Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Xenony do B5 '95r


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

http://www.allegro.pl/item183916974_lampy_przedni_xenony_audi_a4_po_liftingu_1999_01.html

interesuję mnie te lampy. Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Powiedzcie mi czy oferta jest atrakcyjna. Wszystkie za i przeciw. Trudności w montażu itd

Ewentualnie wchodzą w grę te lampy http://www.allegro.pl/item184701193_audi_a4_xenony_99_01_komplet.html . Tutaj minusem będzie fakt, że nie mają przerobionych wtyczek i nie są regulowane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

napisałem do sprzedającego maila i odpowiedź dostałem taką:

Witam , już mówię jak to wygląda ; lampy są w pełni sprawne i kompletne , co

do ich stanu , szkła sa idealne , jedynie co do zaczepów to są zamontowane

serwisowe czyli takie jakie są montowane w serwisie zgodnie z technologią ,

( w sumie koszt takich uszu to 150zł ) , najlepiej byłoby podjechać i sobie

samemu zobaczyć , ewentualnie moge przysłać zdjęcia , bo uszy nigdy nie były

spawane ani w żadny sposob naprawiane , sa tylko własnie założone na nie

"uszy serwisowe" .

Co do ceny , mozna się dogadać , oczywiście w granicach rozsądku , bo powiem

tak , że koszt tych lamp , gdybym sprzedał je na części ( osobno żarówki ,

przetwornice , powielacze , silniczki ) to przekroczyłby 1700zł , ale ze

wolę sprzedac je w całości to jestem skłonny do negocjacji.

W moim odczuciu Pan ten jest wiarygodny i uczciwy.

Nooo Panowie dawajcie bo się napaliłem :evil:

Jeszcze jedno. Miałbym wielką prośbę do chętnego z okolic Zabrza! Mógłby ktoś skoczyć i zobaczyć te lampki? Jeśli przeszłyby oględziny pozytywnie to brałbym je. To co? Ktoś chętny? :biggrin: Odwdzięczę się jakby coś!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena to jakiś żart, ostatnio kolega sprzedawał oryginalne xenony Valeo, kupione 1,5 roku wcześniej nóweczki, stan idealny, w oryginalnych kartonikach, tak jakbyś ze sklepu brał i chciał 1600zł, chętnych jakoś nie było. A tutaj rzucasz się na jakieś z ciut "grzebanymi" uchwytami...

Nie ma co się napalać, obserwuj allegro, przejdź się na giełdę, wrzuć jakieś ogłoszonko że kupisz, wszystko spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

lampy - komfort i większe bezpieczeństwo w porównaniu ze zwykłymi reflektorami, które są marne

kółka - tylko walor estetyczny, nic więcej.

Decyduję się na lampki z wyżej wymienionych przyczyn. Felgi kiedyś na pewno kupię ale nie mam po prostu kasy i jest to najważniejszy ogranicznik. Miałem ostatnio zastrzyk gotówkowy a na następny się nie zanosi w najbliższym czasie. Decyzja zapadła i narazie tak zostaje. Kolejnym razem jak uzbieram większą kwotę kupię kółka.

[ Dodano: 14-04-2007, 20:12 ]

Wtyczki tylko wystarczy przerobić czy trzeba wyprowadzać jakieś dodatkowe kable? Liczba pinów się zgadza z moją? Mam nadzieję, że tak bo wtedy sprawa wymaga tylko wymiany samych wtyczek i paru lutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem Valeo pod xenon z tym ze bez przetwornic ktore kosztja troszke , cena to 400zl + oddaje stare lampy :twisted: czyz to nie dobry zakup :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polskim prawie jest wzmianka iż przy ksenonach muszą być również spryskiwacze tychże lamp, które w :audi: są montowane w zderzaku( zresztą w wieksząści samochodach są w tym miejscu) i dodatkowo ksenon musi mieć auto regulacje wysokości. Gdyż dają one bardzo mocny strumień światla. O tym też trzeba pamiętać , bo przy spotkaniu z nadgorliwymi misiaczkami, możesz mieć problemy, co prawda autoregulacji nie widać , ale brak spryskiwaczy od razu jest zauważalny. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autopoziomowanie tez widac. wystarczy wlaczyc swiatla. ale nad tym problemem kiedys myslalem. mozna by przerobic tak sterowanie reczne zeby przy kazdorazowym wlaczeniu swiatel zjechaly na dol i pozniej znowu do gory. ale narazie glebiej sie tym nie zajmowalem bo odbilem od xenonow. ale moze kiedys do tego wroce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item183916974_lampy_przedni_xenony_audi_a4_po_liftingu_1999_01.html

