Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDG] Moja pierwsza Audi A4 2003 Avant 2,5 163KM S-line.


marek_xtr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać wam moją audi a4 Avant 2,5 V6 TDI 05/2003 kupioną miesiąc temu. Chciałem manuala ale trafił mi się automat (poprawiony multitronic z funkcją ręcznej zmiany biegów i przełożeniem sport). Samochód ma przejechane 130tyś. potwierdzone w ASO, serwisowany na bieżąco oraz jest w idealnym stanie w środku jak i na zewnątrz. W Maju tego roku zrobiony pełny serwis w Niemczech z wymianą skrzyni a całkowity koszt, który wyniósł poprzedniego właściciela to 7tyś. euro. Mam jeszcze 2lata gwarancji na skrzynie w audi;) Nie mam zbytnio pojęcia o samochodach dopiero zaczynam się uczyć, więc będę wdzięczny za pomocne opinie i sugestie.

Przy okazji chciałbym podziękować forumowiczom: devastation, Bart-S, dominikt1, Thom4s, Stolkien za pomoc!!! :kox::hi:

Standardowe wyposażenie:

- silnik 2,5tdi 163PS BDG

- skrzynia GHZ-multitronic

- pełny FIS

- 6x airbag

- nagłośnienie Audi Sund System (9 głośników + woofer i wzmachol Harman)

- podłokietnik (przód i tył)

- kontrola trakcji ABS+ESP

- relingi w chromie

- 6-ramienne fele 205/55/16 (na zime)

- klimatronik 2-strefowy

- 4x elektryczne szyby

- nawigacja audi

- skórzane fotele Sport, kierownica, podłokietnik i różne inne elementy oraz jasny środek

Galeria po zakupie:

http://img151.imageshack.us/gal.php?g=p6104062.jpg

Przeprowadzone modyfikacje:

- ramki tablicy rejestracyjnej klubowe

- przyciemnienie szyb tył

- emblematy s-line listwy drzwi oraz grill

- tylna dokladka z wyjsciem na dwa wydechy s-line + dyfuzory ścięte 90mm ULTER

- przednia dokładka i spojler zderzaka s-line

- listwy wewnetrzne progowe s-line

- listwy wewnętrzne Carbon

- pikowana gałka skrzyni biegów s-line

- listwy drzwiowe s-line

- Bi-xenon Valeo

- dywaniki ciemne audi na lato/na zime gumowe

- zmiana włącznika świateł (stary był mocno zużyty)

- kierownica mf z łopatkami (podziękowania dla dominikt1 za bardzo szybki i profesjonalny montaż)

- tempomat (wycięcie w obudowie - podziękowania dla dominikt1)

- żarówki LED: tablica tył, lampki w podsufitkach, postojówki, cały pakiet oświetlenia

- pakiet oświetlenia: ambiente w podsufitce, kratki, przestrzeń nóg, popielniczka tył, podłokietnik, oświetlenie od spodu drzwi oraz bok, oświetlenie schowka pasażera (podziękowania za pomoc dla dominikt1)

- ramiona + pióra - aero twin

- grill x2,listwa klapa-piano black

- chromowe naklejki kratki+lewe sterowanie szyb

- SWAP zacisków hamulcowych i jarzm przód z A6 Allroad 2.7T 320mm a tył z A4 B7 2.0TFSI 288mm + przewody HEL w stalowym oplocie

- sprężyny 1BE -20mm S-line

- podgrzewane wkłady lusterek

- zmiana radia na Concert III + ramka 2 din + tunel 2din + popielniczka 2din (podziękowania dla dominikt1 i górala)

- spojler klapy bagażnika s-line

- czarne relingi

- koła letnie AUDI RS4 18' ET45 8j' z oponami Vredestein UltracSessanta 225/40mm + dystanse alu 17/20mm

- wzmacniacz Bose

- hidy 6000k w światłach przeciwmgielnych

Jeśli chodzi o montaż całego pakietu oświetlenia to pewnego deszczowego dnia wybrałem się do dominikat1, który aktualnie mieszka w Wawie. Po wymianie kierownicy zabraliśmy się za ściągnięcie tapicerek z drzwi i wiercenie otworów na dolne lampki. Potem było rozbieranie schowka, pułki i zakładanie całych kabli. Najlepsze jest to, że z całym pakietem oświetlenia uwinęliśmy się w pól dnia :naughty:

Miałem też przygodę gdy byłem we Włoszech a mianowicie spotkał mnie mega duży grad i całe auto nadawało się do malowania.

