Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Automatyczne włączanie świateł po włączeniu stacyjki


dorota1

Rekomendowane odpowiedzi

witam

praktyczna funkcja tez bym zrobił ale niemam vaga, moje pytanie czy przy zapalaniu silnika odcina prąd na lampy

nie wiem,czy dobrze Cie zrozumialem,ale jesli chodzi Ci o to,czy przygasaja-tak i to ujemnie wplywa na ksenony jesli ktos ma :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Audi A4 ze Skandynawii i światła się zapalają po przekręceniu kluczyka. Są to ksenony i muszę podjechać żeby mi je wyłączyli. Chcę załączać je sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem Audi A4 ze Skandynawii i światła się zapalają po przekręceniu kluczyka. Są to ksenony i muszę podjechać żeby mi je wyłączyli. Chcę załączać je sam :)

podjedz gdzies na spota w Twojej okolicy ,pogadaj z kims z Vagiem-5 minut roboty :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie

Niestety nie udało się włączyć, ale zauważyłem, że jak wprowadziłem kodowanie 10112, to wyskoczył błąd 01517-błąd modułu haka. W kodach wyposażenia samochodu, brak jest haka, może moduł został podmieniony... albo źle zakodowany? Co o tym myślicie? Dodam, że nie mogłem usunąć błędu przy tym kodowaniu. Musiałem zmienić kodowanie i dopiero usunąć błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do kogoś kto się na tym zna... mi to załączono w kilka minut ... działa normalnie po przekręceniu kluczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Witam po krótkiej przerwie

Niestety nie udało się włączyć, ale zauważyłem, że jak wprowadziłem kodowanie 10112, to wyskoczył błąd 01517-błąd modułu haka. W kodach wyposażenia samochodu, brak jest haka, może moduł został podmieniony... albo źle zakodowany? Co o tym myślicie? Dodam, że nie mogłem usunąć błędu przy tym kodowaniu. Musiałem zmienić kodowanie i dopiero usunąć błąd.

Mam dokładnie ten sam problem. Oryginalne kodowanie 00001 i po zmianie w przedziale 00002-00005 palą się tylko postojówki.

Próbowałem 10002 i lipa :wallbash:

Może ktoś to rozgryzł ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa tak samo jak opisał Domjenick - przekręcam kluczyk i światełka są :> Modyfikacja z poziomu Vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to tendencyjne pytanie, ale czy dajesz ZAPISZ ZMIANY ??

Sprawdziłem z ciekawości u siebie i szło ładnie, ale jak wychodziłem z VAGa bez zapisania, to wracało do poprzedniej wersji, czyli nic się nie włączało automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie wczoraj swoją audiczkę przekodowałem i wszystko śmiga pięknie. Tu jest instrukcja do kodowania (http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A4_%288E%29_Central_Electronics_%288E2/8E5%29) :

* 0?xxx: Light Sensor

o 0 = Light Sensor not installed

o 1 = Light Sensor installed

* 0x?xx: Trailer Hitch

o 0 = Trailer Hitch not installed

o 1 = Trailer Hitch installed

* 0xx?x: Headlights

o 0 = Halogen Headlights

o 1 = Xenon Headlights

* 0xxx?: Country

o 1 = Rest of World

o 2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)

o 3 = USA

o 4 = Canada

Czyli jeśli było kodowanie 00011 należy je zmienić na 00012. (Ze względu na to że w tych krajach masz standardowo sprzedawane z automatycznymi światłami).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam.

Niestety przy zmianie kodowania z 00001,które miałem na 00002 palą mi się tylko postojówki. :wallbash:

Nadmieniam,że mam zwykłe H7,a nie xenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przełącznik świateł masz w pozycji OFF ? U mnie teraz pozycja OFF to światła zapalane automatycznie a reszta została jak była.

Przełącznik w pozycji OFF i palą się tylko postojówki.Przełącznik mam zwykły bez AUTO.[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 20:41_________________________________________________Witam.

Panowie ! Nikt nie wie jak tą opcję włączyć ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zmieniałem u siebie światełka w B6 i zapalają się po przekręceniu kluczyka kod 00002

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zmieniałem u siebie światełka w B6 i zapalają się po przekręceniu kluczyka kod 00002

Pozdrawiam

A i ja sobie ustawiłem na auto ale coś dziwnego zaobserwowałem:

włącznik na OFF przekręcam kluczyk światła się zapalają, odpalam i po około 2-3 minutach światła automatycznie opadają i świecą 2m przed maską po zmianie pozycji na włączniku świateł na ON światła automatycznie "wracają do góry" dodam też że nie działa w tej konfiguracji ręczna zmiana wysokości świateł.

Jakieś pomysły?

Po 3dniach problem minął nie wiem czemu ale teraz śmiga to dobrze tylko długich nie można włączyć jak jest przełącznik na OFF bo na ON normalnie długie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj zmieniałem u siebie światełka w B6 i zapalają się po przekręceniu kluczyka kod 00002

Pozdrawiam

A i ja sobie ustawiłem na auto ale coś dziwnego zaobserwowałem:

włącznik na OFF przekręcam kluczyk światła się zapalają, odpalam i po około 2-3 minutach światła automatycznie opadają i świecą 2m przed maską po zmianie pozycji na włączniku świateł na ON światła automatycznie "wracają do góry" dodam też że nie działa w tej konfiguracji ręczna zmiana wysokości świateł.

Jakieś pomysły?

Po 3dniach problem minął nie wiem czemu ale teraz śmiga to dobrze tylko długich nie można włączyć jak jest przełącznik na OFF bo na ON normalnie długie działają.

ja tez zmieniłem kodowanie z 00001 na 00002 i jest ok światła zapalają się jak przekręcę kluczyk

tylko jest migawka długich dopiero jak przełączę na on są długie jest ok

a jak są xenony zamontowane zmienic kodowanie czy moze zostać na automatyczne.[br]Dopisany: 30 Grudzień 2009, 23:46_________________________________________________

jesli avant-kodowanie 10012 zalaczam filmik-kiedys nagralem,w tym samym celu-Panowie-SZUKAC TRZEBA

:wink4:

a co do xenonów kodowanie zmienić na włączanie ręczne

czy nie przeszkadza jak zapalają same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do xenonów kodowanie zmienić na włączanie ręczne

czy nie przeszkadza jak zapalają same.

taka konfiguracja wplywa ujemnie na ksenon,bo przetwornica potrzebuje wiecej pradu na start :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może przez rok ktoś rozwiązał już ten problem? Ja w swojej b6 rocznik 2003 zmieniłem to kodowanie na 00002, bo mam lampy halogenowe i niestety świecą mi się tylko światła pozycyjne z przodu i z tyłu oraz podświetlone zostają zegary i zapala się zielona kontrolka od świateł na desce rozdzielczej po przekręceniu kluczyka i gdy włącznik świateł jest w pozycji 0. Po odpaleniu silnika nic się nie zmienia.

Czytałem na stronie http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/audiB6.html że od roku 2003 może to już tak nie działać jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...