Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minusy Audi A4 - Wasze opinie


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć , że zawieszenie w Audi nie należy do minusów tego modelu.Minusem są nasze drogi :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze tutaj najważniejszej wady naszych aut !!!!!!!!!

-KRADNĄ JE NA POTĘGĘ !!!!!!!!!!

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mankamentów multum od zawieszenia poprzez ciasnotę ,szumy ,trudności serwisowe ,wyciszenie ,w niektórych modelach benzynowych baaardzo wysokie spalanie w stsunku do mocy,ogólne nadmierne zużywanie się wnętrza pojazdu i nie wiem co tam jeszcze . Ale nikt z nas drodzy forumowicze nie jest niewolnikiem modelu A 4 !!! Narzekamy i jeżdzimy zadzierając głowy do góry! Mimo tych wszystkich mankamentów pozostajemy przy swoich autkach i przyglądamy się zazdrosnym spojrzeniom właścicieli Opla, Forda ,Fiata ,wszyskich francuzów itp. z podobnych roczników. Dlaczego ? Bo ich auta mają o wiele więcej wad! Bo to nie jest Audi A 4.

Z tymi pogrubionymi sie nie zgadzam...

Zawieszenie, to Nasze drogi nadaja sie do niczego... jaki samochod na tych drogach moze pokonac wiecej km bez zuzycia zawieszenia? Zawieszenie jest drogie ale mysle ze porownywalnie wytrzymale z innymi markami - jesli zalozymy markowe elementy.

Szumy - u mnie szumi powyzej 200km/h. Oczywiscie nie jest zupelnie cicho powyzej 100km/h ale porownujac inne auta z podobnego rocznika jest dobrze. Kwestia stanu uszczelek i tego czy sa kompletne oraz regulacji drzwi.

Trudnosci serwisowe - duzo latwiej o serwis A4 niz jakiegos japonca albo francuza, grupa VAG - bardzo duzo samochodow podobnych konstrukcyjnie. Oczywiscie zalezy od regionu... Zawieszenie trudne do zgiadnozowania, z tym sie zgodze jesli chodzi o serwis. Ale kazda najmniejsza pier**la oznaczona nr katalogowym... znajdz cos takiego w autach na F :)

Wysokie spalanie - mam chyba jedna z najbardziej paliwozernych wersji silnikowych a srednia widac w podpisie. To stare auta i zalezy wszystko od stanu.

Nadmiernie zuzywajace sie wnetrze - hmmm, kto dba ten ma :) Bez komentarza, w kazdym aucie jak nie bedziemy dbali wnetrze bedzie paskudne. Moje nie wyglada na 14 lat i nie jedna mlodsza A4ka moze pozazdroscic stanu.

Mowa o B5... wszystko zalezy od egzemplarza ale jak autka byly nowe... byla to klasa sama w sobie, jeden z lepszych samochodow tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za***istym minusem jest cena części oryginalnych.

Nawet mercedes ma tańsze oryginalne części, zaczynając np. od olejów do skrzyń automatycznych, kończąc np. na wentylatorach nadmuchu. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze tutaj najważniejszej wady naszych aut !!!!!!!!!

-KRADNĄ JE NA POTĘGĘ !!!!!!!!!!

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Bo wiedzą co dobre. Ostatnio przejechałem się peugeot partnerem (2003 rok), oj ciężko było, już nie mogłem się doczekać aż wsiądę w A4.

Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć , że zawieszenie w Audi nie należy do minusów tego modelu.Minusem są nasze drogi :thumbdown:

A tu się trochę nie zgodzę, drogi fakt że są :thumbdown: ale w porównaniu z 80-tką czy 100-tką, zawieszenie jest mniej wytrzymalsze, a chyba chodzi o to żeby było jeszcze lepsze niż w poprzednich modelach, zarówno pod względem wytrzymałości jak i prowadzenia. Chociaż nie uważam że jest jakoś bardzo słabe, teraz wymieniałem u siebie wahacze i 4 były orginały (12 lat), a 4 były z 2001 roku, więc nie jest źle.