Na szczęście są tacy dobrzy koledzy jak Barts, który wraz z kolegom Marcinem i Grzesiem zajęli się moim autem od podstaw.

Rozebrali, pomalowali, poskładali w swoich domowych warsztatach, gdzie od niedawna kwitnie dużo świeżych modów i poprawek skrzyni multi np. po Panu Sopie, który to wlewa do skrzyni po 2,5l oleju za dużo :polew:

Galeria aktualna:

dsc030931024x768.jpg

dsc013761024x768.jpg

dsc013851024x768.jpg

dsc014611024x768.jpg

dsc015231024x768.jpg

dsc016911024x768.jpg

dsc017021024x768.jpg

dsc017211024x768.jpg

dsc013231024x768.jpg

dsc030891024x768.jpg

dsc031011024x768.jpg

Planowane zmiany:

Sezon 2012

- zmieniarka CD w schowku pasażera

- wyciągnąć skrzynie biegów z auta i wymienić zużyte już części

- chip Dynosoft Wrocław

- całe auto polerka na wiosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna :) Moja B6 też miała beżową skórę i tapicerkę - super efekt :good: Pozostaje życzyć zadowolenia z zakupu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, co do virusa to raczej odradzam przy tipie, felgi z doświadczenia wiem, że 18'' bez problemów i większej utraty komfortu no i lekka gleba ok -30 mm np. Eibach Pro Kit ze strony www.prince.com.pl - koledzy mają takie sprężyny i są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko piękne, pewnie to zasługa jasnego środka i skórki :D poprzedni właściciel wiele nie zarobił na aucie jak zrobił remont za 7 000 euro i sprzedał niecałe dwa miesiące później za ~ 12 000 euro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, co do virusa to raczej odradzam przy tipie

To multi :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no bez przesady zapłaciłem za nią dużo mniej;) Co proponujecie zmienić?

Kierownice na Multi.listwy ozdobne wewnatrz na aluminiowe-bedzie super sie komponowac z berzowa skora :embarrassed:.ciemne szyby,tylna dokladka z wyjsciem na dwa wydechy + sciete koncowki.ciemne wszystkie szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiRide powiedz mi gdzie mogę dostać kiere multi oraz dokladke z wyjsciem na dwa wydechy w przystepnych cenach, bo ja sie jeszcze za bardzo nie orientuje;) dzieki z gory!

allllledrogo kolego tzn allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że na allegro czasem się trafią takie części to wiem. Ale czy są jakieś sklepy co się zajmują sprzedażą? pozdr

pewnie i sa ale ja takich nie znam bo tam nie kupuje -znajac zycie bedzie drozej niz na alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac znasz sie na zyciu :wink4: przerabialem szukanie dokladki do tylnego zderzaka i w sklepach/na szrotach wiecej sobie krzyczą niz na allegro, oczywiscie trzeba szukac az sie w koncu cos trafi, mi wpadla uzywka w bdb stanie za 120 plus wysylka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac znasz sie na zyciu :wink4: przerabialem szukanie dokladki do tylnego zderzaka i w sklepach/na szrotach wiecej sobie krzyczą niz na allegro, oczywiscie trzeba szukac az sie w koncu cos trafi, mi wpadla uzywka w bdb stanie za 120 plus wysylka...

wlasnie wszystko to kwestia szukania

ja za swoja dalem 60 z wysylka ale do tego 40 za kosmetyke u plastikarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie będę bacznie obserwował allegro;)

ale pamietaj ze boberek z naszego forum tez czuwa na allegro :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_xtr zaje autko tylko ten multi mi nie pasuje ale może dlatego że nigdy nie jeżdziłem, życzę żebyś był zadowolony z autka-z resztą to audi wiec masz to gwarantowane.

Ładna, co do virusa to raczej odradzam przy tipie, felgi z doświadczenia wiem, że 18'' bez problemów i większej utraty komfortu no i lekka gleba ok -30 mm np. Eibach Pro Kit ze strony www.prince.com.pl - koledzy mają takie sprężyny i są zadowoleni.

na samych sprężynach obniżyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...