon nie wiele zdziałasz, choć raz mi sie udało uzyskać info czy rozrząd był robiony czy nie.. a tak z VIN-em osobiście i 50zł wydruk :hi:

Serwis VW Audi Bursiak Łódź ul. Pabianicka

Miła Pani jak dobrze pogadasz poda ci datę ostatniej wizyty w serwisie i przebieg na ten dzień. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis VW Audi Bursiak Łódź ul. Pabianicka

Miła Pani jak dobrze pogadasz poda ci datę ostatniej wizyty w serwisie i przebieg na ten dzień. Powodzenia

akurat ostatnia data wizyty w serwisie nic Ci nie powie ...

kilka razy mialem przypadki [jak sprawdzalem auta] ze ktos specjalnie przyjezedzal do ASO na wymiane zarowki ze skreconym przebiegiem w celu jego odnotowania przebiegu dla takich ludzi jak np.Ty :wink4:..

a tak naprawde historia auta wygladala tak ... [to jest przyklad]

12.03.2008 250 tys km [ASO Niemcy]

po przyjezdzie auta do Polski

12.05.2008 160 tys km [ASO Polska]

kumasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis VW Audi Bursiak Łódź ul. Pabianicka

Miła Pani jak dobrze pogadasz poda ci datę ostatniej wizyty w serwisie i przebieg na ten dzień. Powodzenia

akurat ostatnia data wizyty w serwisie nic Ci nie powie ...

kilka razy mialem przypadki [jak sprawdzalem auta] ze ktos specjalnie przyjezedzal do ASO na wymiane zarowki ze skreconym przebiegiem w celu jego odnotowania przebiegu dla takich ludzi jak np.Ty :wink4:..

a tak naprawde historia auta wygladala tak ... [to jest przyklad]

12.03.2008 250 tys km [ASO Niemcy]

po przyjezdzie auta do Polski

12.05.2008 160 tys km [ASO Polska]

kumasz ?

Kumam, tyle że ja sprawdzałem w ten sposób autko świeżo sprowadzone z Niemiec z książką serwisową prowadzoną do 2005 roku i wyszło że póżniej w lipcu 2007 też był w serwisie. Z tego co było na liczniku wynikało, że poprzedni właściciel robił mniej więcej tyle samo km co roku. Analizując te dane (książka servisowa + póżniejsza wizyta autka w serwisie) doszedłem do wniosku, że licznik nie był kręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest jeszcze dostępny ten Pan który za 50zł sprawdza historię serwisową samochodów VW,Audi ?? Jeśli jest to dajcie namiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi nie ewidencjonują przegiegów w centralnej bazie VW . Mi udało się dziś za darmo potwierdzić przebieg telefonicznie w serwisie VW. Niestety był tylko jeden wpis z 20005 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak jest z ASO ze Skandynawii - jeśli robiłem przegląd w ASO w Szwecji to w PL podczas sprawdzenia będzie on widoczny, dostępny? Wiem, że oni prowadzą baze - tylko nie wiem czy jest ona dostępna dla ASO z europy - Polski??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś sprawdzałem komuś z forum auto z Belgii,ale poprosił mnie o to jak już auto zakupił i robił wymianę przedniej szyby i chyba oleju serwis w Polsce.Sprawdziłem auto w Belgi i się okazało że jest wpis z polski że była wymieniana szyba. Myślałem że auto ma zamiar kupić od polaka który przebywa w Belgii legalnie a on mi mówi że on to już robi po zakupie.Więc zapisy z polski idą na Europę a jak jest ze Skandynawią nie mam zielonego pojęcia :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez właśnie jestem ciekaw bo oni mi tu mówili, że muszą wysłać zapytanie do niemiec i wtedy dostaną odpowiedź - historie... Ale nie wiem czy tak jest czy oni coś kręcili :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściema - odpalają ELSĘ, wklepują VIN i ładnie się wszystko wyświetla ;) Gadka o ściąganiu danych z Niemiec jest tylko po to aby zrobić wrażenie na kliencie który się nie zna lub żeby mieć podstawę ku temu aby zawołać parę groszy... A wołają różnie, zależy od tego gdzie i na kogo trafisz. Podczas ostatniego serwisu byłem świadkiem rozmowy gdzie szef ASO chciał od klienta 50zł za sprawdzenie kiedy auto miało ostatni serwis - innym razem, za to samo (tym razem serwis w "większym mieście") pracownik serwisu zażyczył sobie 150zł. Życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...