Dużo szybciej padnie w mondeo czy w puncie niz w audi.[br]Dopisany: 06 Październik 2009, 12:45_________________________________________________A tak na marginesie to ile wytrzymuje wahacz ori?? Średnio wiadomo że zależy po czym się jeździ. Mam na blacie 250 tys, czy wahacze ori wytrzymują więcej?? Bo mam podejrzenia że był kręcony a jego faktyczny przebieg to ok 450 tys (ale czy tyle by wytrzymały wahacze, może moje podejrzenia nie są słuszne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój Peugeot Partner byl chyba chory :) Ja zapierdzielam codziennie takim z silnikiem HDi i powiem że mój 1Z jest bardzo biedny jesli chodzi o przyśpieszenie w stosunku do tego puga . Ale poza tym Audi to je Audi :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówiłem o silniku (bo to przecież bez sensu narzekać na silnik, taki wybrałeś to taki masz, mogłeś szukać mocniejszego, oferta audi jest dość długa). Ale chodzi mi o całokształt tego auta, przy 100 jest strasznie głośno, a dźwięki wydobywają się ze wszystkiego, z zawiechy, z szyb, a jakże wspaniałego aerodynamicznego kształtu. Jeszcze co za idiota wymyślił elektrycznie opuszczne szyby z przyciskiem na środkowej konsoli (weź to znajdź po ciemku, jeszcze nawiewy się nie podświetlały, może zarówki, nie wiem czy w tym są podświetlane czy nie. Ale jak nie ma to porażka), i te beznadziejne nawiewy, a o pozycji za kierownicą ... hmy jak bym na kiblu siedział.

Ręczny jest umieszczony przy podłodze jak w jelczach, trzeba albo mieć długie ręce, albo być małpą żeby go sięgnąć, a z tą gałką od zmiany biegów się lata po całej kabinie.

Nie no miałem go dosyć, z przyjemnością usiadłem a A4 gdzie wszystko mam pod ręką.[br]Dopisany: 06 Październik 2009, 13:39_________________________________________________A tak na marginesie ja jechałem 1,9D (70KM), więc tutaj to partner nie ma startu z Twoim 1Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja tylko napisałem, że nie mogłem się doczekać żeby się wkońcu przesiąść do A4 i zrobiło się OT, Panowie.

Niczego nie chciałem porównywać, tak samo jakoś wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B7 wycieraczki za szybko ruszją po wcisnieciu spryskiwania szyb, powinien być dłuższy czas aby płyn bardziej zwilżył szybe a tak to wycieraczki 'dudnią' po suchej szybie.

Nawet w Skodzie jest to lepiej rozwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wad mojej B6 mogę zaliczyć:

-Elementy gumowe szybko wycierające się

-Droższe części (wcześniej miałem seat-a leon-a zachciało mi się audi i mam co chciałem ale to tylko moja obiekcja) :)

Reszta jest jak najbardziej ok :)

Zresztą w każdym aucie coś każdemu nie będzie pasowało :)

Nooo chyba że kupicie R8(na pewno spalanie będzie was drażniło więc lepiej A8 ;')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 Avant 1.9TDI 90KM AHU 1997 (model 98 po I lifcie) brak większych wad :)

Z mniejszych

- Nie działająca tylna wycieraczka oraz sprysk

- Zacierający się mechanizm wycieraczek przednich, musiałem nasmarować dobrze i wymienić silniczek wycieraczek

- Rdzewiejąca i pękające dolne listwy drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 Avant 1.9TDI 90KM AHU 1997 (model 98 po I lifcie) brak większych wad :)

Z mniejszych

- Nie działająca tylna wycieraczka oraz sprysk

- Zacierający się mechanizm wycieraczek przednich, musiałem nasmarować dobrze i wymienić silniczek wycieraczek

80% aut grupy VAG ma to samo.

Ostatnio w isce 04r musiałem smarować mechanizm żeby nie dopuścić do spalenia silniczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny pozwolę sobie przypomnieć , że zawieszenie w Audi nie należy do minusów tego modelu.Minusem są nasze drogi :thumbdown:

Zgadzam się w 100%

---------- Post dopisany at 15:40 ---------- Poprzedni post napisany at 15:37 ----------

silnik 1.6 w b5

Ja mam i nie narzekam, cóż mocy brakuje ale silnik dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o jakiś pierdołach zapominając o największej wadzie A4 - czyli napęd na przód i średnie prowadzenie szczególnie starszych modeli. Co prawda mamy Quattro, które częściowo ratuje sytuacje ale złego wyważenia i przedniej osi za bardzo cofniętej do tyłu nie naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...