interesuję mnie te lampy. Jestem całkowicie zielony w tym temacie. Powiedzcie mi czy oferta jest atrakcyjna. Wszystkie za i przeciw. Trudności w montażu itd

Ewentualnie wchodzą w grę te lampy http://www.allegro.pl/item184701193_audi_a4_xenony_99_01_komplet.html . Tutaj minusem będzie fakt, że nie mają przerobionych wtyczek i nie są regulowane.

Pozdrawiam

Nie napalaj się.

Z tego co widzę, a nie mogę jakoś tak rozsadnie powiększyć zdjęcia to ta lampa z niebieską naklejką to zwykła soczewka na żarówkę H7. Ja też się tak naciąłem.

Tak więc za tą cenę masz 1 lampę xenon D2S i 1 lampę normalną H7.

@Szewczenko7

Lampy "pod xenon" to nic innego jak zwykłe reflektory na żarówki H7 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

słuchajcie, byłem dzisiaj na giełdzie. Znalazłem tylko jedne lampy. Kompletne, obie za 1400 zł.

Minusy:

- sprzedawca - typowy wiesiek z Autogiełdy

- przy manualnej regulacji jeden z lamp (chyba) lekko nadłamany

- sprzedawca zwrócił uwagę na wyłamane jakieś mocowanie od dołu czy cuś. Nie wiem za bardzo o co chodziło. Zapewniał, że to nie przeszkadza w użytkowaniu

- nie za bardzo się orientował w sprawie silniczków jakie tam są zamontowane. Wyjaśniłem, że potrzebuję zwykłe do regulacji z poziomu pokrętła w kabinie. Nie wiedząc co powiedzieć, powiedział "założymy takie żeby wszystko działało"

Mam do niego namiary, mógłbym w tygodniu podjechać i sprawdzić ale niestety nie mam za bardzo jak bo mam stare wtyczki i po prostu nie podłączę tych lamp u siebie. Musiałby mi ktoś pomóc kto ma te nowsze wtyczki ( :rolleyes: proszę o pomoc!)... .

Co sądzicie o wadzie w postaci brakującego mocowania (czy czegoś tam) i tego kółeczka zębatego? Dodam, że górne mocowania nie były klejone ani spawane.

Utrzymuję cały czas kontakt z Panem z ogłoszenia pierwszego (nawiasem mówiąc bardzo miały człowiek - wydaje się wiarygodny). Miał zasięgnąć informacji co do montażu (może nawet by mi wtyczki załatwił). Wszystko cudnie tylko cena trochę wysoka (1700 zł - do negocjacji) aczkolwiek wolałbym wydać 1700 niż zapłacić 1400 za te z giełdy i potem żałować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

a więc stało się. Lampy kupione, cena w miarę rozsądna, stan wizualny boski.

Co do sprawy rezania... . Trzeba wyciąć trochę błotnika (od strony komory silnika? czy od zewnątrz też trzeba coś wyciąć?) i potrzebuję wtyczki - gdzie je kupić? (tylko nie odsyłajcie na szrot bo A4 po II lifcie tam nie znajdę).

Pozdrawiam i czekam na wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

wtyczki i pini zamówione, błotnik wiem jak wyciąć jedyny problem teraz to przerobienie wtyczek - o tym kompletnie nie mam zielonego pojęcia, elektryki boję się ruszać. Chciałem jak najszybciej zrobić sobie te lampki ale przed długim weekendem w żadnym warsztacie nie znajdę miejsca... . I d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...