Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koniec słynnego 1,9 TDI


@vant

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak we Francuzach - były 1.9 HDI, a teraz są 1.6 HDI i się sprawdzają. :) Silniki muszą być coraz mniejsze, żeby wyrabiać się w normach emisji spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys,kryzys.Coraz mniejsze spalanie i ostrzejsze normy spalin zabija duze silniki... :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy tylko jaki będzie żywotny bo moc ma taką samą jak 1,9 czli 105 KM :)

Nie martw się, technologia idzie w górę. Na pewno już nigdy nie będzie tak jak za czasów np. MB 124, ale przecież nie chodzi o to, żeby autem jeździć całe życie. :wink4:[br]Dopisany: 11 Czerwiec 2009, 12:28_________________________________________________

uzupelnij profil drogi @vancie :)

Przecież ma uzupełniony. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak we Francuzach - były 1.9 HDI, a teraz są 1.6 HDI i się sprawdzają. :)

nie bylo nigdy w peugeocie 1.9 HDI(czyli common-rail) tylko 1.9 td na pompie, i nic dziwnego ze 1.6 hdi common-rail sprawdza sie lepiej, technologicznie jest o epoke nowszy

tak samo bedzie tutaj, 1.6 tdi common-rail ma wyzszy moment, mniej pali, a przede wszystkim bije na glowe w kulturze pracy 1.9tdi na pompowtryskach - wiec nie ma sie o co martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo nigdy w peugeocie 1.9 HDI(czyli common-rail) tylko 1.9 td na pompie

Były 2.0 HDI :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, technologia idzie w górę. Na pewno już nigdy nie będzie tak jak za czasów np. MB 124, ale przecież nie chodzi o to, żeby autem jeździć całe życie.

Tomaszu zgadzam się tylko chodziło mi o to ,że są tacy kierowcy co kupują auto np.15sto letnie bo ich nie stac na nowsze, no i aby nie mieli zonka za 1o tys.km z remoncikem. :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu zgadzam się tylko chodziło mi o to ,że są tacy kierowcy co kupują auto np.15sto letnie bo ich nie stac na nowsze, no i aby nie mieli zonka za 1o tys.km z remoncikem. :wink4:

Aut przybywa, auta robią się coraz tańsze, ludzie coraz bogatsi - na ulicach jeżdżą coraz nowsze auta. :wink4:

Poza tym słyszałem dobre opinie o 1.6 HDI - sam teraz takim jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie oszukiwać AUDI również wprowadza 1.6 TDI w modelach A3.

Bazowa wersja silnika 1.6 TDI dostarcza 90 KM i 230 Nm. W ofercie Audi pojawił się też 105-konny silnik 1.6 TDI. Napędzane nim Audi A3 jest w stanie osiągnąć 194 km/h oraz przyśpieszyć do "setki" w 11,4 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdzę w pracy Peugot Partner 2008r 1.6HDI 90PS i twierdzę, że wszystko jest tam za słabe

no ale to francuz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdzę w pracy Peugot Partner 2008r 1.6HDI 90PS i twierdzę, że wszystko jest tam za słabe

W porównaniu do Audi wiadomo, że jest wszystko słabe, ale co konkretnie masz na myśli? Mam przyjemność jeździć podobnym samochodem, ale 110PS i ze stajni Citroena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe sprzęgło, cieniutkie przyspieszenie

W profilu masz wpisane "1.9 131PS" więc niedziwne, że dostawczak, który ma 90PS wg Ciebie nie jeździ. :wink4:

Czemu słabe sprzęgło? Spaliłeś już? Ile km przejeździł ten Partner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabe sprzęgło, cieniutkie przyspieszenie

W profilu masz wpisane "1.9 131PS" więc niedziwne, że dostawczak, który ma 90PS wg Ciebie nie jeździ. :wink4:

Czemu słabe sprzęgło? Spaliłeś już? Ile km przejeździł ten Partner?

22kkm przebiegu, a co do sprzęgła to kiedyś jak cofałem z lekkim obciążeniem pod górkę na wjeździe w posesję to lekko przycapiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22kkm przebiegu, a co do sprzęgła to kiedyś jak cofałem z lekkim obciążeniem pod górkę na wjeździe w posesję to lekko przycapiło

Hmm, nie wiem co to za górka, posesja, ale może po prostu nie mogłeś trafić w bramę i po kilku próbach przygrzałeś sprzęgło. W Audi przecież też można przygrzać sprzęgło...

Wg mnie to nie jest argument. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczając mu całkowicie sprzęgło odrazu by zdechł

Wiadomo, ale tak samo można zgrzać sprzęgło w Audi. :wink4:

Zgadzam się z tym, że P. Partner jest mniej komfortowy od Audi - w końcu to dostawczak. Ale tego, że "wszystko jest w nim słabe" po prostu nie wiesz... :wink4:

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...